Cydia Substrate dost├íva ─Ćal┼íiu v├Żznamn├║ aktualiz├íciu s opravami stability

Cydia Substrate dost├íva ─Ćal┼íiu v├Żznamn├║ aktualiz├íciu s opravami stability 1

V poslednej dobe bol Saurik obzvl├í┼í┼ą zanepr├ízdnen├Ż v oddelen├ş substr├ítov Cydia. Spolo─Źnos┼ą Cydia Substrate dostala neskoro v noci ─Ćal┼íiu nepredv├şdan├║ aktualiz├íciu, ktor├í ofici├ílne aktualizovala bal├şk na 0,90,7107.

Pod─ża pozn├ímok k vydaniu zverejnen├Żm na str├ínke s preh─żadom bal├şkov je to nov├Ż produkt Cydia Substrate v0.9.7107 prin├í┼ía pou┼ż├şvate─żom tabu─żku:

Cydia substr├ít 0,9.7107 opravuje ─Ćal┼íiu chybu uveden├║ v 0,9.7105 (ktor├í bola ak├Żmsi typom v├Żznamnej aktualiz├ície, prinajmen┼íom ÔÇ×sp├Ątne, pravdepodobneÔÇť), ktor├í sp├┤sobila roz┼í├şrenia, ktor├ę sp├íjali ┼ítrukt├║ry s vlo┼żen├Żmi spustite─żn├Żmi s├║bormi, ako je com.apple.SpringBoardFramework, niekedy neo─Źak├ívane na─Ź├ştan├ę procesy; ak roz┼í├şrenie z├ívis├ş od filtra, aby sa zabr├ínilo jeho uskuto─Ź┼łovaniu (─Źo by sa nemalo robi┼ą, FWIW), m├┤┼żu veci oddeli┼ą (a urobili).

Pokia─ż to vid├şme, t├íto aktualiz├ícia opravuje chybu zaveden├║ vo verzii v0.9,7 Aktualiz├ícia .105, ktor├í bola vydan├í za─Źiatkom tohto t├Ż┼żd┼ła, aby priniesla jailbreakerom v├í┼żne vylep┼íenia spr├ívy pam├Ąte a po─Źiato─Źnej podpory pre iOS 14. Konkr├ętnej┼íie, zabra┼łuje roz┼í├şreniam pripoji┼ą sa k neo─Źak├ívan├Żm procesom so vstavan├Żmi spustite─żn├Żmi s├║bormi, ktor├ę by mali poskytova┼ą stabilitu dlh├Ż term├şn.

Cydia Substr├ít je ┼ítandardn├í met├│da pretl├í─Źania injekciou pri ├║tek z v├Ązenia checkra1n a napriek pou┼żitiu Tweak injekcie ako n├íhrady, je mo┼żn├ę Cydia Substr├ít nain┼ítalova┼ą na zariadenie spolu s ┼łou. Jedin├ę ├║tek z v├Ązenia, ktor├ę nepodporuje substr├ít Cydia, s├║ tie, ktor├ę vyvinul t├şm Electra, vr├ítane spolo─Źnosti Electra, Chimera a pripravovan├ęho v├Ązenia v Odyssey.

Ak sa va┼íe ├║tek z v├Ązenia spolieha na injekciu n├íplast├ş na substr├íte Cydia, d├┤razne sa odpor├║─Źa nain┼ítalova┼ą t├║to aktualiz├íciu z d├┤vodu stability. Je k dispoz├şcii na bezplatn├ę stiahnutie z ├║lo┼żiska Sam Bingner, ktor├ę by sa malo predvolene prida┼ą, ak pou┼ż├şvate podporovan├ę ├║tek z v├Ązenia, napr├şklad checkra1n alebo unc0ver. Ak v├í┼í ├║tek z v├Ązenia pou┼ż├şva in├║ formu injekcie na vylep┼íenie, tento n├ívrh m├┤┼żete ignorova┼ą.

Nain┼ítalovali ste najnov┼íiu verziu substr├ítu Cydia? Dajte n├ím vedie┼ą, ako to funguje v sekcii ni┼ż┼íie.