CS: GO nastavuje ďalší rekord rekordéra všetkých dob

CS: GO nastavuje ďalší rekord rekordéra všetkých dob 1

V roku nášho pána 2020 Counter-Strike: Global Offensive opäť rozbil súčasný rekord hráčov. Nielen to, ale tento rok to nie je prvýkrát ani druhýkrát, dokonca aj tento mesiac. Multiplayerový taktický strelec prekročil počet hráčov.

S odvolaním sa na Steam Charts, najnovšie údaje majú Counter-Strike: Global Offensive, ktorý nahradil jeho predchádzajúcu hranicu súčasných hráčov o niečo viac ako 900 000, pre nový rekord 916,996. Predchádzajúce najvyššie číslo bolo v druhom februárovom týždni, keď online FPS sledoval hranie 901 681 hier naraz.

Aj keď sú tieto vrcholy samy o sebe pôsobivé, najviac vzrušujúce sú skoky. Rekord z prvého februárového týždňa, 876 575, bol skokom o viac ako 25 000 nad predchádzajúci najvyšší počet z roku 2016 a teraz máme v priebehu týždňov skok o viac ako 40 000. Globálna ofenzíva, hra, ktorá je teraz osem rokov stará v sérii, ktorá práve zmenila zákonný vek na pitie v USA, prináša hráčov hromadne a mnohí z nich sa držia. Priemerní hráči sa od augusta 2019 udržiavali nad 400 000 a v januári ich prasklo 500 000.

Pre mnohých zapojených do CS: GO to všetko len potvrdí, čo už vedia o hre a popularite jej scény. Konkurenčná hra je jedným z najväčších a najkonzistentnejších esportov – IEM Katowice, hlavný každoročný turnaj, sa práve koná a momentálne má cez 140 000 živých divákov Twitch v čase písania.

Hráči noví aj starí sa chystajú pozrieť na aktualizáciu, ktorá vyčistila niektoré klasické mapy, ako aj obvyklú súpravu vylepšení a úprav. Doslovná globálna ofenzíva Counter-Strike pokračuje, keď Brazília hosťuje svoj prvý hlavný budúci rok, čo bezpochyby vyvolalo záujem o tento región.

Považujeme Counter-Strike: Global Offensive za jednu z najlepších ostreľovacích hier na PC, takže ak sa chystáte ísť, nezabudnite naostriť svoju streleckú pozíciu.