Čoskoro budeme mať procesory OPPO, pretože najímajú zamestnancov, ktorí ich navrhnú

Oppo navrhne svoj vlastný mobilný procesor

Mobilné telefóny nie sú nič iné ako súbor hardvéru ktorá formuje zariadenia, ktoré poznáme dnes, a vo väčšine prípadov ide o diely od viacerých výrobcov. To umožňuje spoločnostiam neinvestovať toľko do výskumu a vývoja a zjednodušuje to dizajn. Má však dve veci ako protipól: outsourcing spôsobuje rast cien a niekedy vytvára vzťahy závislosti.

Teraz si predstavte, že Qualcomm zajtra odmietne dodávať svoje procesory akejkoľvek čínskej spoločnosti. Ako by vyzerali Xiaomi, OnePlus, ZTE a ďalšie? Úplne vo vzduchu. Z tohto dôvodu sa niektorí výrobcovia rozhodnú navrhnúť vlastné čipy a že iba výroba je v rukách tretích strán. Ďalší, kto to urobí, môže byť OPPO, as najali inžinierov MediaTek, aby navrhli svoje vlastné procesory.

OPPO chce mať vlastné procesory, predpokladáte nejaký pohyb?

oppo najíma inžinierov Mediatek, aby vytvorili vlastný procesor

Najznámejší prípad niečoho podobného problému, o ktorom sme hovorili skôr, je prípad Huawei. Spojené štáty americké zakázali spoločnosti TSMC vyrábať čipy Kirin a Qualcomm už dlhšiu dobu nepredáva žiadne čipy spoločnosti Huawei. Našťastie je čínska spoločnosť silná a keďže majú svoje vlastné čipy, musia sa poobzerať po inej spoločnosti, ktorá ich pre nich vyrába. Xiaomi má tiež svoje vlastné Surge SoC, ale dlho sme o nich nepočuli.

Pred týmto všetkým, OPPO sa chce vyhnúť prejsť niečím podobným a rozhodli sa prevziať opraty s tvorbou vlastných procesorov. Dokonca Pred vetom Huawei už OPPO analyzovalo svoju schopnosť mať svoje SoC. So zosilnením blokády sa však OPPO rozhodlo proces urýchliť a nedávno na to začalo najímať inžinierov.

Podľa interných zdrojov OPPO by sa dohodlo s niekoľkými najlepšími inžiniermi MediaTek aby navrhli svoje čipy. Okrem toho urobil to isté s niekoľkými odborníkmi z Unisoc, druhej najväčšej spoločnosti na výrobu a vývoj čipov v Číne.

Medzi nedávnych zamestnancov patrí Jeffery Ju, bývalý COO MediaTek, ako aj bývalý výkonný riaditeľ Xiaomi, ktorý už spolupracoval s OPPO ako konzultant. Spolu s nimi by v najbližších týždňoch mohol do OPPO doraziť ďalší výkonný riaditeľ MediaTek súvisiaci s vývojom čipov Dimensity s 5G.

OPPO klope na dvere aj inžinierom Qualcommu a Huawei

oppo bude vyrábať vlastné mobilné čipy

V správe Nikkei Asian Review sa tiež uvádza, že OPPO zaklopalo na dvere rôznych talentov od Qualcommu a Huawei. Bolo by to súčasťou veľmi agresívnej stratégie OPPO majú vysokovýkonné procesory čoskoro. Ale okrem toho by to zabezpečilo väčšiu kontrolu nad ich dodávateľským reťazcom, čo je v priemyselnom a technologickom sektore kľúčové.

V OPPO veľmi dobre vedia, že výskum a vývoj nových procesorov si vyžaduje veľa peňazí. Okrem toho vedia, že výsledky sa nedostavia v krátkodobom horizonte, ale je to riziko, ktoré sú ochotní podstúpiť.

Čínska spoločnosť povedala: «Akékoľvek investície do výskumu a vývoja budú smerovať k posilneniu konkurencieschopnosti našich produktov a používateľskej skúsenosti.«. Týmto spôsobom vieme, že OPPO to myslí veľmi vážne, a to až do takej miery zabezpečiť, aby už mali dostatočné schopnosti na vytvorenie vlastného SoC.

A) Áno, OPPO sa pripája ku kampani ďalších čínskych spoločností menej závisieť od amerických spoločností, ako je Google. Spočiatku určite nebudú schopní navrhnúť čip, ktorý by konkuroval Qualcomm Snapdragon vo vysokom rozsahu, ale môže sa stať, že s pribúdajúcimi mesiacmi sa situácia drasticky zmení.

Myslíte si, že OPPO má pravdu, keď chce navrhovať vlastné čipy?