Ďalší Apple Watch mohli by ste mi dovoliť odpovedať na telefónne hovory zaťatou päsťou

Ďalší Apple Watch mohli by ste mi dovoliť odpovedať na telefónne hovory zaťatou päsťou 1

Apple Watch je možné, že už dokáže rozpoznať vašu polohu zápästia v prípade funkcií, ako je napríklad zdvihnutie a zobudenie, ale novoobjavený patent naznačuje, že táto funkcia by sa mohla v budúcich inteligentných hodinkách vylepšiť.

Podanie – prvý objavil Patently Apple – podrobne popisuje systém, ktorým Apple Watch by bol schopný rozpoznať a reagovať na pokročilejšie zápästie, ako je zaťatá päsť.

Ako by to fungovalo? No buď prostredníctvom vylepšených senzorov na vnútornej strane a spodnej strane inteligentných hodiniek (alebo prostredníctvom inteligentných pásiem) by zariadenie bolo schopné prečítať zápästie používateľa a reagovať v reálnom čase.

Pre začiatočníkov: Apple Watch tipy a triky

To by neprinášalo hodinky do činnosti zakaždým, keď ste zaťali svoje prvé – inak viete, že všetci tí narastajúci pouliční bojovníci by boli vo falošne pozitívnej paralýze – s náčrtmi súboru naznačujúcimi, že užívateľ by musel pevne zaťať päsť pre nepretržité množstvo času pred dokončením postupového kolesa.

Ďalší Apple Watch mohli by ste mi dovoliť odpovedať na telefónne hovory zaťatou päsťou

V tomto konkrétnom príklade zaťatie päste určitým spôsobom odpovie alebo odmietne hovor, hoci patent tiež vysvetľuje, ako by určité gesto zápästia bolo tiež schopné odmietnuť oznámenie.

Aj keď sa jedná iba o patent a je celkom nepravdepodobné, že tento konkrétny príklad sa zavádza v nasledujúci deň Apple Watch, je to tiež druh povesti, ktorú sme predtým videli. Navyše je realistické si to predstaviť Apple v určitom okamihu by nainštaloval vylepšené ovládanie gest, ktoré presahuje jednoduché zdvihnutie po brázde.

Z testovania iných zariadení však vieme, že aj pribíjanie klincov môže byť zložitejšie – zápästie vidí toľko pohybu, že pre spoločnosti môže byť ťažké vyradiť zamýšľané hodinky od všeobecných.

Ak v tejto súvislosti uvidíme niečo konkrétne, pravdepodobne sa objaví na AppleKonferencia svetových vývojárov v júni, kde sa očakáva nahliadnutie do systému WatchOS 7 softvér, ktorý bude debutovať na Apple Watch séria 6,

Dovtedy sa vyhýbajte akýmkoľvek pouličným bojom a skúste to znova Apple Watch fámy alebo netesnosti.