Čoskoro budete môcť zdieľať mapu so svojou polohou prostredníctvom…

nálepka s umiestnením instagramová mapa

In Instagram Zdá sa, že veci idú veľmi dobre, pretože sme len v polovici januára a už boli nahlásené veľa noviniek pre sociálnu sieť. Priame správy vo webovej verzii, blokovanie značne upravených obrázkov a stovky filtrov vyvinutých používateľmi.

Teraz v nej publikovala Jane Manchun Wong, odborníčka na reverzné inžinierstvo Twitter obrázky toho, čo bude ďalšou novou funkciou. Instagram Pracoval by som na novom nálepka na mapu pre príbehy, čo by našu polohu zobrazovalo viac vizuálne.

Mapy v Instagram, nálepku, aby vedeli, kde sa nachádzame

únik mapy nálepky na instagrame

Ako je možné vidieť na filtrovaných obrázkoch, nálepka zobrazí časť mapy so značkou, ktorá bude označovať našu aktuálnu polohu. Veľkosť zobrazenej časti sa môže líšiť v závislosti od toho, čo chceme. Mohli by sme teda zobraziť nepresnú mapu sveta alebo časť s veľkým priblížením, ktorá zobrazuje názvy ulíc a iné.

Používateľom z Instagram radi zdieľajú svoju polohu, ako aj to, čo robia za každých okolností. S touto novou nálepkou posúvame oboje na novú úroveň, pretože ostatní používatelia môžu polohu poznať presná osoba. Niečo skvelé, ale aj nebezpečné.

Od spustenia Instagram môžeme zdieľať našu polohu, najprv v štandardných príspevkoch, potom v príbehoch. Zdá sa však, že to mnohým nestačí, keďže tieto možnosti im neponúkajú dostatočný kontext. teda Instagram snad si to pochopil nove presnejšie lokalizačné nástrojeaj s potenciálnym rizikom ochrany súkromia.

Lokalizačné nástroje sociálnych médií sa opäť presadzujú

snapchat snapchat mapu

Tieto typy návrhov sú vždy chúlostivé, pretože svojim spôsobom odhaľujú používateľov viac ako ktorákoľvek iná funkcia. Zdá sa však, že používatelia sa pri ich používaní cítia bezpečne a dôkazom toho je aj to existuje veľa možností na niekoľkých významných sociálnych sieťach.

Napríklad v Snapchate máme „Snap Map“, interaktívnu mapu, kde môžeme zverejniť našu polohu a zároveň vidieť polohu ostatných používateľov, ktorí sú nablízku. Snapchat sa stará o súkromie svojich členov tým, že neuvádza používateľské meno na mapu, najmä vo webovej verzii tohto špecifického nástroja.

Aplikácia na odosielanie správ “Vlákna” z InstagramVydané v októbri minulého roka a zahŕňa možnosť automatickej aktualizácie stavu, ktorá môže poskytnúť kontext o tom, čo robíme v danom čase na základe našej polohy.

Kedy dorazí nová nálepka s mapou Instagram?

Byť čestný, presný dátum vydania nie je známy pre túto novú funkciu. V skutočnosti ani nevieme, či dorazí, pretože to bude závisieť od toho, ako bezpečný to bude považovať Instagram túto novú funkciu. Je však pravdepodobné, že o niekoľko mesiacov či týždňov sa dočkáme oficiálneho oznámenia s ďalšími detailmi o jeho fungovaní.

Čo si myslíte o tejto novej funkcii? Instagram? Dostali sme sa do bodu, keď je súkromie vysoko ohrozené? Zanechajte nám svoj komentár k tomu.