Desať vynikajúcich webových aplikácií pre produktivitu pre Chromebook a telefón s Androidom

Webové aplikácie prichádzajú vo všetkých tvaroch a veľkostiach, ale progresívne webové aplikácie (PWA) sú jedny z najlepších, pretože v podstate ide o manželstvo medzi natívnymi aplikáciami a webovými stránkami. V systéme Chrome OS sa priblížia reálnym aplikáciám, ktoré je možné použiť, mnohé s podporou offline. Ak ste na prácu zvyknutí Windows alebo MacOS, PWA vám môže uľahčiť prácu doma, ale môžete ich použiť na akejkoľvek platforme na zvýšenie svojej produktivity.

PWA sú postavené na webových nástrojoch, ako sú HTML, CSS a JavaScript, vďaka ktorým fungujú na akejkoľvek platforme prehľadávačov. Momentálne však iba Chrome, Chrome OS a ďalšie projekty založené na prehliadači Chromium umožňujú „inštalovať“ PWA na váš počítač. počítač navštívením webovej stránky a stlačením tlačidla plus v paneli s adresou. Nejde o inštaláciu v klasickom zmysle, ale keď to urobíte, uvidíte PWA vo svojom vyhradenom okne bez adresného riadku, takže sa cítite ako svoj vlastný program.

V paneli s adresou vyhľadajte tlačidlo plus a pridajte do svojho Chromebooku alebo notebooku PWA.

Je tiež možné nainštalovať PWA na Android (a iOS), čo by malo byť užitočné pre niektoré aplikácie uvedené v tomto kole. Navštívte ktorúkoľvek z aplikácií v prehliadači Chrome alebo Firefox, kliknite na trojbodovú záplavovú ponuku vpravo a kliknite na položku Pridať na plochu. V závislosti od toho, do akej miery vývojári implementujú podporu pre mobilné zariadenia, nebudete môcť tieto projekty odlíšiť od štandardných aplikácií pre Android.

disk Google

Disk Google je od začiatku tohto roka skutočným PWA s možnosťou vytvoriť odkaz na pracovnej ploche YouTube Hudba a Fotky Google. Samotná aplikácia Disk je skutočne iba skvelým odkazom na bežnú skúsenosť s Diskom v okne prehliadača. Ak chcete upravovať dokumenty, ste dokonca vrhnutí do bežného webového rozhrania s kartami. Ale ak by ste radšej použiť windows Pre správu súborov iných ako karty, PWA môže byť pre vás. Ak chcete získať prístup na svoj Disk, môžete sa tiež držať zabudovaného správcu súborov v OS Chrome.

Jednoduchá poznámka

SimpleNote je moja aplikácia typu go-to-not-app pre veci, ktoré potrebujú trochu viac miesta a možností formátovania, ako sú dostupné v aplikácii Google Keep. Softvér sa spolieha na značkovanie pre formátovanie, takže by ste mali byť oboznámení s touto podvádzať stránku pridať nadpisy, zoznamy, odkazy a obrázky. Môžete dokonca zdieľať pripravené poznámky, ktoré odkazujú iba na zobrazenie, čo vám umožní zdieľať krásne poznámky s klientmi alebo kolegami.

Firefox odoslať

Ak potrebujete posielať súbory kolegom alebo klientom, Firefox Send je skvelým riešením ochrany osobných údajov. Môžete ho použiť na prenosy až do 1 GB bez prihlásenia a 2.5 GB pri vytváraní účtu. Odkazy, ktoré odošlete, automaticky vypršia po určitom čase a stiahnutiach. Je to ako WeTransfer, ale môžete si na paneli úloh vyhradiť miesto ako PWA.

Snapdrop

Snapdrop je vynikajúci nástroj, ak potrebujete prenášať súbory z Chromebooku na iný počítač alebo telefón v sieti a naopak. Stačí otvoriť PWA na oboch jednotkách a sú navzájom viditeľné. Potom môžete drag and drop všetky súbory, ktoré chcete poslať na target et voilà, môžete si ich stiahnuť na inom počítači. To môže byť ešte užitočnejšie, keď sa uzamknutia skončia, pretože pomocou aplikácie môžete tiež posielať súbory kolegom v rovnakej sieti.

5217

V našom sprievodcovi aplikáciou Android pre prácu z domu sme už pokryli 5217, ale projekt je k dispozícii aj ako PWA. Jedná sa o časovač, ktorý vám umožní pracovať plne zaostrené po dobu 52 minút a prestávku na 17 minút. Boj s disciplínou vám môže pomôcť vrátiť sa načas pomocou riadenia času. Existuje aj ďalšia tzv. Technológia Pomodoro, v ktorej sa zameriavate na 25 minút a robíte päťminútové prestávky – pozrite sa na Tomatenow, či je to váš džem.

SoundDrown

Doma existuje veľa rozptýlení – vaše deti, váš špeciálny niekto, zvuky susedov alebo ulice. Môžete získať tlmič výfuku na ich zablokovanie, ale ak to momentálne nie je vo vašom rozpočte, môže to urobiť aplikácia ako SoundDrown. Vytvára výber štyroch bielych zvukov, ktoré sa mierne líšia podľa výšky tónu. Je možné ich kombinovať podľa vášho želania. Existuje mnoho podobných služieb, ktoré emulujú okolité zvuky kaviarne, dážď, vlny a ďalšie, ale táto je inštalovateľná ako PWA. Samozrejme, môžete tiež počúvať hudbu, ktorá nie je príliš rušivá – ja osobne pri písaní obvykle chodím na lo-fi hip hop alebo výsledky filmov a hier.

Červené bobule

Na rozdiel od klasických úloh, ako sú Todoist alebo TickTick, Redberry používa minimalistickejší prístup. Môžete pridať informácie vo forme zoznamu s odrážkami, ktorý je nekonečne rozšíriteľný o zázraky vo forme odsadených zoznamov. Nemôžete pridať termíny a nemôžete pridať sofistikované poznámky, ale ja osobne sa mi tento minimalizmus páčil – predtým som pracoval s dokumentom programu Word rovnako, a naozaj sa mi páči, ako vás núti rozdeliť sa. vaše informácie sú ľahko stráviteľné. Aplikáciu je možné používať bez účtu, ale ak chcete synchronizovať svoje informácie s inými zariadeniami, budete ich potrebovať.

Ďalšie, viac známe aplikácie v zozname úloh, ako napríklad Todoist, TickTick a Microsoft To Do, majú tiež plne funkčné webové stránky, nie sú však technicky nainštalovanými PWA (aj keď na Chromebooku ich môžete stále pridať, hlavný panel).

The Weekr

Ak máte veľa úloh, ktoré sa po určitom čase opakujú a chcete ich ponechať v samostatnom zozname, môže byť pre vás Weekr. Rozhranie webovej aplikácie zobrazuje vaše informácie vľavo a vpravo vám dáva týždenný kalendár. Na panel môžete pridať svoje informácie a vytvoriť kontrolné body počas dňa alebo dní v týždni, kedy sú vaše články po splatnosti. Rozhranie nie je najintuitívnejšie, pretože na úpravu alebo ukladanie údajov musíte stlačiť neuveriteľne malé tlačidlá, ale akonáhle získate najdôležitejšiu vec, nie je to také zlé. Ak chcete používať platformu aplikácie, musíte si vytvoriť účet.

Photopea

Ak potrebujete na Chromebooku upravovať obrázky, môžete použiť nástroj s otvoreným zdrojom Linux GIMP alebo webovú aplikáciu. Photopea je predovšetkým schopnou a bezplatnou alternatívou k Photoshopu. Poskytuje rovnaké základné nástroje, aké existujú aj v iných editoroch obrázkov, a dokáže otvárať súbory Photoshopu, takže keď vaši zamestnanci odošlú svoje projekty, stále ich uvidíte. Nezabúdajte, že bezplatná verzia podporovaná reklamami vám umožní vrátiť späť iba 30 krokov, takže pozor na to, koľko zmien vo svojich projektoch naraz urobíte.

K dispozícii je tiež Pixlr E, ktorý je krajší a ešte schopnejší ako Photopea. Nejde o PWA, ale ak chcete pracovať s ňou, môžete ju pridať na panel úloh.

Fotografie ďakujem

PhotoStack je dávkový editor fotografií, ktorý vám umožňuje pridať k obrázkom vodoznaky alebo znížiť ich kvalitu a zmeniť ich formáty súborov. Môžete tiež odstrániť údaje EXIF, čo ostatným umožňuje zistiť, ktorý fotoaparát ste použili a kam ste ho vzali (ak fotoaparát ukladá údaje GPS, to je). Obrázky sa spracúvajú lokálne, takže vaše obrázky nikdy neopustia váš počítač a na serveri Github si môžete pozrieť otvorený zdrojový kód nástroja. Je vyvinutý vlastným Corbinom Davenportom.

Ešte jeden tip: Kliknutím na trojbodovú ponuku hojnosti -> môžete zmeniť takmer ľubovoľnú webovú stránku na aplikáciu s prirodzeným pocitom Ďalšie nástroje -> Vytvoriť odkaz. V nasledujúcom dialógovom okne nezabudnite vybrať políčko „Otvoriť ako okno“. Takéto skratky môžete pridať aj na svoju domovskú stránku v telefóne s Androidom, otvárajú sa však iba na normálnej karte Chrome.

Áno, každému webu môžete na paneli úloh prideliť vyhradené miesto vrátane služby Android Police.

Dohromady tieto PWA by vám mali pomôcť obnoviť niektoré pracovné postupy, na ktoré ste zvyknutí zo svojej práce Windows alebo Mac. Niektorí vám tiež môžu pomôcť zlepšiť zaostrenie a zablokovať vaše okolie, keď sa doma stane príliš divoko. Ak chcete nájsť ďalšie produkty PWA zamerané na produktivitu, prejdite na archív PWA Appsco.pe.