Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Desať pravidiel pre randenie s mojou dospievajúcou dcérou umiestnením prístupových bodov Wi-Fi


zväčšiť / Horné poschodie nášho testovacieho domu je pomerne jednoduché – hoci ako mnoho domov, trpí hrozným umiestnením smerovača nikde v blízkosti jeho stredu.

Jim Salter

Tu v Arse sme veľa času venovali tomu, ako funguje Wi-Fi, ktoré sady majú najlepší výkon a aký vplyv na vás majú nadchádzajúce normy. Dnes sa chystáme trochu jednoduchšie: naučíme vás, ako zistiť, koľko prístupových bodov Wi-Fi (AP) potrebujete a kam ich umiestniť.

Tieto pravidlá platia bez ohľadu na to, či hovoríme o jedinom smerovači Wi-Fi, sieťovej súprave ako Eero, Plume alebo Orbi alebo o súbore prístupových bodov so spätnou väzbou, ako je linka UAP-AC od Ubiquiti alebo EAP od spoločnosti TP-Link. Bohužiaľ, tieto „pravidlá“ sú nevyhnutne bližšie k „usmerneniam“, pretože existujú veľa premenných je nemožné plne zodpovedať z kresla vzdialeného niekoľko tisíc kilometrov. Ak sa však s týmito pravidlami zoznámite, mali by ste aspoň odísť s lepším praktickým porozumením toho, čo môžete očakávať – ​​a neočakávať – ​​od vášho zariadenia Wi-Fi a ako z neho vyťažiť maximum.

Než začneme

Predtým, ako začneme s našimi desiatimi pravidlami, prejdeme jeden kúsok teórie RF (rádiofrekvencia) – niektoré z nich budú mať oveľa lepší zmysel, ak pochopíte, ako sa meria sila vysokofrekvenčného signálu a ako tlmí na vzdialenosť a prostredníctvom prekážok.

Note: Niektorí technici v oblasti RF odporúčajú -65dBM ako najnižšiu úroveň signálu pre maximálny výkon. "src =" https://cdn.arstechnica.net/wp-content/uploads/2020/01/free-space-path-loss-640x360. png "width =" 640 "height =" 360 "srcset =" https://cdn.arstechnica.net/wp-content/uploads/2020/01/free-space-path-loss-1280x720.png 2xzväčšiť / Note: Niektorí RF inžinieri odporúčajú -65 dBm ako najnižšiu úroveň signálu pre maximálny výkon.

Jim Salter

Vyššie uvedený graf nám poskytuje niekoľko jednoduchých kriviek voľného priestoru pre Wi-Fi frekvencie. Najdôležitejšie je pochopiť, čo jednotky v skutočnosti znamenajú: dBM konvertujú priamo na miliwatty, ale na logaritmickej báze v mierke desiatich. Pre každú 10dBM kvapku klesá skutočná sila signálu v miliwattoch desaťkrát. -10dBM je 0.1mW, -20dBM je 00,01 mW atď.

Logaritmická stupnica umožňuje merať stratu signálu skôr, ako multiplikovateľne. Každé zdvojnásobenie vzdialenosti zníži signál o 6dBM, ako jasne vidíme, keď sa pozrieme na hrubo červenú farbu 24GHz krivka: vo vzdialenosti 1 m je signál -40dBM; o 2 m, je to -46 dB / m, a o 4 m je to -52 dB / m.

Steny a iné prekážky – vrátane, ale nielen, ľudských tiel, skriniek a nábytku a zariadení – budú signál ďalej tlmiť. Dobrým pravidlom je -3dBM pre každú ďalšiu stenu alebo inú významnú prekážku, o ktorej budeme hovoriť neskôr. Môžete vidieť ďalšie krivky vynesené vyššie v jemnejších líniách pre rovnaké vzdialenosti vrátane jednej alebo dvoch ďalších stien (alebo iných prekážok).

Aj keď by ste v ideálnom prípade mali mať úroveň signálu nie nižšiu ako -67dBM, nemali by ste sa starať o to, aby ste ich dosiahli oveľa vyššie ako obvykle – zvyčajne neexistuje žiadny skutočný rozdiel vo výkone medzi horúcim -40dBM a značne chladnejším -65dBM, tak ďaleko od seba, ako sa môže zdať. Je tu veľa viac sa deje s Wi-Fi, ako iba hrubá sila signálu; ak prekročíte toto minimum, nezáleží na tom, o koľko ho prekročíte.

V skutočnosti tiež horúco signálu môže byť rovnako problémom príliš chladno – veľa používateľov fóra si sťažovalo na stránky o výsledkoch testov pri nízkych rýchlostiach, až kým sa nakoniec nejaká múdra hlava nepýta, „umiestnili ste svoje zariadenie hneď vedľa prístupového bodu? meter alebo dva ďalej a skúste to znova. ““ Je jasné, že „problém“ sa vyrieši sám.

pravidlo 1: Nie viac ako dve izby a dve steny

Naším prvým pravidlom pre umiestnenie prístupového bodu nie sú viac ako dve miestnosti a dve vnútorné steny medzi prístupovými bodmi a zariadeniami, pokiaľ je to možné. Toto pravidlo je celkom fudge-y, pretože rôzne miestnosti sú rôzne tvarované a rôzne a rôzne domy majú rôzne štruktúry múrov – je to však dobrý východiskový bod a bude vám dobre slúžiť v typicky veľkých domoch a bytoch so štandardnými, primerane primeranými moderná konštrukcia steny steny z horného plechu.

„Typicky veľká“, prinajmenšom vo väčšine USA, znamená spálne asi tri alebo štyri metre na stranu a väčšie obytné oblasti až päť alebo šesť metrov na stranu. Ak zoberieme ako priemernú lineárnu vzdialenosť „dve miestnosti“ v priamke deväť metrov a spočítame dve vnútorné steny pri 3dBM za kus, naša krivka straty RF ukazuje, že 2Signály 0,4 GHz sú fantastické pri -65 dBm. 5 GHz, nie toľko – ak potrebujeme celých deväť metrov a dve plné steny, klesli sme na -72dBM pri 5GHz. Určite to stačí na spojenie, ale nie je to skvelé. V reálnom živote zariadenie s frekvenciou -72dBM na 5GHz pravdepodobne uvidí približne rovnakú priepustnosť ako jedno pri -65dBM na 20,4 GHz – ale technicky pomalšie 24 GHz pripojenie bude mať tendenciu byť spoľahlivejšie a bude vykazovať trvalo nižšiu latenciu.

To všetko samozrejme predpokladá, že vzdialenosť a útlm sú jediné problémy, ktorým čelíme. Vidiecki užívatelia – a prímestskí užívatelia s veľkými lodenicami – si pravdepodobne už všimli tento rozdiel a internalizovali pravidlo "20,4 GHz je skvelý, ale človek, 5 GHz saje. “Mestskí užívatelia – alebo prímestskí ľudia v oblasti výstavby bytov s poštovými známkami – majú tendenciu mať úplne iný zážitok, ktorý pokryje Pravidlo 2,

Výpis obrázku Jim Salter