Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Cyberhot: najnovšie počítačové vírusy a hrozby škodlivého softvéru 2020

Vo svete plnom počítačových zločincov a hackerov by ochrana vášho systému pred najnovšími počítačovými vírusmi, hrozbami škodlivého softvéru, trójskymi koňmi a inými sieťovými volumetrickými útokmi mala byť jednou z vašich hlavných priorít.

Tieto deštruktívne vírusy môžu ľahko preniknúť do škodlivého systému bez vedomia používateľov a odcudziť citlivé informácie, ako sú IP adresa, história prehliadača, používateľské meno, heslo, bankové informácie atď.

Počítačoví zločinci neskôr tieto osobné informácie používajú na svoje škodlivé účely, ktoré môžu viesť k vážnemu porušeniu súkromia, finančnej strate alebo dokonca k odcudzeniu identity.

Škodlivé počítačové vírusy a ransomware ako Cryptolocker, ILOVEYOU, RaaS, Melissa a Emotet sú niektoré z najznámejších a najnovších hrozieb pre váš počítač.

Dnes o tomto blogu budeme diskutovať najnovší počítačový vírus aby ste im pomohli porozumieť ich správaniu, aby ste ich mohli neutralizovať skôr, ako poškodia váš systém.

Ako môžete zostať v bezpečí pred útokom počítačových vírusov?

Najlepším spôsobom, ako zostať v bezpečí a chrániť pred škodlivým a aktuálnym počítačovým vírusom, je použitie pokročilej súpravy antivírusovej ochrany, ako je napríklad úplná bezpečnosť ITL. Okrem toho sa dôrazne odporúča nástroj na odstránenie škodlivého softvéru, ako je Malware Crusher.

Tieto programy vytvárajú okolo vášho počítača ochrannú obrazovku pred smrteľnými hrozbami, ako sú malware, vírusy, ransomware, trójske kone, červy, PUP, rootkity, únoscovia prehliadača atď.

Ľudia, ktorí používali Úplný bezpečnostný antivírus ITL spolu s Drvič malwaru bol schopný odstrániť všetky aktívne škodlivé infekcie zo svojho počítača a obnoviť prostredie bez hrozieb.

Cyberhot: najnovšie počítačové vírusy a hrozby škodlivého softvéru 2020 1Cyberhot: najnovšie počítačové vírusy a hrozby škodlivého softvéru 2020 2 Cyberhot: najnovšie počítačové vírusy a hrozby škodlivého softvéru 2020 3Cyberhot: najnovšie počítačové vírusy a hrozby škodlivého softvéru 2020 4

Top 25 najnovších počítačových vírusov 2020 Nesmiete prehliadnuť:

Horúce mesiace: Malware COVID-19

Nedávno sa našli kybernetickí zločinci a hackeri na čiernych klobúkoch, ktorí využívajú výhody súčasného prepuknutia koronavírusovej choroby na distribúciu nového škodlivého kódu COVID-19 do systémov poškodzujúcich bezpečnosť.

Po úspešnom napadnutí cieľového počítača píše ticho o hlavnom bootovacom zázname systému (MBR) a vymaže všetky uložené informácie bez toho, aby o tom vedeli jeho vlastníci.

Tento škodlivý kmeň, ktorý súvisí s koronavírusmi, je navrhnutý s jediným zámerom spôsobiť zničenie miliónov infikovaných strojov na celom svete.

Počítačoví zločinci neustále vyvíjajú nové taktiky, aby svoje škodlivé programy prispôsobili, odolnejšie a škodlivejšie ako kedykoľvek predtým, aby zneužívali zraniteľné miesta v systéme a sieti. Prezrite si niektoré z najvýznamnejších hrozieb v oblasti kybernetickej bezpečnosti:

1, CryptoMix Clop Ransomware

Je to nový variant známej rodiny ransomware CryptoMix, ktorý sa zameriava skôr na využitie celej počítačovej siete ako na jednotlivých používateľov. Výskumníci v oblasti kybernetickej bezpečnosti objavili tento variant na konci februára 2019. Po získaní pretrvávania v cieľovom systéme tento škodlivý ransomware šifruje všetky uložené súbory pridaním prípon .CLOP alebo .CIOP na koniec všetkých názvov obetí.

Zakaždým, keď sa obeť pokúsi otvoriť šifrovaný súbor, zobrazí správu o riešení, ktorá informuje používateľov o útoku a núti ich zaplatiť výkupné v Bitcoine alebo iných kryptomenách za údajné obnovenie šifrovaných súborov.

CryptoMix Clop Ransomware - najnovší počítačový vírus Obrazový kredit: Malware Hunter

Prečítajte si viac: 15 najlepších VPN zadarmo pre Windows 10

2, Gandcrab Ransomware

GandCrab, jeden z najničivejších kryptovírusov ransomware, ktorý bol prvýkrát predstavený v januári 2018. Varianty rodiny GandCrab používajú rôzne distribučné techniky, ako sú exploitujúce súpravy Fallout, škodlivé URL, keygeny, GradSoft, RIG atď. počítačov.

Po spustení ukončí všetky aktívne úlohy a procesy bežiace v systéme a začne šifrovať všetky typy súborov a priečinkov dostupných na pevnom disku. Okrem toho pridá prípony .GDCB na koniec všetkých názvov súborov a zobrazí správu s heslom CRAB-DECRYPT.txt s pokynmi na spôsob platby.

Tvorcovia takýchto infekcií používajú pokročilé šifrovacie metódy AES-256 a RSA-2048 a dešifrovací kľúč ukladajú na príkazový a riadiaci server hostený v doménach .bit.

Gandcrab Ransomware - najnovší počítačový vírus

3, Trojan Glupteba

Škodlivý program, ktorý by vo vašom počítači nemal nikdy existovať, je Trojan.Glupteba, pretože má sklon priniesť so sebou niekoľko ďalších škodlivých programov. Počítačoví zločinci sa často šíria Trojan.Glupteba infekcie prostredníctvom vykorisťovacích súprav.

Hlavným účelom tohto najnovší počítačový vírus je presmerovanie používateľov na škodlivé webové stránky a webové stránky tretích strán, aby mohli sťahovať a inštalovať ďalší škodlivý softvér. Infekcia škodlivým kódom sa zvyčajne dodáva ako služba pre postihnutých Windows systému a schvaľuje rôzne procesy v systéme tým, že ho maskuje ako legitímny alebo autentický softvér.

Potom to zhromaždí užívateľské dáta pre rôzne IP adresy a potom generovať prenos nasmerovaním používateľov do viacerých škodlivých domén, ako sú napríklad sportpics.xyz, bigdesign.website, kinosport.top, ostdownload.xyz, atď. Aby ste zabránili takýmto hrozbám, vyhnite sa návšteve nebezpečných webových stránok, sťahujte nevyžiadané prílohy a aktivujte kontextové okno. blokátor.

4, Cyborg Ransomware

Aids Info Disk Trojan (AIDS), známy tiež ako Počítačový vírus Cyborg ransomware, bol prvý svojho druhu predstavený pomocou diskety v roku 1989. Škodlivý program bol navrhnutý tak, aby spočítal, koľkokrát bol operačný systém v počítači zapnutý, keď číslo dosiahlo 90, použil sa na šifrovanie všetkých údajov obete a zmenu tapety na pracovnej ploche Cyborg_DECRYPT.txt.

Správa o riešení informuje obete o šifrovaní a žiada, aby na oplátku požiadali o obrovské množstvo peňazí, ak chcú dešifrovať svoje súbory. Počítačové háčiky okrem toho nedávno použili spustiteľný súbor maskovaný ako obrazový formát .jpg na distribúciu varianty Cyborg prostredníctvom falošnej spoločnosti Microsoft. Windows 10 aktualizácií,

Aby ste sa ochránili pred týmto ransomwarom, nikdy nekliknete ani nestiahnete žiadny prílohový súbor s príponou .jpg pochádzajúci od neznámeho alebo nežiaduceho odosielateľa.

Cyborg Ransomware - najnovší počítačový vírus

5, Vírus Melissa

Melissa bola jedným z najnebezpečnejších makrovírusov, ktorý vyvinul softvérový programátor menom David Lee Smith už v marci 1999. Vírus bol distribuovaný prostredníctvom e-mailovej prílohy s názvom list.doc. Keď používatelia otvorili dokument pomocou programu Microsoft Word, vírus Melissa bol vstreknutý do počítača obete.

Bol špeciálne navrhnutý tak, aby prevzal kontrolu nad programom Microsoft Outlook obete a potom sa hromadne poslal ďalším 50 ľuďom, ktorí sú v poštovom zozname používateľa.

Virus Melissa - najnovší počítačový vírus

6, Milujem ťa

ILOVEYOU, tiež známy ako Love Bug, je jedným z najsmrteľnejších počítačových červov, ktorý používa viac ako 10 miliónov systémov od svojho prvého objavenia v máji 2000. Hackeri ho distribuovali prostredníctvom e-mailu s dokumentom s názvom "LOVE-LETTER-FOR-YOU.txt.vbs",

Po kliknutí na interpretovaný súbor sa spustí skript jazyka Visual Basic a začne sa prepisovať široká škála uložených súborov vrátane balíka Microsoft Office, mediálnych súborov a záloh. A potom Microsoft Outlook zneužíva najzraniteľnejšie skupiny tým, že pošle kópiu seba všetkým ostatným príjemcom dostupným v systéme Windows Windows Address Book.

Umožnil autorom škodlivého softvéru ochromiť milióny systémov pripojených k internetu a kvôli tomu, že mnohé vlády a veľké organizácie na celom svete boli nútené vypnúť svoje systémy doručovania pošty.

ILOVEYOU - najnovšie počítačové vírusy a hrozby škodlivého softvéru Obrazový kredit: Wikipedia

7, Storm Worm

Storm Worm je ďalší hrozný trójsky kôň, ktorý bol prvýkrát pokrstený spoločnosťou F-Secure v prvom mesiaci roku 2007. Škodlivý útok začal postihovať stovky počítačov Windows operačný systém prostredníctvom e-mailu s nasledujúcimi predmetmi:

  • 230 mŕtvych búrok v Európe.
  • Vojna s Iránom je teraz realitou.
  • Okupácia Iránu.
  • Nahí dospievajúci zaútočia na domáceho režiséra.
  • Vrah na 11, má 21 rokov zadarmo a znova zabije!

Keď používateľ klikne na tieto prílohy, Storm Worm aktivuje službu wincom32 a stiahne niekoľko ďalších škodlivého softvéru, čím sa z napadnutého systému stane robot alebo zombie počítač. Okrem toho môžu hackeri za takýmito útokmi diaľkovo ovládať botnet a ďalej ho používať na posielanie spamu a vírusov iným používateľom počítačov.

Storm Worm - najnovšie počítačové vírusy a hrozby Obrazový kredit: Wikipedia

Prečítajte si viac: 13 Najlepšie softvér pre súbory a priečinky pre Windows Vista Windows 7810

8, Škodlivý softvér Emotet

Emotet, známy tiež ako Mealybug, je extrémne škodlivý bankový trójsky kôň, ktorý funguje ako sťahovateľ ďalších škodlivých programov. Emotet malware je jedným z najnebezpečnejšie hrozby škodlivého softvéru z roku 2019,

Vedci kybernetickej bezpečnosti nedávno zistili, že hackeri v súčasnosti využívajú strach z globálnej epidémie koronavírusov na šírenie škodlivého softvéru Emotet prostredníctvom škodlivých e-mailových príloh v Japonsku.

Spamové správy tvrdia, že poskytujú najnovšie informácie o prepuknutí choroby koronavírus a keď používatelia kliknú na dokument, malware Emotet je nainštalovaný v ich počítači. Získal prístup k počítaču obete a ukradol osobné aj finančné informácie a neskôr konal na tmavom webovom trhu.

Škodlivý softvér Emotet

9, B0r0nt0k Ransomware

Nový kryptovírus rodiny ransomware s názvom B0r0nt0k sa zameriava na tisíce Linuxov a Linuxov Windows webové servery a šifrovať všetky dostupné súbory pomocou pokročilého šifrovacieho algoritmu.

Namiesto ich priameho zamknutia umiestni prípona súboru ransomware .rontok na koniec názvov súborov. Na rozdiel od iných vírusov ransomware robí nepravdivé údaje Windows detekuje, mení rôzne nastavenia spustenia a prehliadača, deaktivuje bezpečnostné programy a uzamkne celý systém.

Jediným cieľom vývoja takého hrozného súboru, ktorý šifruje škodlivý kód, je extrahovať obrovské množstvo výkupných peňazí od nevinných používateľov počítačov. A ak obeť nezaplatí výkupné v určitom čase, útočník natrvalo odstráni všetky uložené súbory a priečinky.

B0r0nt0k Ransomware

10. Jigsaw Ransomware

Jigsaw je jednou z najnebezpečnejších a najznámejších rodín ransomware so stovkami variant škodlivého softvéru. Počítačoví zločinci často distribuujú tento druh škodlivého softvéru prostredníctvom nevyžiadaných príloh, bezplatných aktualizácií softvéru, odkazov na stiahnutie pirátskych súborov, nezabezpečených domén tretích strán atď.

Po úspešnom napadnutí cieľového systému zašifruje súbory obete pomocou prípony ako. Beep, .FuckedbyGhost, .Game, atď. Potom sa zobrazí správa o riešení, ktorá obsahuje informácie o spôsobe platby a hrozí, že každú hodinu natrvalo zmaže určité súbory, ak používateľ neprevedie peniaze v určitom časovom období.

Ale spoločnosť s názvom Emsisoft teraz tvrdí, že úspešne vyvinula dešifrovací nástroj pre varianty Jigsaw ransomware.

Jigsaw Ransomware

11. Thanatos Ransomware

Je to ďalší veľmi nebezpečný počítačový vírus patriaci do rodiny ransomware zvanej Thanatos. Podobne ako iné kryptovírusy šifruje údaje používateľa a na koniec každého kompromitovaného názvu súboru pridáva prípony .THANATOS. Napríklad, súbor s názvom luck.txt bude zašifrovaný a premenovaný na luck.txt.THANATOS.

Po šifrovaní začne obeť vydierať tým, že im nedovolí prístup k svojim súborom, kým nezaplatia výkupné požadované útočníkmi. Navrhuje sa, aby ste sa nikdy na takýchto počítačových zločincov nikdy nespoliehali, pretože akonáhle ste zaplatili sumu spätného odkúpenia, neexistuje žiadna záruka, že budete môcť získať stratené alebo šifrované súbory.

Odporúčame vám, aby ste svoj systém chránili pred takýmito škodlivými infekciami nainštalovať dobrý antivírusový softvér takže sa môžete chrániť pred akýmkoľvek budúcim útokom počítačových vírusov.

Thanato's Ransomware - najnovší počítačový vírus 2020 Obrazový kredit: iobit

12. Jokeroo

Jokeroo je jedným z najnovších počítačových vírusov, ktoré počítačoví zločinci teraz používajú ako službu ransomware-as-a-service (RaaS), aby ponúkali rôzne členské balíčky s kompaktnými škodlivými súpravami na spustenie útokov ransomware.

Hackeri predávajú Jokeroo RaaS prostredníctvom Twitter a na rôznych podzemných hackerských fórach, ktoré umožňujú iným ľuďom pripojiť sa, distribuovať ransomware a potom zdieľať výkupné, ktoré by dostali od obetí.

Na ochranu vašich údajov a identity online sa odporúča vyhnúť sa klikaniu na podozrivé webové stránky, kontextové reklamy, prílohy k spamu atď. A zabezpečiť, aby všetky vaše bezpečnostné programy boli funkčné.

Jokeroo - najnovšie počítačové hrozby

13. Gameover ZeuS

GameOver Zeus (GOZ) je trojanský malware typu peer-to-peer (P2P), ktorý odcudzuje referencie z rodiny Zeus, ktorý tiež pôsobí ako sťahovač a spúšťač ransomware CryptoLocker.

Počítačoví zločinci začali šíriť škodlivý softvér spoločnosti Zeus prostredníctvom phishingových a spamových e-mailových kampaní a keď sa vstrekujú do cieľového systému, neustále monitorujú alebo kontrolujú jeho činnosť prostredníctvom príkazov a riadiacich serverov.

Po získaní prístupu k počítaču obete ukradne škodlivý softvér finančné údaje používateľa vrátane používateľských mien, hesiel, informácií o kreditných kartách atď. Okrem toho ho podvodníci použili na stiahnutie a spustenie ďalších škodlivých spustiteľných súborov a skrytie dôležitých dôverných súborov, aby mohli profitovať prostredníctvom vydieranie nevinných používateľov.

Gameover ZeuS - Najnovší počítačový vírus

Prečítajte si viac: 12 najlepších aplikácií pre Android do roku 2020

14. GoBrut

GoBrut je jedným z najnovších počítačových vírusov, ktorý sa prvýkrát objavil v marci 2020. Táto nová hroziaca nebezpečná hrozba je napísaná v programovacom jazyku Golang s jediným zámerom poškodiť tisíce Linuxov a Windowsna báze strojov.

Aj keď škodlivý softvér je v počiatočnom štádiu vývoja, stále môže zneužívať zraniteľné miesta počítačov bez správneho antivírusového softvéru alebo používať slabé heslá. Preto je mimoriadne dôležité používať silné a bezpečné heslo spolu s aktualizovanou sadou antivírusových programov, aby ste zabránili takýmto typom škodlivých útokov.

GoBrut - najnovšie počítačové hrozby

15. MyDoom

Červ Mydoom, známy tiež ako W32.MyDoom@mm, Shimgapi a Novarg, je najrýchlejšie sa šíriacim vírusom a prekonáva predchádzajúce záznamy vytvorené škodlivým softvérom ILOVEYOU.

Počítač Mydoom bol prvýkrát predstavený v januári 2004 a bol distribuovaný prostredníctvom hromadných správ s predmetmi, ako sú chyby prenosu, testy, systémy doručovania pošty, správy sa nedali doručovať atď. V mnohých rôznych jazykoch.

Keď užívateľ stiahne prílohu, maska ​​získa prístup do systému obete a pošle ju ďalším ľuďom, ktorí sú v zoznamoch kontaktov používateľa.

MyDoom - najnovší počítačový vírus Obrazový kredit: Počítačový vírus

16. Ryuk Ransomware

Ryuk ransomware je jedným z najlukratívnejších útokov na ransomware, s ktorým sa dnes stretli veľké organizácie a vedúci pracovníci na vysokej úrovni. Ransomware je prevádzkovaný skupinou hrozieb zvanou WIZARD SPIDER, ktorá sa zameriava na infiltráciu do počítačovej siete veľkej skupiny spoločností, aby mohli získať veľkú sumu výkupného výmenou za svoje šifrované údaje.

Hackeri, ktorí sú za takými útokmi ransomware, používajú na šifrovanie súborov silné šifrovacie algoritmy, ako sú AES-256 a RSA-4096, čo znamená, že použitie ďalších bezplatných nástrojov dešifrovania dostupných online vám nepomôže načítať vaše údaje.

Podľa posledných správ ransomware teraz využíva strach globálna epidémia koronavírusov a zacieľovať na veľké zdravotnícke organizácie a iné zdravotnícke zariadenia, aby vyvolali útoky vysoko škodlivých programov.

Ryuk Ransomware - Najnovší počítačový vírus

17. Astaroth Trojan

Astaroth Trojan je jednou z najnovších hrozieb škodlivého softvéru, ktorá môže ukradnúť osobné aj citlivé informácie, ako sú prihlasovacie údaje, heslá, podrobnosti o kreditnej karte z ohrozeného systému bez vedomia vlastníka.

Toto ukradnutie informácií sa zvyčajne uskutočňuje prostredníctvom masívnych spamových kampaní v Brazílii a niektorých častiach Európy na konci roku 2018. Internet Astaroth Trojan malware predstavuje nebezpečnú hrozbu pre bezpečnosť všetkých operačných systémov. Preto nikdy neklikajte na spamové správy od neznámych odosielateľov, pretože môžu obsahovať škodlivé moduly rôznych škodlivých infekcií.

Astaroth Trojan - Najnovšie počítačové hrozby

18. LockerGoga Ransomware

LockerGoga ransomware je jedným z najškaredších krypto vírusov, ktorý oznámil svoju prítomnosť pri útokoch na systémy jednej z najväčších spoločností na výrobu hliníka na svete, Norsk Hydro.

Na rozdiel od iných rodín ransomware je hlavným cieľom ransomware spoločnosti LockerGoga spôsobiť poškodenie a narušiť všeobecné operácie. Po vstreknutí do cieľového systému zablokuje obeť pred napadnutým počítačom zmenou poverení pre ich účty.

Jediným spôsobom, ako sa chrániť pred týmto ransomware, je udržať si svoj Windows OS a bezpečnostné programy sú neustále aktualizované.

LockerGoga Ransomware

19. Sasser a Netsky

Sasser & Netsky sú dva nebezpečné počítačové červy, ktoré vyvinul 17-ročný študent počítačovej vedy Sven Jaschan. Maska Sasser bola navrhnutá na skenovanie náhodných adries IP a využívanie počítačov bežiacich na zraniteľných verziách systému Windows Windows 2000 Windows XP operačné systémy.

Zatiaľ čo Netsky bol navrhnutý tak, aby sa šíril prostredníctvom hromadných e-mailových kampaní. Je však skutočne ľahké neutralizovať účinky takýchto počítačových červov, stačí aktualizovať systém Windows Aktualizácia brány firewall je správne nakonfigurovaná.

Sasser & Netsky - Najnovší počítačový vírus

20. Anna Kourniková

Vírus Anna Kournikova je ďalšou počítačovou maskou vytvorenou 20-ročným študentom menom Jan de Wit vo februári 2001. Maska bola navrhnutá tak, aby prilákala používateľov, aby klikli na obrázok známej tenistky Anny Kournikovej, ktorá bola distribuovaná prostredníctvom prílohy k nevyžiadanej pošte s názov „Tu máte;0) ".

Po kliknutí na správu sa nainštaluje škodlivý program VBScript, ktorý sa potom automaticky odošle ďalším kontaktom dostupným v adresári obete. Počítače s operačným systémom Linux a Macintosh však tento nebezpečný počítačový vírus neovplyvnil.

Anna Kournikova - Najnovší počítačový vírus

Prečítajte si viac: 11 najlepších nástrojov na odstránenie adwaru pre Windows XP Windows

21. CDPwn

Jeden z najnovších počítačových vírusov v roku 2020, CDPwn, je kombináciou piatich extrémnych zraniteľností v nultom dni objavených vedcami počítačovej bezpečnosti v protokole Cisco Discovery Protocol (CDP). Protokol Cisco Discovery Protocol funguje ako vrstva dátového spojenia a prijíma informácie o pridruženom zariadení Cisco.

Päť zraniteľností CDPwn navyše umožňuje vzdialeným útočníkom prevziať kontrolu nad miliónmi zariadení Cisco, ako sú smerovače, fotoaparáty, prepínače, IP telefóny, brány firewall, systémy NCS.

Štyri z piatich zraniteľností sú vykonanie externého kódu (CVE-2020-3119, CVE-2020-3118, CVE-2020-311 a CVE-2020-3110), pričom jedným z nich je zraniteľnosť Denial of Service (CVE-2020-3120). ).

CDPwn - najnovší počítačový vírus Image Credit: Pomôžte zabezpečeniu siete

22. Stuxnet

Červ Stuxnet bol pôvodne vyvinutý Spojenými štátmi v spolupráci s izraelskou vládou s jediným zámerom spôsobiť značné škody iránskym jadrovým zariadeniam.

Žiadna z vlád však neprijala zodpovednosť za takéto opatrenia, zdá sa, že škodlivý počítačový vírus preberá kontrolu nad iránskym monitorovaním a zberom údajov a programovateľnými systémami logickej kontroly, ktoré spôsobujú škody na plynových a jadrových odstredivkách.

Výsledkom bolo vyhlásenie, že útok vírusu Stuxnet infikoval iránske priemyselné systémy kontroly.

Stuxnet

23. Conficker

Conficker, známy tiež ako Kido a Downup, je najväčší počítačový počítač a infikuje viac ako 9 milión Windows počítače vo viac ako 190 krajinách od svojho prvého objavenia v novembri 2008.

Využíva tiež zraniteľnosť Windows operačný systém a zmení napadnutý počítač na botnet na spustenie vysoko-profilovaných útokov na distribuované služby (DDoS), odcudzenia údajov obete, spustenia spamových kampaní atď.

Aby ste sa ochránili pred takýmito počítačovými červami, odložte si Microsoft Windows softvér a ďalšie aktualizované programy.

Conficker Obrazový kredit: bezpečný

24. Sobig

Had Sobig, klasifikovaný ako druh malvéru, infikoval milióny zariadení pripojených k internetu, ktoré bežia na spoločnosti Microsoft Windows Operačný systém.

Rovnako ako iné počítačové červy, bola šírená prostredníctvom spamu s jedným z týchto predmetov:

  • Podrobnosti:
  • Re: Ďakujem!
  • Re: Prešiel
  • Re: Vaša žiadosť
  • Vaše údaje
  • Re: Wicked šetrič obrazovky
  • Re: Tento film

Zdá sa, že e-mail tiež obsahoval dokument s jedným z nasledujúcich názvov:

  • document_all.pif
  • your_details.pif
  • movie0045.pif
  • application.pif
  • document_9446.pif
  • wicked_scr.scr

Keď používatelia otvoria prílohu, maska ​​je nainštalovaná v systéme a začne preposielať na ďalšie e-mailové adresy dostupné v počítači obete. Aby ste zabránili vniknutiu takýchto nebezpečných počítačových vírusov do systému, neklikajte na spamové správy a nespúšťajte prílohy, ktoré pochádzajú z nechcených zdrojov.

Sobig - Najnovší počítačový vírus

25. Chick Adware

Softvér Kuik, ktorý podporuje reklamy, bežne známy ako „Adware“, je v súčasnosti infikovaný Windows Používatelia sa maskujú ako legitímna aktualizácia programu Adobe Flash Player.

Vývojári takýchto programov vydávajú adware Kuik do troch rôznych segmentov, ktoré sú dokumentované ako legitímne prehrávače flash, súbor upp.exe a certifikáty. Po získaní prístupu k počítaču obete vytvorí spojenie a pridá systém názvov domén (DNS) 18.219.162.248 do všetkých vytvorených sieťových rozhraní.

Potom zhromaždí všetky informácie obete vrátane finančných údajov a odošle ich na hostiteľský server s názvom „chick section Delivery.com“. A keď doménový server poskytuje údaje obete, kuik adware spúšťa v napadnutom systéme ďalšie škodlivé programy, ako sú škodlivé chrómové rozšírenia, aplikácie na ťažbu mincí atď.

Po rozhovore o najnebezpečnejších a najnovších hrozbách pre váš počítač sú nižšie uvedené najlepšie trendy kybernetických bezpečnostných útokov a najnovšie počítačové vírusy, ktoré sa musíte chrániť pred rokom 2020.

Najlepšie trendy CyberSecurity a najnovšie hrozby škodlivého softvéru z roku 2020, na ktoré musíte dávať pozor:

1, Hackeri, ktorí zneužívajú weby WordPress na dodávku škodlivého softvéru pre backdoor

Nedávno existujú hackeri, ktorí zneužívajú zraniteľné miesta jedného z najpopulárnejších systémov na správu obsahu WordPress na distribúciu škodlivého softvéru za dverami do spravodajských blogov a obchodných webových stránok. Podľa správ odborníkov v oblasti kybernetickej bezpečnosti bol škodlivý softvér ukrytý ako legitímna aktualizácia prehliadača Google Chrome s úmyslom uvoľniť ďalšie užitočné zaťaženie, ako je napríklad Trojan, ktorý ukradol informácie na webových stránkach založených na systéme WordPress CMS.

2, Rýchly výkon pri útokoch zariadení IoT

Keď sa stávame viac závislými od zariadení internetu vecí (IoT), ako sú napríklad video dverové hodiny, reproduktory, budíky, môžeme zaznamenať obrovský nárast útokov založených na IoT. Počet zariadení pripojených na internet nemá silné zabudované zabezpečenie brány firewall, čo ich robí zraniteľnými voči veľkým útokom.

Podľa správy vedcov je takmer 98% prenos zariadení pripojených k internetu po celom svete nešifrovaný, čo poskytuje súkromie a dôverné informácie používateľov.

3, Operácia ShadowHammer, ktorá využívala softvér na aktualizáciu Asus Live

ShadowHammer, útok v dodávateľskom reťazci, ktorý umožnil počítačovým zločincom uniesť živé aktualizácie softvéru spoločnosti Asus a distribuovať tajný škodlivý malware do miliónov ohrozených počítačov.

4, Hackeri používajúci falošný bitcoinový QR kód na ukradnutie 45 000 dolárov

Generátor bitcoinových QR kódov umožňuje používateľom previesť svoju bitcoínovú adresu na QR kód pre rýchle a ľahké prevody peňazí. Počítačovým zlodejom alebo podvodníkom sa v poslednej dobe podarilo vytvoriť škodlivý generátor čiarového kódu, ktorý sa má ukradnúť 7 BTC (bitcoiny) v hodnote približne 45 000 dolárov od obetí.

Takže ak vlastníte bitcoiny alebo iné kryptomeny, zamyslite sa pred platením cez BTC na webové stránky s QR kódmi dvakrát.

5, Android banking Trojan Gustuff ukradne peniaze z vášho bankového účtu

Ďalší trójsky kôň s názvom Gustuff sa zameral na viac ako 130 aplikácií pre Android v oblasti bankovníctva, správ a šifrovania. Tieto aplikácie otvárajú hackerom dvere, aby mohli vstúpiť do vášho smartfónu a ukradnúť vaše finančné informácie a previesť peniaze z vášho účtu.

Populárne aplikácie cieleného bankovníctva, správ a platieb zahŕňajú Bank of America, J.P.Morgan, PayPal, Walmart, WhatsApp, Skype, a mnoho ďalších.

6, Útok Phishing: Falošný antivírus Covid-19 na inštaláciu škodlivého softvéru backdoor

Phishing je zďaleka jedným z najbežnejších a najobľúbenejších počítačových hrozieb, ktoré musíte poznať do roku 2020. Na tomto pozadí odborníci v oblasti bezpečnosti nedávno objavili niekoľko webových stránok, ktoré využívajú globálne COVID-19-pandémia na zacielenie na používateľov počítačov pomocou falošného „Corona Antivirus“ softvér.

Toto falošné antivírusové riešenie tvrdí, že poskytuje fyzickú ochranu používateľom prostredníctvom a Windows Aplikácie. Keď používatelia padli po návnade, vstrekli užitočné zaťaženie škodlivého kódu a transformovali systém obete na botnet pomocou BlackNET RAT (Trojan pre vzdialený prístup).

7, Cyborg Ransomware bol nájdený v Windows aktualizovať

Odborníci na kybernetickú bezpečnosť nedávno odhalili škodlivú kampaň proti spamu, ktorá informuje cieľových používateľov o a "Kritický Microsoft Windows aktualizácie " a keď kliknete na správu, infikuje stroj obete cyborgským ransomware.

Navrhuje sa, aby ste neotvorili ani nespustili prílohu e-mailu, ktorá podľa spoločnosti Microsoft prichádza v súvislosti s novou Windows aktualizácie.

8, WinRAR Bug sa používa na vstrekovanie škodlivých užitočných dát

S viac ako 500 miliónmi aktívnych používateľov je WinRAR jedným z najpopulárnejších nástrojov na archiváciu súborov na svete Windows dostupné na dnešnom trhu. Vedci bezpečnosti nedávno objavili 19-ročnú chybu pri vykonávaní kódu WinRAR, ktorú hackeri používajú na vyvolanie nebezpečných škodlivých útokov na malware Windows strojov.

Preto sa odporúča, aby ste svoju aplikáciu WinRAR aktualizovali, aby ste zabránili takým škodlivým infekciám.

9, Útoky typu Ransomware-as-a-Service (RaaS) sú na vzostupe

S každým ďalším rokom útoky ransomware rastú alarmujúcou rýchlosťou. Cieľom RaaS je poskytovať súpravy na nahradenie škodlivého softvéru iným ľuďom, ktorí chcú vykonať sofistikované útoky, ale nemajú dostatočné znalosti v oblasti kódovania. Stručne povedané, ponúka všetko, čo začiatočník hacker potrebuje, aby uvoľnil útoky typu ransomware na podniky.

10. Hackeri kradnú používateľské oprávnenia prostredníctvom správcu hesiel

Mnoho expertov v oblasti kybernetickej bezpečnosti nedávno uviedlo zraniteľnosť v popularite v heslo pretože počítačoví zločinci začali mať prístup k povereniam používateľov uloženým v trezoroch šifrovaných heslom. Bezpečnostné nedostatky ich tiež vystavili útokom na porušenie PIN.

Toto sú niektoré z hrozieb hroziacich od roku 2020, ktoré musíte chrániť počítač. Nižšie nájdete najlepšie bezpečnostné postupy a tipy, ktoré vám môžu pomôcť zabrániť:

Tipy na zabránenie nebezpečným škodlivým programom a útokom počítačových vírusov v roku 2020:

Váš počítač je citlivý na veľa nebezpečných škodlivých počítačových vírusov. Na ich neutralizáciu je dôležité byť na takéto vniknutia pripravený. Nižšie uvádzame všetky potrebné webové postupy a tipy, ktoré by ste sa mali riadiť, aby ste zostali v bezpečí a dosiahli čo najlepšie a bezproblémové používanie počítača.

1, Získajte najlepší antivírusový a antivírusový softvér pre svoj počítač

Najnovšie počítačové vírusy a škodlivé infekcie dnes predstavujú nebezpečnú hrozbu pre váš systém, finančné údaje a dokonca aj online identitu. Preto je dôležité mať antivírusovú ochranu, ktorá Úplná bezpečnosť ITL a nástroj proti malvéru Drvič malwaru na ochranu systému pred najnovšími škodlivými hrozbami.

Cyberhot: najnovšie počítačové vírusy a hrozby škodlivého softvéru 2020 1Cyberhot: najnovšie počítačové vírusy a hrozby škodlivého softvéru 2020 2 Cyberhot: najnovšie počítačové vírusy a hrozby škodlivého softvéru 2020 3Cyberhot: najnovšie počítačové vírusy a hrozby škodlivého softvéru 2020 4

2, Vždy majte svoje Windows Aktualizované operačné systémy a ďalšie programy

Zastaraná verzia operačného systému alebo programu môže byť bránou hackera k počítaču. Preto je dôležité, aby bol váš systém aktuálny Windows aktualizovať po celú dobu. Týmto môžete chrániť počítač pred napadnutím vírusmi.

3, Pri sťahovaní softvéru alebo freewaru tretích strán buďte opatrní

Pokúste sa zabrániť sťahovaniu tretích strán alebo navštívte podozrivé stránky, ktoré ponúkajú freeware, pretože často prichádzajú s inými škodlivými programami.

4, Neklikajte na kontextové reklamy a veci, ktoré si vyžadujú bezplatné odmeny

Pri prehliadaní webových stránok musíte naraziť na mnoho online reklám, ktoré sa zobrazujú odnikiaľ. Počítačoví zločinci často používajú lákavé reklamy, aby používateľov vyvolali klikanie na ne, tj roztočením volantu vyhráte úplne nový iPhone X.

Na takéto lákavé ponuky a kontextové okná nikdy žiadnym spôsobom nereagujte. Stačí zavrieť stránku kliknutím na ikonu Zavrieť v pravom hornom rohu.

5, Dajte si pozor na spamové prílohy z neznámeho zdroja

Je to rok 2020, počítačoví zločinci však stále veľmi závisia od spamu a príloh proti spamu, aby mohli vyvolať vírusy a škodlivé útoky. Vyvarujte sa preto otváraniu podozrivých alebo spamových správ od neznámeho odosielateľa s požiadavkou na stiahnutie a spustenie prílohy.

6, Vždy používajte silné a hackerské heslá

Používanie slabých a ľahko rozlúštiteľných hesiel je rovnaké ako poskytnutie kľúčov od domu zlodejovi. Preto sa odporúča používať silné a jedinečné heslo, ktoré je ľahko zapamätateľné a ťažko uhádnuteľné. Ak je k dispozícii, zapnite aj viacfaktorové overenie.

7, Pravidelne zálohujte svoje súbory

Pravidelné zálohovanie počítača môže chrániť vaše cenné údaje pred zvedavými očami. Preto sa odporúča pravidelne zálohovať vaše dôležité súbory na externé alebo cloudové zariadenie, aby sa predišlo problémom so stratou údajov.

8, Aktivujte bránu firewall programu Microsoft Defender

Ak je vaše zariadenie pripojené prostredníctvom siete alebo internetu, je dôležité, aby ste si ho uchovali Windows brána firewall je povolená, aby sa zabránilo počítačovým zločincom a škodlivým programom v prístupe do vášho systému.

Tipy autora: Ak vo svojom systéme nájdete podozrivý súbor, môžete ho nahrať VirusTotal a zistiť, či obsahuje nejaký druh vírusu a škodlivého obsahu. VirusTotal, dcérska spoločnosť materskej spoločnosti Google Alphabet Inc., je bezplatná služba online, ktorá zhromažďuje desiatky najlepších antivírusových aplikácií, ktoré vám pomôžu čo najefektívnejšie analyzovať podozrivé adresy URL a súbory.

Ale všetci ľudia! These were some of the most dangerous malware and latest computer viruses of 2020. The best way to protect yourself from such malicious threats is to use an updated antivirus program along with a powerful anti-malware tool.

Apart from that, follow all the aforementioned prevention tips and online safety practices to keep your system secure and safe, always.

Table of Contents