Dátum vydania PS5, technické údaje, novinky a funkcie pre zariadenie PlayStation 5 Od spoločnosti Sony

PS5 (alebo PlayStation 5) Ide o konzolu PlayStation novej generácie, ktorá bola uvedená na trh koncom roka 2020. Spoločnosť Sony bola veľmi tesná vo svojej konzole novej generácie, ale spoločnosť nám nedávno poskytla prvý oficiálny pohľad na zákulisie našej prvej udalosti odhalenia PS5. ,

Priekopnícky inžinier systému PS5 Mark Cerny sa podrobne zameral na štruktúru systému PS5 a odhalil vnútorné dielo systému PS5.

A zatiaľ čo stále čakáme na to, ako bude konzola vyzerať a aké hry na nej budeme hrať, aspoň teraz vieme takmer (takmer) presne, ako budú konzoly fungovať a aké budú silné.

Čo vieme o PS5 doteraz? Správy začali plynúť okolo konzoly začiatkom roku 2019, keď Mark Cerny potvrdil, že spoločnosť pracovala na nástupcovi PS4 Slim a PS4 Pro.

Odvtedy nás spoločnosť Sony kŕmila príbehmi, ako je oficiálne okno vydania PS5, logo, názov, špecifikácie a niektoré kľúčové podrobnosti o týchto funkciách.

Chcete všetky zaujímavé detaily? Tu je všetko, čo vieme o PS5 doteraz – a dúfame, že sa odhalí, keď sa priblížime k jeho uvedeniu na trh.

(Aktualizácia: Hry PS5 budú „rovnako jednoduché ako Netflix“ rýchlo sťahovať a hrať, Ak sa chcete dozvedieť viac, čítajte ďalej.)

 • Čo je to? Sony PS5 je PlayStation novej generácie, ktorá nahrádza PS4 Slim a PS4 Pro.
 • Kedy vás prepustia? Spoločnosť Sony hovorí „sviatok 2020“ v Spojených štátoch od októbra do decembra 2020.
 • Na čom môžem hrať? Potvrdilo sa niekoľko titulov, ale očakávajú sa všetky hlavné koncesie Sony, ako aj vyvíjané exkluzívne ponuky, ako je Duch Tsushima.
 • Bude mať PS5 VR? Áno, určite. Konzola novej generácie bude kompatibilná s existujúcimi zariadeniami PSVR a objavujú sa aj zvesti o PSVR 2,
 • Koľko stojí ps5? PS4 a PS4 Pro boli pri uvedení na trh 399 $ / 349 GBP, ale očakávame, že to bude stáť PS5 o niečo viac. Úniky navrhli asi 499 dolárov.
 • Môžem hrať ps4 hry na PS5? PS5 bude takmer určite spätne kompatibilný s „takmer všetkými“ hrami PS4 – a predchádzajúce generácie neboli potvrdené. Podľa značky Sony Cerny bude spustená s podporou takmer 100 hier PS4.
 • Spomalí koronárne vírusy uvoľňovanie PS5? Spoločnosť Sony potvrdila, že dátum vydania PS5 v súčasnosti nie je spôsobený koronavírusom.

God of War (Zdroj obrázka: SIE)

Spoločnosť Sony oficiálne potvrdila, že systém PS5 bude prepustený „včas na dovolenku 2020“ v USA, takže je pravdepodobné, že medzi októbrom a decembrom 2020 bude nejaký čas. Únik naznačil, že dátum vydania bude 20. novembra 2020, ale toto sa ešte musí potvrdiť – Ale je to v pravom okne a do Vianoc bude nejaký čas trvať, kým tieto žiadosti zadáte.

Tým sa umiestni PlayStation 5 V priamej konkurencii série Xbox X od spoločnosti Microsoft, ktorá bude uvedená na trh v rovnakom období. Začať hrať.

Podľa spoločnosti Sony PR nie je dátum vydania pre PS5 neskoro kvôli koronavírusu.

Očakávame, že poznáme oficiálny dátum vydania PlayStation 5 V nadchádzajúcich mesiacoch to nebolo odhalené v technickej diskusii 18. marca.

 • Zoznam želaní spoločnosti PS5: Špecifikácie, funkcie a najžiadanejšie hry
 • Zrušenie E3 2020 je určené pre PS5 a Xbox Series X

Stranded death

Spoločnosť Sony ešte oficiálne nepotvrdila cenu PS5 a podľa spoločnosti to ešte nerozhodlo o nákladoch na konzolu novej generácie.

Pri štvrťročnom telefonickom rozhovore (cez Spiel Times) najvyšší finančný riaditeľ spoločnosti Sony, Hiroki Totoki, odhalil, že spoločnosť stále nedokázala znížiť cenu PS5.

„Nie je celkom jasné a viditeľné, že súťažíme vo vesmíre, takže v tomto bode je veľmi ťažké diskutovať o cene a v závislosti od cenovej hladiny možno budeme musieť určiť propagáciu, ktorú chceme zverejniť, a koľko sme ochotní zaplatiť.“ ,

„Po prvé, musíme úplne kontrolovať náklady na prácu, náklady na zamestnancov, musia byť kontrolované, počiatočný nárast, to, čo dokážeme pripraviť na začiatku, a budeme pracovať na výrobe a predaji, a musíme pripraviť právo,“ keď to začíname, ”pokračuje Tutuki.

Totoki povedal: „Je to vyváženie, v tomto bode je veľmi ťažké povedať niečo konkrétne,“ ale vieme, že cieľom spoločnosti Sony je „mať najlepšiu rovnováhu, aby bola v živote životná, počas životnosti tohto produktu“.

Aj keď spoločnosť Sony nemusí byť nízka cena, objavili sa zvesti o výške PS5 plechovka Náklady. Hovorí sa, že pri spustení konzoly by v Severnej Amerike stálo 499 dolárov.

Malo by sa to, samozrejme, riešiť skepticizmom, bolo by však vítanou správou, keby išlo o konzolu do Bola uvedená na trh za túto cenu, pretože je iba o 100 dolárov vyššia ako počiatočná cena PS4 a PS4 Pro.

PS5

V správe Bloomberg sa však uvádza, že zvyšujúce sa náklady na bleskové časti DRAM a NAND – ktoré sú rozhodujúce pre plynulý chod zabudovaného procesora konzoly, ako aj vysoký dopyt po nových verziách smartfónov – sťažujú vyváženie kníh v maloobchodnej cene PS5 a že spoločnosť Sony Môže dokonca odložiť rozhodnutie o stanovení ceny, aby sa zistili náklady, ktoré by spotrebiteľom mali vzniknúť.

V správe sa uvádza, že sa očakáva, že výrobné náklady dosiahnu 450 dolárov za konzolu – približne 350 GBP / 670 USD. Je preto veľmi pravdepodobné, že odporúčaná maloobchodná cena sa začne nad ňou, nie pod 470 GBP, a možno bližšie k cene 499 dolárov, ktorá bola prvýkrát vydaná na Xbox One (a Xbox One X).

Kľúčové sú tu plány spoločnosti Microsoft pre konzolu Xbox X, pretože spoločnosť Sony sa môže rozhodnúť predať zariadenia s miernou stratou, aby boli konkurencieschopné s druhou konzolou. PS4 využil výhody nižších nákladov ako Xbox One a Sony nemusí byť ochotný robiť túto generáciu inak.

Môžeme očakávať, že cena konzoly bude v súlade s technológiou, ktorú používa, ale spoločnosť Sony by si mala byť vedomá svojej konkurencie. V prípade konzoly Xbox X je nepravdepodobné, že by spoločnosť Microsoft zopakovala svoju chybu zavedením konzoly Xbox One za statnú cenu, takže spoločnosť Sony sa musí ubezpečiť, že podobnú chybu neurobí tak, že vyrobí systém PS5. veľmi Drahé.

Pokiaľ ide o PS5 a Xbox Series X, hráči vidia rozumnú cenu. Ako najdôležitejší faktor podľa A. Twitter Prieskum Mortal Kombat, spolutvorca Ed Boon. Spýtal sa Boone Twitter Pre používateľov to, čo je pre nich najdôležitejšie, pokiaľ ide o konzoly novej generácie.

Prieskum získal celkom 50 295 odpovedí a väčšinou 37 odpovedí.5% Používateľov uviedlo, že „bol najdôležitejší faktor. "Hry poslednej generácie" (AKA Reverse Compatibility) hrá na druhom mieste o 30%, lepšia grafika. Dostal 19 rokov.2% Z hlasov, zatiaľ čo exkluzívne hry boli najmenej dôležité, na 13.2Iba% hlasov.

Za zmienku stojí, že a Twitter Prieskum úplne neodráža celkovú základňu hráčov, najmä preto, že mladší hráči pravdepodobne nebudú na pódiu. Takže zatiaľ čo tento prieskum môže byť užitočný ako vodcovstvo, realita bude pravdepodobne komplikovanejšia. Bez ohľadu na to očakávame, že cena bude hlavným faktorom v tom, či hráči dostanú PS5 alebo Xbox Series X – aj keď to tak nie je väčšina Dôležité.

 • Nie, PS4 nebude stáť viac ako 1000 dolárov, tu je dôvod
 • PS5 vs PS4 Pro: oplatí sa upgrade?

PS5

Duch Tsushima (Foto Credit: SuckerPunch)

 • CPU: Procesor AMD Zen 2 s 8 Váhavo zamýšľané 3.5GHz (variabilná frekvencia)
 • GPU: 10,28 TFLOP, 36 menových jednotiek o 20,23 GHz (variabilná frekvencia)
 • Architektúra GPU: Venované RDNA 2
 • Rozhranie pamäte: 16 GB GDDR6 / 256 bitov
 • Šírka pásma pamäte: 448 GB / s
 • Interné úložisko: SSD vyhradený 825 GB
 • Vstupná / výstupná priepustnosť: 5,5 GB / s (surové), typické 8-9 GB / s (komprimované)
 • Rozbaliteľné úložisko: Slot NVMe SSD
 • Externé úložisko: Podpora USB HDD (iba hry PS4)
 • Optická jednotka: 4K UHD Blu-ray Drive

Spoločnosť Sony nakoniec zdvihla kryt na PlayStation 5 Počas prvého oficiálneho odhalenia udalosti pre PS5, čo nám dáva lepšiu predstavu o špecifikáciách, ktoré poskytne konzola budúcej generácie. Ale čo si myslíme?

Doposiaľ je zaujímavé, že sa spoločnosť Sony zaviazala vyrábať kremík na mieru, s plným zameraním na vylepšenie herných možností na vyššiu úroveň bez toho, aby vylúčila vývojárov, ktorí sú teraz s vývojom na PS4 spokojní. Vlastný hardvér na PS3 sa ukázal byť pre vývojárov náročným prvkom, ktorý im porazil hlavu, ale jeho cieľom je byť s vývojármi čo najpríjemnejší.

 • Špecifikácie PS5: Prečo Sony čelí bitke do kopca

PS5

Dôležitosť SSD
Ako už bolo preskúmané, SSD je kľúčom k zážitku z PlayStation 5, Interný úložný priestor s kapacitou 825 GB bude postavený pre vyhradený disk SSD – to je menej ako to, čo nájdete na Xboxoch série X, ale s implementáciou inteligentných technológií.

SSD sa nielen zaťažujú rýchlejšie, ale teoreticky umožňujú aj väčšie otvorené svety. Vývojári nemusia vytvárať hry s menšími svetmi kvôli obmedzeniam mechanických pevných diskov, zatiaľ čo disky SSD tiež umožňujú efektívnejšie využitie systémovej pamäte.

Jednotky SSD majú väčšiu šírku pásma, takže údaje je možné podľa potreby sťahovať z disku SSD, a nie stohy potenciálne nepotrebných údajov v pamäti RAM. V čistom hraní to znamená, že hry budú trpieť menej, ako je ich pop-up textúra, zatiaľ čo časy sťahovania sa pri použití možnosti Rýchle cestovanie hry značne skrátia. Zavádzanie z pohotovostného režimu by malo byť oveľa rýchlejšie.

Budete mať tiež väčšiu kontrolu nad tým, ako inštalujete a odstraňujete hry, čo znamená, že môžete Len a Nainštalujte režim hry pre viacerých hráčov namiesto úplného bloku údajov. Umožní to priame spustenie hry, čo umožní hráčom skočiť priamo na rôzne aspekty hier (napríklad vytváranie zápasov, pokračovanie v ukladaní hry atď.) Bez toho, aby museli spúšťať celú hru.

To znamená, že môžete prejsť na akciu Overwatch matching, napríklad priamo z domovskej obrazovky a zabrániť tak potrebám krokov, ako je spustenie plnej hry a výber konkrétnych herných režimov. Prehrávačom to tiež uľahčí rýchle preskočenie medzi nainštalovanými hrami.

Pokiaľ ide o rozšíriteľné úložisko, zdá sa, že spoločnosť Sony skôr povoľuje hotové počítače NVMe než vlastné úložné systémy, na ktoré sa Xbox spolieha hlavne. Momentálne však na trhu nie je veľa jednotiek, ktoré používajú rozhranie PCIe 4,0 Povinné – Musíte byť schopní prenášať rýchlosť 5,5 GB / s.

Cerny povedal: „PC disky NVMe budú v službe PlayStation fungovať 5Jediným problémom je to, že PC technológia výrazne zaostáva za PS5. Nové jednotky založené na PCIe budú nejaký čas trvať 4,0 S požadovanou šírkou pásma, aby zodpovedali špecifikáciám spoločnosti Sony, aby sa dostali na trh. ““

Hry PS4 na PS5 budú fungovať dobre, ak sa uložia na bežný pevný disk, nemusíte však zbytočne využívať vzácny priestor SSD.

PS5

Vyhradený grafický procesor – Čo znamená spätná kompatibilita?
Už sme si boli vedomí, že spoločnosť Sony bude používať technológiu Zen CPU 2 Z AMD, s ôsmimi jadrami a 16 vláknami. Detekčný tok však tiež odhalil, že PS5 bude ponúkať frekvencie 3,5 GHz – PlayStation 5 Spustí 8x Zen 2 Cores váhavo 3.5GHz (variabilné frekvencie) prostredníctvom PS4 & s; 8x Jaguar Cores 1.6GHz. To je obrovský skok vo výkone.

Prejdite na GPU, keď sa pozriete na GPD AMD RDNA 2 , Ktorý je pridelený sám. Používa 36 rýchlo orezaných aritmetických jednotiek 20,23 GHz. Špičkový výpočtový výkon 10,28TF.

PS5

Čo je šikovné, je to, že táto súprava umožňuje PS5 ľahko zvládnuť spätnú kompatibilitu s PS4 – prostredníctvom architektúry GPU namiesto hodín kódovania. Takmer všetky 100 najlepších hier PS4 bude po spustení plne kompatibilných. Hry PS4 budú natívne podporované na silikónovom GPU, ale zdá sa, že GPU napodobňuje grafické karty PS4 a PS4 Pro, čo je divné, nie také zaujímavé riešenie ako metóda Xbox Series X, ktorá bude tiež schopná upgradovať hry Xbox predchádzajúcej generácie a pridať HDR na Predchádzajúce tituly HDR.

Zvuková technológia Storm 3D
Snáď najväčším odhalením dňa je podpora 3D zvuku vďaka novému Tempest Engine. Je to neuveriteľne výkonný systém: ak PSVR dokáže podporovať „50 veľmi slušných zvukových zdrojov“, podľa Cernyho – s prémiovým zvukovým systémom PSVR, ktorý je jedným z najmodernejších herných zvukových systémov – Tempest Engine spoločnosti PS5 by mohol Podporuje stovky.

Príklad, ktorý použil Cerny, ho opísal z hľadiska zrážok. Dnes je dažďový zvuk v hre jednou zvukovou stopou, ale PS5 bude teoreticky schopná počuť jednotlivé dažďové kvapky, pokiaľ bude umiestnená postava hráča.

"Tam, kde som skončil s jednotkou s výkonom SIMD (jednotlivé inštrukcie a viac dát) a šírkou pásma takmer ako všetkých osem jadier Jaguar v PS4 dohromady," povedal Cerny.

PS5

„Ak by sme chceli používať rovnaké algoritmy ako PSVR, stačilo by to na niečo ako päťtisíc zvukových zdrojov – ale samozrejme chceme používať sofistikovanejšie algoritmy a nepotrebujeme nič také, ako je toľko hlasov.“

Možno to najlepšie zo všetkého je, ako to budete testovať – ​​dokonca aj pár nízkopriestorových slúchadiel pri štarte bude môcť využiť zmysel pre prítomnosť a smer, ktorý tu spoločnosť Sony sľubuje, pričom spoločnosť sa tiež zaviaže k viacnásobnej podpore neskôr – systémy obklopujúce slúchadlá s technológiou.

PS5

Ide však o prebiehajúci projekt pre spoločnosť Sony. Aby bolo možné presne modelovať okolité dátové umiestnenia, spoločnosť Sony musí vytvoriť prenosovú funkčnú mapu súvisiacu s hlavičkou alebo mapu HRFT. V podstate ide o zreteľný algoritmus, ktorý funguje najlepšie, ak systém pozná presný tvar vašich uší.

"Možno nám pošlete obrázok svojho ucha a pomocou neurónovej siete vyberieme najbližší HRTF v našej knižnici," posmieval sa Cerny. „Možno nám pošlete videoklip vašich uší a hlavy, a my pre ne vytvoríme 3D model a vyladíme HRTF. Možno budete hrať zvukovú hru na vyladenie svojho HRTF, počas hry ju obratne zmeníme a vrátime sa k HRTF, čo vám dáva lepšie skóre.“

„Toto je cesta, ktorú sa všetci spoločne vydáme v nasledujúcich rokoch. Nakoniec sme odhodlaní umožniť každému zažiť ďalšiu úroveň realizmu.“

 • Čo je liek Teraflop? Poďme si to vysvetliť
 • Prečo môže Google Stadia spôsobiť problémy pre PS5 a Xbox Series X
 • PS5 nebude vyzerať ako vývojová súprava, ak má história čo robiť

PS5

Stále neexistuje oficiálne zverejnenie toho, ako bude PS5 vyzerať. Zatiaľ sa zaoberáme špekuláciami. Videli sme veľa vytečených obrazov sady nástrojov PS5, z ktorých každý zobrazuje rovnaký dizajn konzoly, spolu s displejom uvedeným vyššie na základe jedného z týchto obrázkov, ktorý poskytol Let's Go Digital).

Čo je pre nás uvedené vyššie? Existuje niekoľko tlačidiel: prehrávanie / pohotovostný režim, reset, vysunutie (pre 100 GB jednotku Blu-ray s dvoma čítaniami), konfigurácia systému a konfigurácia siete, všetko na ľavej prednej strane. Existuje tiež niekoľko stavových svetiel, očíslovaných 0 To pravdepodobne súvisí s použitými procesorovými jadrami, ale mohlo by to byť aj stavovými svetlami pre pripojené radiče.

Vpravo je šesť portov USB (port USB 2,0 A päť portov USB 3,0 Možné – posledný port je blokovaný káblom). Malý obvod vyššie môže byť kamera zabudovaná do konzoly podľa predchádzajúcich patentových prihlášok.

Je zaujímavé, že gumená noha sa objaví na hornej strane konzoly, čo naznačuje, že vývojári sú vyzývaní, aby otočili konzolu, aby otestovali tlak a pohodlie, alebo ju naskladali pri práci na náročných hrách.

Tieto obrázky by sa však mali používať iba na skutočné špekulácie o tom, aký bude konečný dizajn konzoly pre spotrebiteľa, a nie na to, aby sa v budúcnosti považovali za úplne informatívne o zariadení. Ak sa pozrieme na staršie dev sady, konečný produkt je zriedka ako set dev.

Vývojové súpravy sú špeciálne navrhnuté tak, aby boli robustné, a aby podporovali konzolu, ktorá pracuje pri veľkom zaťažení, aby vývojárom umožnila posunúť svoju kreativitu na maximum bez toho, aby vyprážali zariadenia, na ktorých pracujú. Bol navrhnutý tak, aby pomohol vývojárom nájsť akékoľvek nedostatky v konečnom návrhu spotrebiteľských zariadení PS5.

Spoločnosť Sony je od uvedenia systému PlayStation vzdialená niekoľko mesiacov 5 Jej tím má veľa času na vytvorenie niečoho menej zvláštneho.

PS5

Aj keď možno nevieme presný tvar PS5, spoločnosť Sony predstavila na CES 2020 oficiálne logo PS5. Ide v podstate iba o logo PlayStation. 4 S & 5 Nahradiť “4".

Ale prezident Sony PlayStation Jim Ryan spôsobil obťažovanie počas kľúčového slova Sony CES, že „v nadchádzajúcich mesiacoch sa bude veľa zúčastňovať na PS5. Tešíme sa na zdieľanie ďalších podrobností vrátane obsahu, ktorý predstaví platformu a budúcnosť hier.“

Očakávame, že spoločnosť Sony bude hosťovať ďalšie PS5, ktoré predstaví v júni alebo júli, aby odhalilo cenu a rozloženie konzoly – ako je to v prípade PS4.

 • PS5 sa bude množiť ako 4K Blu-ray prehrávač – preto je to také dôležité
 • Ako môže zvuková karta PS5 3D zmeniť váš herný zážitok

PS5

Podľa Sony prichádza PS5 s novou konzolou. Ovládač PS5 (Zatiaľ nemáme oficiálne meno, aj keď DualShock 5 Dobrý odhad) bude zahŕňať hmatovú spätnú väzbu, ktorá nahradí rachotiacu technológiu DualShock 4 Navrhnuté na vylepšenie poznámok konzoly a tým ponorenie prehrávača.

PS5 bude tiež obsahovať adaptívne katalyzátory, ktoré podľa spoločnosti Sony sú „integrované do spúšťacích tlačidiel (L2 / R2)“. Tieto adaptívne katalyzátory umožnia vývojárom naprogramovať odpor katalyzátora na presnejšiu simuláciu akcií.

V rozhovore pre spoločnosť Business Insider Japan (preložil Gematsu), generálny riaditeľ SIE Jim Ryan povedal: „Podpora 3D spätnej väzby zvuku a konzoly je tiež vecou, ​​keď ju vyskúšate, budete prekvapení, o aké veľké zmeny sa jedná. Dokonca aj hranie závodnej hry Gran Turismo Sport s ovládačom PlayStation 5 Je to úplne iný zážitok. Aj keď to dobre funguje s predchádzajúcou konzolou, po vyskúšaní podrobného povrchu vozovky pomocou dotykového ovládania a hraní s prispôsobivými stimulmi sa už nevráti. "

 • Konzola Sony PS5: dátumy vydania, správy a zvesti
 • Ak chcete poraziť Xbox Game Pass, spoločnosť PS Now potrebuje vážne vylepšenie na PS5

PS5

PS5 bude podporovať väčšinu knižnice PS4 vrátane hier PSVR, čo je známe. Teraz však počúvame viac o potvrdených hrách PS5 – a zvesti.

V tejto chvíli sa pripravuje akákoľvek hra PS4 od prvej strany – od Ducha Tsushima po Posledného z nás. 2 , Bude hlavným kandidátom na vylepšenia krížových génov PS5. Počuli sme tiež dosť klebiet o pokračovaní Horizon Zero Dawn a novej hre God of War, ktorá predpokladá, že na konzole PS5 uvidíme obe krajiny.

A keď nevieme veľa o exkluzívach PS5, vieme, že spoločnosť Sony sa bude s PS5 naďalej zameriavať na „výkonné kombo hry pre jedného hráča“.

Ale čo adresy tretích strán? Dostali sme potvrdenie, že nová verzia prevodovky Godbox IP Gearbox príde výlučne na model PS5, ako je to v prípade štúdií Bluepoint Studios, o ktorých sa hovorí, že sú verziou Souls Demon. Uvidíme tiež remake klasického severského gotického kultu THQ, Gollum, WRC 9 , Dying Light 2 Outriders na PS5. Ubisoft ďalej potvrdil, že Watch Dogs: Legion, Rainbow Six Quarantine a Gods and Monsters prídu na Xbox Series X a PlayStation. 5 – S novými úkladnými vrahmi Assassin, Creed a Far Cry sa hovorilo, že prichádzajú na nástupištia. Tiež vieme, že Rainbow Six Siege bude k dispozícii na PS5 a Xbox Series X od uvedenia na trh.

Mohli by sme vidieť videá ako Starfield a The Elder Scrolls 6 Prichádza aj do série PS5 a Xbox X.

Navyše, EA nepovedala iba Battlefield 6 Prichádza na konzoly Xbox série X a PS5, ale spoločnosť chválila stroje novej generácie prichádzajúce počas výzvy pre investorov.

„Sila nových konzol bude oveľa väčšia ako existujúce konzoly,“ uviedol Blake Jorgensen, finančný riaditeľ EA.

„Môžeme urobiť viac (s PS5 a Xbox Series X). To, čo robíme, ohromí myseľ ľudí.“

Aj keď je to dobrý začiatok, očakávame, že v najbližších mesiacoch bude oznámených veľa hier tretích strán.

Podľa prieskumu GDC, pokiaľ ide o záujem vývojárov, zdá sa, že PS5 už prekonal sériu Xbox X – Nintendo Switch,

Je to podľa prieskumu stavu priemyselného odvetvia hry GDC 2020, do ktorého sa pred marcom GDC 2020 zapojilo 4 000 vývojárov hier na rôzne priemyselné odvetvia. Klávesové skratky novej generácie boli, samozrejme, na popredných miestach.

عند سؤالهم عن النظام الأساسي الذي يخططون لإطلاق مشروعهم التالي عليه ، قال 23٪ ممن شملهم الاستطلاع أن PlayStation 5 ، بينما قال 17٪ أن Xbox Series X و 19٪ قالوا Nintendo Switch ,

عندما يتعلق الأمر بالمنصة الأكثر إثارة للاهتمام لدى النظام الأساسي ، فإن PS5 يقود الحزمة مرة أخرى عندما يتعلق الأمر بوحدات التحكم ، بنسبة 38٪ ، ولكن Switch فقط خلف 37٪. مرة أخرى ، يتأخر جهاز Xbox Series X بشكل خطير ، مما يثير اهتمام 25 ٪ فقط من أجهزة التطوير.

كشف الاستطلاع أيضًا أن 10٪ من المطورين يعملون حاليًا على لعبة من أجل لوحات المفاتيح من الجيل التالي.

ومع ذلك ، في حين أننا نعلم بوجود عدد قليل من ألعاب الأطراف الثالثة قيد الإعداد لـ PS5 ، لا يوجد حتى الآن تأكيد على ما ستكون عليه إصدارات PS5 ، ولكننا نتوقع أن تتصدر ألعاب الطرف الأول الصدارة.

بالإضافة إلى ذلك ، أكدت سوني أن PS5 ستعطي أولوية لألعاب AAA على الألعاب المستقلة في محاولة للتركيز على "اللاعبين الجادين".

 • ألعاب PS5: تم تأكيد جميع الألعاب وتوقعها على PlayStation 5
 • يخبرنا تاريخ Sony للتوافق مع الإصدارات السابقة عن PS5
 • Xbox Game Pass vs PlayStation Now: ما هي أفضل خدمة اشتراك في اللعبة؟

PS5

ظهرت شائعات تشير إلى أن سوني ستتضاعف من خلال إطلاق PlayStation 5 Pro في نفس الوقت مع طراز PS5 الأساسي.

لاحظه Wccftech ، صحفي الألعاب الياباني الشهير Zenji Nishikawa الذي ادعى في مقطع فيديو على موقعه YouTube على الرغم من أن هذا النوع من الأشياء لا يُنظر إليه عادةً على أنه تقدم قوي للغاية ، فقد أثبت نيشيكاوا أنه كان صحيحًا في الماضي من خلال تنبؤاته حول PS4 Pro و Switch قليل الدسم.

وفقًا لـ Nishikawa ، سيكلف جهاز PS5 Pro حوالي 100 إلى 150 دولارًا أكثر من وحدة تحكم PS5 الأساسية. يشير التقرير إلى أن سوني تتخذ هذا النهج لأنها "اعترفت بالاهتمام بنموذج راقٍ وتريد أن تمنح اللاعبين ما يريدون منذ بداية الجيل".

منذ ذلك الحين ، أضاف مستخدم NeoGaf FXVeteran (عبر TweakTown) الوقود إلى النار من خلال الادعاء بأن سوني تخطط لإطلاق طرازين من PlayStation 5 في نفس الوقت: PS5 Pro و PS5 ، مع كون PS5 Pro "أعلى الخط" للتنافس مع أجهزة Xbox Series X المحتملة بشكل متكرر أكثر قوة.

بينما من المحتمل وجود PlayStation 5 Pro على البطاقات ، فإننا لا نعتقد أنه سيتم إصداره في نفس وقت إصدار PS5 العادي. في رأينا ، من المرجح أن سوني ستنتظر حوالي ثلاث سنوات (2023) قبل إعطاء وحدة التحكم ترقية – عادة ما يحدث هذا في منتصف الدورة ويقدر أن تكون دورة حياة PS5 حوالي ست إلى سبع سنوات.

 • تعبت من التحديق في المستقبل؟ لماذا لا تحقق من أفضل ألعاب PS4 الآن.
 • هل حصلت بالفعل على PSVR؟ هذه هي أفضل ألعاب PSVR الآن
 • في ما يلي 10 ألعاب من PlayStation نود أن نراها معاد صياغتها لجهاز PS5