COVID-19: Konferencia GDC (Game Developers Conference) v marci je oficiálne zrušená

Konferencia Game Developers 2020

Toto je najv├Ą─Ź┼íie profesion├ílne stretnutie v priemysle videohier ka┼żd├Ż rok v marci v San Franciscu. Tento rok by mal tento priemysel videohier ┼żi┼ą historick├Ż rok, najm├Ą v─Ćaka zavedeniu novej gener├ície konzol s PS5 a Xbox Series X. Je mo┼żn├ę, ┼że pl├íny s├║ dobre naru┼íen├ę. Organiz├ítori konferencie Game Developers Conference (GDC) oznamuj├║ odlo┼żenie podujatia o nieko─żko mesiacov.

┼Żiadne GDC v marci 2020

GDC 2020 odkladá

MCV

Po syst├ęme PlayStation Facebook, Electronic Arts, Epic, Microsoft / Xbox alebo dokonca CD Projekt Red, je to ofici├ílne. Konferencia v├Żvoj├írov hier v marci 2020 sa ru┼í├ş. Usporiadatelia uverejnili tla─Źov├í spr├íva V piatok ve─Źer (americk├Ż ─Źas) oznamujeme spr├ívy. Cerem├│nia sa preto tento rok v lete odlo┼żila. Za─Źiatkom ve─Źera to bolo Amazon, Activision a Blizzard, ktor├ş ozn├ímili svoje zru┼íenie. Preklad tla─Źovej spr├ívy na ofici├ílnej webovej str├ínke GDC:

Tla─Źov├í spr├íva na ofici├ílnej webovej str├ínke GDC:

Po ├║zkej konzult├ícii s na┼íimi partnermi v odvetv├ş v├Żvoja hier a komunitou po celom svete sme sa v marci rozhodli zlo┼żi┼ą konferenciu pre v├Żvoj├írov hier.

Po minuloro─Źnom pr├şpravnom vyst├║pen├ş s na┼íimi poradn├Żmi radami, na┼íimi re─Źn├şkmi, na┼íimi vystavovate─żmi a na┼íimi partnermi v podujat├ş sme skuto─Źne na┼ítvan├ş a v s├║─Źasnosti v├ís nem├┤┼żeme priv├şta┼ą.

Chceli by sme sa po─Ćakova┼ą v┼íetk├Żm na┼íim z├íkazn├şkom a partnerom za podporu, ich otvoren├ę diskusie a povzbudenie. Ako n├ím ka┼żd├Ż pripom├şna, ve─żk├ę veci sa st├ívaj├║, ke─Ć sa komunita spoj├ş a spoj├ş GDC. Z tohto d├┤vodu pl├ínujeme organizova┼ą podujatie GDC koncom tohto leta v plnom rozsahu. V najbli┼ż┼í├şch t├Ż┼żd┼łoch budeme spolu s na┼íimi partnermi pracova┼ą na finaliz├ícii detailov a zdie─żan├ş ─Ćal┼í├şch inform├íci├ş o na┼íich pl├ínoch.

M├║dre a logick├ę rozhodnutie, ktor├ę nie je prv├ę. Po v├Żznamnom roz┼í├şren├ş v├şrusu COVID-19, o koronav├şrusu, sa mnoh├ę ve─żk├ę zhroma┼żdenia zru┼íia alebo odlo┼żia. To je pr├şpad Taipei Game Show, sal├│n videohier Tawan za─Źiatkom febru├íra, ktor├Ż bol tie┼ż odlo┼żen├Ż tento rok v lete. Ale tie┼ż z MWC2020, ┼żenevsk├ęho autosal├│nu a teraz konferenci├ş Game Developer. PAX East, ktor├Ż sa v s├║─Źasnosti kon├í v Bostone, nebol zru┼íen├Ż, ale ve─ża vystavovate─żov zru┼íilo jeho ├║─Źas┼ą. ─Äal┼í├şm ve─żk├Żm stretnut├şm pre odvetvie videohier je Los Angeles E3 2020, ktor├Ż tie┼ż za─Ź├şna by┼ą ohrozovan├Ż.