Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Da┼łov├í aplik├ícia na po─Źasie sa nesmie pon├║ka┼ą zadarmo – z dobr├ęho d├┤vodu

Najsk├┤r m├┤┼że znie┼ą trochu absurdne, ┼że aplik├íciu na po─Źasie financovan├║ z pe┼łaz├ş da┼łov├Żch poplatn├şkov nemo┼żno pon├║knu┼ą bezplatne, ale s├║d od├┤vodnil rozhodnutie.

Da┼łov├í aplik├ícia na po─Źasie sa nesmie pon├║ka┼ą zadarmo - z dobr├ęho d├┤vodu 1

Zdroj obrázka: GIGA

S├║d: Aplik├ícia s v├Żstra┼żn├Żm po─Źas├şm sa nesmie pon├║ka┼ą bezplatne

Tento pr├ívny spor trv├í roky, dnes s├║d vyniesol rozsudok. Aplik├ícia v├Żstra┼żn├ęho po─Źasia nemeckej meteorologickej slu┼żby nemus├ş by┼ą pon├║kan├í so v┼íetk├Żmi funkciami bezplatne a bez reklamy v obchodoch s aplik├íciami. Nemeck├í meteorologick├í slu┼żba (DWD) je autoritou a je samozrejme financovan├í z da┼łov├Żch prostriedkov. V s├║lade s t├Żm bola aplik├ícia vyvinut├í aj pomocou t├Żchto prostriedkov. Pod─ża Feder├ílneho s├║dneho dvora m├í aplik├ícia WarnWetter pr├şli┼í ve─ża funkci├ş, ktor├ę je mo┼żn├ę pon├║knu┼ą bezplatne. Aplik├ícia m├┤┼że poskytn├║┼ą iba bezplatn├ę inform├ície o ofici├ílnych v├í┼żnych upozorneniach o po─Źas├ş. Nie s├║ zahrnut├ę slu┼żby ako radar da┼ż─Ća, umiestnenie blesku alebo inform├ície o UV ┼żiaren├ş, preto┼że sa pova┼żuj├║ za v┼íeobecn├ę inform├ície o po─Źas├ş, a teda za obchodn├ę ─Źinnosti.

V─Ćaka dodato─Źn├Żm funkci├ím, v├Żstra┼żn├í aplik├ícia pre po─Źasie nemeckej meteorologickej slu┼żby konkuruje s├║kromn├Żm spolo─Źnostiam, ktor├ę samozrejme musia zar├íba┼ą peniaze – ─Źi u┼ż ide o reklamu alebo platen├║ verziu aplik├ície. Spolo─Źnos┼ą WetterOnline GmbH ┼żalovala toto a teraz vyhrala. Ak by bola aplik├ícia WarnWetter, ktor├í je financovan├í z da┼łov├Żch prostriedkov, a to poskytova┼ą bezplatne slu┼żby zalo┼żen├ę na poplatkoch za poplatok, s├║kromn├ę ÔÇőÔÇőspolo─Źnosti by mali obrovsk├║ nev├Żhodu – uv├ídza sa Der Spiegel.

Redak─Źn├Ż t├şm GIGA odpor├║─Źa t├Żchto praktick├Żch pomocn├şkov:

WarnWetter-App: V┼íetky slu┼żby pre 199 eur

Ak pou┼ż├şvate aplik├íciu WarnWetter a nechcete sa ob├íva┼ą bez ─Ćal┼í├şch funkci├ş, m├┤┼żete sa rozhodn├║┼ą pre cel├Ż rad funkci├ş raz. 1, Odomknutie 99 eur. Z├şskate tak ove─ża viac inform├íci├ş o po─Źas├ş, ktor├ę presahuje ofici├ílne v├í┼żne poveternostn├ę upozornenia. Platbou sa vyhovie rozhodnutiu s├║du. St├íle sa v┼íak zd├í trochu ─Źudn├ę plati┼ą za nie─Źo, za ─Źo ste u┼ż zaplatili da┼łov├Żmi peniazmi.