Ďalší hacker zatknutý pre rok 2020 Twitter Hackovanie a masívny bitcoinový podvod

V španielskom meste Estepona zatkli občana Spojeného kráľovstva za jeho údajnú účasť na hacke z júla 2020. Twitter, čo viedlo ku kompromisu 130 vysokoprofilových účtov.

Joseph O’Connor, 22, bol obvinený z úmyselného neoprávneného prístupu k počítaču a získavania informácií z chráneného počítača, ako aj z vydieračskej komunikácie. Španielska národná polícia zatkla na základe amerického zatykača.

Okrem jeho úlohy v Twitter hack, O’Connor je tiež obvinený z vniknutia do počítača súvisiaceho s prevzatím používateľských účtov TikTok a Snapchat a kybernetického prenasledovania nemenovanej mladistvej obete.

Veľký Twitter hack z 15. júla 2020 sa ukázal ako jeden z najväčších bezpečnostných nedostatkov v histórii platformy sociálnych médií po tom, čo sa O’Connorovi spolu s Masonom Sheppardom, Nimou Fazeli a Grahamom Ivanom Clarkom podarilo získať prístup k Twitterinterné nástroje, ktoré zneužívajú na porušovanie účtov politikov, celebrít a spoločností na propagáciu podvodu s kryptomenou.

Graham Ivan Clark

Overený podvod s účtom vyzbieral viac ako 100 000 dolárov v bitcoinoch.

V rozhovore pre New York Times vlani v júli O’Connor, ktorý sa identifikoval ako „PlugWalkJoe“, povedal Twitter poverenia boli získané po nájdení cesty do interného komunikačného kanála Slack spoločnosti, kde boli zverejnené.

“Je mi to jedno,” povedal O’Connor pre The Times. “Môžu ma prísť zatknúť. Vysmial by som sa im. Nič som neurobil.”

Správy o zatknutí prichádzajú štyri mesiace po tom, čo Clark dostal trojročný trest odňatia slobody po tom, čo sa priznal k obvineniam z podvodu v súvislosti s incidentom.