D├ítum a ─Źas vydania iOS 15 – od ─Źoho o─Źak├íva┼ą AppleNajnov┼íia aktualiz├ícia telef├│nu iPhone a ke─Ć je vonku

Horlivo o─Źak├ívan├Ż softv├ęr APPLE pre iOS 15 sa kone─Źne dost├íva do telef├│nov iPhone po celom svete.

Technick├Ż gigant ozn├ímil z├ísadn├║ aktualiz├íciu svojho opera─Źn├ęho syst├ęmu u┼ż v j├║ni a uviedol, ┼że bude vydan├í niekedy po─Źas ÔÇ×jesene 2021ÔÇť.

Dátum vydania iOS 15

Apple potvrdil, ┼że iOS 15 bude mo┼żn├ę stiahnu┼ą od 20. septembra.

A aj ke─Ć nepozn├íme presn├Ż ─Źas vydania, m├┤┼żeme vych├ídza┼ą z odhadov na z├íklade predch├ídzaj├║ceho zavedenia.

V USA m├┤┼żeme o─Źak├íva┼ą, ┼że aktualiz├ícia pr├şde okolo 10:00 PDT alebo 13:00 EDT. To je v Brit├ínii zhruba 18:00 BST.

Hne─Ć ako vyjde, aktualiz├íciu si m├┤┼żete stiahnu┼ą v aplik├ícii Nastavenia. Klepnite na V┼íeobecn├ę> Aktualiz├ícia softv├ęru.

Okrem ve─żkej aktualiz├ície pre iPhone, iPadOS 15, watchOS 8, a tvOS 15 pr├şde tie┼ż v pondelok.

D├ítum vydania pre macOS 12 Monterey zatia─ż nebol ozn├ímen├Ż.

Funkcie iOS 15

Jedna nov├í funkcia syst├ęmu iOS 15 sa naz├Żva Focus a je to n├ístroj, ktor├Ż pou┼ż├şvate─żom umo┼ż┼łuje nastavi┼ą r├┤zne predvo─żby upozornen├ş v z├ívislosti od toho, ─Źo robia.

V z├ívislosti od v├í┼ího aktu├ílneho stavu budete ma┼ą napr├şklad mo┼żnos┼ą vybra┼ą si, ─Źi telef├│n vyd├íva zvuk alebo nie, alebo vibruje.

V novej ponuke budete m├┤c┼ą vybra┼ą, ─Źi idete autom, pracujete, sp├şte alebo si vyberiete vlastn├Ż stav.

Ponuka sa zobraz├ş na aktualizovanej uzamknutej obrazovke a v ovl├ídacom centre, v ponuke zariadenia iPhone a iPad sa r├Żchlo dostanete k nastaveniam.

Focus dokonca upozorn├ş va┼íe kontakty na iMessage na v├í┼í stav, aby im ozn├ímil, pre─Źo na ich texty nereagujete.

Ve─żk├ę aktualiz├ície iMessage

Apple pracuje aj na ve─żk├Żch aktualiz├íci├ích iMessage, v─Ćaka ktor├Żm bude viac ako platforma soci├ílnych m├ędi├ş, ako je WhatsApp.

Jedn├Żm zo sp├┤sobov, ako to dosiahnu┼ą, je u─żah─Źi┼ą spr├ívu a interakciu s fotografiami a spravodajsk├Żmi ─Źl├ínkami, ktor├ę va┼íi priatelia zdie─żaj├║ prostredn├şctvom aplik├ície.

The Apple Fotografie a Apple spravodajsk├ę aplik├ície bud├║ ma┼ą nov├ę oblasti, ktor├ę ukladaj├║ iba obsah zdie─żan├Ż va┼íimi priate─żmi.

Mnoho ─Ćal┼í├şch aplik├íci├ş spolo─Źnosti, ako napr├şklad Wallet, Safari, Apple Drobn├ę vylep┼íenia prech├ídzaj├║ aj mapy a zdravie.

Napr├şklad FaceTime v├ím umo┼żn├ş rozmaza┼ą pozadie va┼íich vide├ş.

V├í┼ímu video kan├ílu poskytne podobn├Ż efekt ako re┼żim Portr├ęt dostupn├Ż vo fotoapar├ítoch najnov┼í├şch telef├│nov iPhone.

Budete tie┼ż m├┤c┼ą nahra┼ą svoj pas alebo vodi─Źsk├Ż preukaz na adresu Apple Pe┼ła┼żenka, pomocou ktorej sa pomocou telef├│nu m├┤┼żete odbavi┼ą napr├şklad na letisk├ích.

─Äal┼íia nov├í funkcia, ktor├║ predstavil Apple je navrhnut├Ż tak, aby va┼íim priate─żom a kamar├ítom bolo jednoduch┼íie uk├íza┼ą, ─Źo po─Ź├║vate alebo sledujete.

Hovor├ş sa mu ÔÇ×Share PlayÔÇť a umo┼ż┼łuje v├ím po─Ź├║va┼ą hudbu alebo sledova┼ą streamovaciu aplik├íciu s ─Źlenmi hovoru, pri─Źom video je synchronizovan├ę pre v┼íetk├Żch pou┼ż├şvate─żov.

Ozn├ímenia dost├ívaj├║ nov├Ż vzh─żad a bud├║ teraz zoskupen├ę do u┼żito─Źnej zbierky s n├ízvom S├║hrn upozornen├ş.

Apple bude pomocou AI zis┼ąova┼ą, ktor├ę ozn├ímenia s├║ pre v├ís najd├┤le┼żitej┼íie. M├┤┼żete nastavi┼ą, v ktor├║ denn├║ dobu si ich chcete pripomen├║┼ą.

Apple pravidelne vyd├íva aktualiz├ície softv├ęru pre opera─Źn├Ż syst├ęm iOS, ktor├Ż poh├í┼ła iPhone.

S┼ąahovanie, opravy ch├Żb a opravy bezpe─Źnostn├Żch dier, prin├í┼ía aj nov├ę funkcie, ktor├ę AppleIn┼żinieri na ktorom pracovali.

Apple predstavuje aktualiz├íciu syst├ęmu iOS 15 pre iPhone s novou uzamknutou obrazovkou a funkciami ochrany osobn├Żch ├║dajov

V ─Ćal┼í├şch novink├ích, Apple kone─Źne odhalila nov├║ s├ęriu iPhone 13.

Tie┼ż odhalil Apple Watch 7.

A, Apple u┼ż├şvate─żom sa odpor├║─Źa, aby aktualizovali svoje zariadenia a opravili chybu, ktor├í mohla sp├┤sobi┼ą, ┼że vl├ídne agent├║ry nain┼ítaluj├║ spyware.

Plat├şme za va┼íe pr├şbehy! M├íte pr├şbeh pre Na┼í├şm cie─żom je by┼ą va┼í├şm t├şm techniky a vedy? Po┼ílite n├ím e-mail na adresu