Dávajte si pozor na NOVÝ Hotmail a Gmail podvod, ktorý môže hacknúť vaše účty, varuje Microsoft

MICROSOFT varuje používateľov Office 365 pred podvodom s elektronickou poštou, ktorý by mohol ukradnúť vaše heslá.

Rozsiahly podvod s neoprávneným získavaním údajov má údajne za používateľskými menami a heslami, v dôsledku čoho vás môžu hacknúť.

E -mailový podvod obsahuje správu, ktorá vás nabáda kliknúť na odkaz, ktorý vás zavedie na falošnú prihlasovaciu stránku.

Obete potom zadajú svoje prihlasovacie údaje a nechajú ich ukradnúť.

Útok zahŕňa predajný a marketingový nástroj s názvom „otvorené presmerovania“, pomocou ktorého je možné ľudí presmerovať z dôveryhodného webu na škodlivý.

Tím Microsoft 365 Defender Threat Intelligence Team uviedol: „Útočníci by mohli zneužiť otvorené presmerovania na prepojenie s adresou URL v dôveryhodnej doméne a ako parameter vložiť prípadnú konečnú škodlivú adresu URL.

„Takéto zneužitie môže zabrániť používateľom a bezpečnostným riešeniam rýchlo rozpoznať možný škodlivý úmysel.“

Dodáva sa v ňom: „Keď príjemcovia umiestnia kurzor na odkaz alebo tlačidlo v e -maile, zobrazí sa im úplná adresa URL.

„Keďže však herci nastavujú otvorené odkazy na presmerovanie pomocou legitímnej služby, používateľom sa zobrazuje legitímny názov domény, ktorý je pravdepodobne spojený so spoločnosťou, ktorú poznajú a ktorej dôverujú.

„Sme presvedčení, že útočníci zneužívajú túto otvorenú a renomovanú platformu na to, aby sa pokúsili vyhnúť odhaleniu a presmerovali potenciálne obete na phishingové stránky.

„Používatelia vyškolení, aby vznášali odkazy a kontrolovali škodlivé e -maily v e -mailoch, môžu stále vidieť doménu, ktorej dôverujú, a kliknúť na ňu.“

Spoločnosť Microsoft uviedla, že doteraz bolo v podvode použitých viac ako 350 jedinečných domén phishingových e -mailov.

Hackeri niekedy spôsobili, že e -mail vyzeral ako pozvánka na stretnutie Zoom alebo ako upozornenie na nevyžiadanú poštu.

Otvorené podvody s presmerovaním nie sú nové a predtým sa používali na zacielenie na mnohých poskytovateľov e -mailových účtov.

Microsoft si však údajne všimol, že sú jeho používatelia cielení, a rozhodol sa vydať nové varovanie.

AppleNová funkcia „Skryť môj e -mail“ môže spammerov vyhodiť z vašej doručenej pošty

V ďalších novinkách, AppleNajnovší softvér iOS 15 by mohol byť celosvetovo vydaný už budúci mesiac.

WhatsApp pracuje na funkcii, vďaka ktorej by vaše správy mohli zmiznúť po 90 dňoch.

A, Twitter musí vykonať zmeny vo svojom redizajne aplikácie po tom, ako sa používatelia sťažujú na bolesti hlavy a migrény.

Platíme za vaše príbehy! Máte príbeh pre Naším cieľom je byť vaším tím techniky a vedy? Pošlite nám e-mail na adresu