Dátum vydania a požiadavky MacOS Monterey

Váš Apple počítač čoskoro dostane významnú aktualizáciu na najnovšiu verziu macOS, desktopového operačného systému spoločnosti. Táto najnovšia verzia je macOS Monterey a bude k dispozícii takmer pre každého Apple stolný počítač až do konca roka 2013. Nové MacBooky Pro 14 a 16-palcové počítače s týmto softvérom nájdete hneď po vybalení budúci týždeň.

Ak máte doma počítač s macOS, 25. októbra na vás čaká inovácia. Za predpokladu, že dátum vydania macOS Monterey (25. októbra 2021) zodpovedá zostave vášho počítača. Najstarší Mac, ktorý dostane túto aktualizáciu, je verzia Macu Pro „Late 2013“.

Ak máte Mac Pro z konca roku 2013 alebo novšieho, pri spustení získate macOS Monterey. Zistíte, že to isté platí pre Mac mini z konca roku 2014 a neskoršie a pre MacBook Pro a MacBook Air zo začiatku roka 2015 a neskôr. Ak máte verziu MacBooku zo začiatku roka 2016 alebo novšiu, získate túto inováciu. Rovnako tak koncom roka 2015 a staršie počítače iMac. Ak máte iMac Pro vydaný v roku 2017 alebo neskôr, dostanete aktualizáciu.

Ak v tejto chvíli nepoznáte obsah macOS Monterey, pozrite si našu časovú os funkcií nižšie. Kľúčom k tejto ďalšej inovácii operačného systému je uvoľnenie podpory pre skratky, režim zaostrenia a univerzálne ovládanie. Ak plánujete kúpu nového mobilného zariadenia od Apple čoskoro budete chcieť túto inováciu aj pre váš počítač so systémom macOS.

Niektoré funkcie v tejto aktualizácii operačného systému budú vyžadovať špecifický hardvér. Ak napríklad používate počítač Intel, niektoré nové funkcie nebudú fungovať. Medzitým, keďže používate Apple stroja, nie je potrebné žiadne ďalšie skúmanie hardvérových požiadaviek mimo dátumu vydania vášho počítača Apple aby ste mali prístup k tomu, či si môžete stiahnuť a spustiť tento nový operačný systém – ako len môže byť.