COVID-19: Nahr├ívanie stiahnut├ş aplik├íci├ş, pou┼żitie a vyu┼żitie ├║dajov

COVID-19 zn├ş┼żil po─Źet mili├│nov ─żud├ş. Na rozdiel od in├Żch ─Źasov technol├│gia pomohla prekona┼ą zl├ę ─Źasy, ako odr├í┼żaj├║ ┼ítatistiky. Posledn├ę ┼ít├║die ukazuj├║ z├íznamy o po─Źte stiahnut├ş aplik├íci├ş, pou┼żit├ş a vyu┼żit├ş ├║dajov.

Ak chcete z├şska┼ą predstavu, vyu┼żitie aplik├íci├ş sa v druhom ┼ítvr┼ąroku 2020 zv├Ż┼íilo o 40% v porovnan├ş s rovnak├Żm obdob├şm v roku 2019.

COVID-19: Nahr├ívanie stiahnut├ş aplik├íci├ş, pou┼żitie a vyu┼żitie ├║dajov 1

├Üdaje poch├ídzaj├║ od spolo─Źnosti Annie App, ktor├í zverej┼łuje inform├ície o pou┼żit├ş, pou┼żit├ş a zodpovedaj├║cich ├║dajoch aplik├ície s ur─Źitou frekvenciou. Pod─ża ned├ívnej spr├ívy sa aktualiz├ície aplik├íci├ş zv├Ż┼íili o 40% v porovnan├ş s rokom 2019 (to je pravda, 40% !!!).

Vytvoren├ę ├║─Źty to znamenaj├║ pou┼ż├şvatelia str├ívili viac ako 200 mili├írd hod├şn aplik├íciami v Apr├şli. Okrem toho v druhom ┼ítvr┼ąroku dosiahli v├Żdavky pou┼ż├şvate─żov na aplik├ície rekordn├Żch 27 mili├írd dol├írov. Po─Źet stiahnut├ş aplik├íci├ş dosahuje 35 mili├írd.

COVID-19: Nahr├ívanie stiahnut├ş aplik├íci├ş, pou┼żitie a vyu┼żitie ├║dajov 2

Ktor├ę aplik├ície s├║ v syst├ęme Android najpou┼ż├şvanej┼íie?

┼át├║dia v┼íak odha─żuje ─Ćal┼íie zauj├şmav├ę ─Ź├şsla. Viac ako polovica (55%) nov├Żch stiahnut├ş pre Android a 70% stiahnut├ş pre iOS predstavovala nehersk├ę aplik├ície, Presnej┼íie povedan├ę, hlavn├Żmi kateg├│riami mimo hier s├║ ÔÇ×N├ístrojeÔÇť a ÔÇ×Z├íbavaÔÇť na Google Play a ÔÇ×Fotografie a vide├íÔÇť a ÔÇ×Z├íbavaÔÇť na iOS. Existuj├║ v┼íak aj ─Ćal┼íie kateg├│rie, ktor├ę zaznamenali siln├Ż rast, vr├ítane obchodu, zdravotn├şctva a fitnes a vzdel├ívania, ktor├ę zaznamenali ┼ítvr┼ąro─Źn├ę zv├Ż┼íenie po─Źtu stiahnut├ş o 115%, 75% a 50% v slu┼żbe Google Play.

V pr├şpade syst├ęmu iOS medzi aplik├íciami Zdravie a fitnes, N├íkupy a Medic├şna medzi ┼ítvr┼ąrokmi v├Żrazne vzr├ístli o 30%, 25% a 20%.

V├Żnosy z hier dosiahli 19 mili├írd dol├írov, ─Źo je oproti predch├ídzaj├║cemu ┼ítvr┼ąroku n├írast o 15%. Slu┼żba Google Play zaznamenala v porovnan├ş s predch├ídzaj├║cim ┼ítvr┼ąrokom v├Żrazn├Ż n├írast o 25%, ─Źo je dvojn├ísobn├Ż n├írast v pr├şpade syst├ęmu iOS.

COVID-19: Nahr├ívanie stiahnut├ş aplik├íci├ş, pou┼żitie a vyu┼żitie ├║dajov 3

Na hry, ktor├ę nes├║visia s hrami, pripadalo 35% v├Żdavkov na syst├ęm iOS. USA a ─î├şna mali v tomto ┼ítvr┼ąroku najv├Ą─Ź┼í├ş podiel na hr├ích a aplik├íci├ích mimo iOS. USA sa v┼íak umiestnili na prvom mieste ako najv├Ą─Ź┼í├ş spotrebite─żsk├Ż trh s hazardn├Żmi hrami – postavenie, ktor├ę predt├Żm zauj├şmala ─î├şna – so zv├Ż┼íen├şm o 30% v tomto ┼ítvr┼ąroku v porovnan├ş s predch├ídzaj├║cim ┼ítvr┼ąrokom.

Hry in├ę ako 15% sa str├ívili v slu┼żbe Google Play. USA, Japonsko a Ju┼żn├í K├│rea boli najv├Ą─Ź┼í├şmi hern├Żmi trhmi mimo Google Play.

Medzi hlavn├ę kateg├│rie v slu┼żbe Google Play okrem ÔÇ×hierÔÇť patrili ÔÇ×komunityÔÇť a ÔÇ×z├íbavaÔÇť. N├írast v kateg├│rii ÔÇ×Z├íbavaÔÇť bol sp├┤soben├Ż predov┼íetk├Żm odhalen├şm filmu Disney + i TwitchApp od Annie.

V syst├ęme iOS boli okrem kateg├│ri├ş ÔÇ×HryÔÇť najv├Ą─Ź┼íou kateg├│riou v├Żdavkov spotrebite─żov ÔÇ×Z├íbavaÔÇť a ÔÇ×Fotografie a vide├íÔÇť. TikTok tu podporil rast kateg├│rie ÔÇ×Fotografie a vide├íÔÇť a stal sa aplik├íciou iOS s najv├Ą─Ź┼í├şm ziskom v celosvetovom obchode App Store na svete v druhom ┼ítvr┼ąroku 2020, a to v─Ćaka predaju virtu├ílnych dar─Źekov.

COVID-19: Nahr├ívanie stiahnut├ş aplik├íci├ş, pou┼żitie a vyu┼żitie ├║dajov 4

Aj ke─Ć v├Ą─Ź┼íina mobiln├Żch aktiv├şt po─Źas pand├ęmie s├║vis├ş so z├íbavou – napr├şklad s pozeran├şm filmov alebo hran├şm hier – najd├┤le┼żitej┼íou udalos┼ąou v tomto ┼ítvr┼ąroku s├║ aplik├ície na pr├ícu / pr├ícu na dia─żku.

Napr├şklad pribl├ş┼żenie sa stalo ─Ź├şslom 2 najs┼ąahovanej┼íie aplik├ície na svete v druhom ┼ítvr┼ąroku 2020. Hodnotenie Google Meet 7,

TikTok bola hlavn├í aplik├ícia na stiahnutie, recepty a ─Ź├şsla 7 viac mesa─Źn├Żch akt├şvnych pou┼ż├şvate─żov. To by sa mohlo v nadch├ídzaj├║cich mesiacoch zmeni┼ą kv├┤li z├íkazu v Indii.