Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Coronavirus nás zamkol v našich domovoch, a tak sme sa hodili do hier. WoW, GTAV, COD a ďalšie sieťové tituly s zlyhaním

Servery môžu sotva poradiť. Pandémia koronavírusov nás nielen uzavrie do štyroch stien. Tiež to spôsobilo, že najväčšie a najobľúbenejšie online hry teraz prechádzajú obrovským testom zaťaženia. WoW, GTA V, CoD: MW alebo Rainbow Six Siege pracujú pod kontrolou alebo vôbec nefungujú.

Blizzard – vydavateľ sveta zasiahnutý World of Warcraft – dnes zaznamenal viac nehôd a problémov ako ktorýkoľvek európsky poskytovateľ sietí a mobilných služieb. Obri ako UPC, Vectra, Orange, Facebook alebo chybou T-Mobile v správach Battle.net potrebných na spustenie populárneho MMORPG.

Coronavirus nás zamkol v našich domovoch, a tak sme sa hodili do hier. WoW, GTAV, COD a ďalšie sieťové tituly s zlyhaním 1

Z 10 najpôsobivejších zlyhaní v týždni na Downdetector, sú dve videohry.

Okrem Facebooku, Orangeu alebo T-Mobile sa Blizzard objaví so svojimi Battle.net a Riot Games s populárnou hrou MOBA League of Legends. Tento pohľad je celkom neočakávaný a nie je zrejmý. Aj keď videohry hrá veľa miliónov ľudí, zvyčajne sa vyskytli problémy so servermi a službami týkajúce sa mobilných operátorov alebo poskytovateľov internetových služieb. Možno platformy VoD. Teraz je situácia sivá.

World of Warcraft. League of Legends. Grand Theft Auto V. Rainbow Six Siege. Call of Duty: Modern Warfare. Roblox. Problémy s týmito hrami sa do Downdetectoru podobne zapájajú ako problémy s Facebookom a Messengerom. V minulosti to boli dva neporovnateľné javy. Dnes sa ľudia viac hnevajú, že WoW pre nich nepracuje Instagram, Úžasná zmena.

Coronavirus nás zamkol v našich domovoch, a tak sme sa hodili do hier. WoW, GTAV, COD a ďalšie sieťové tituly s zlyhaním 2

Anomálie je zjavne koronavírusový pandemický účinok.

Kvôli nášmu zdraviu a okoliu sme uzatvorili štyri steny. Aby sme sa počas nasledujúcich 14 dní nezbláznili, očividne hľadáme zábavu, po ktorej sme predtým nemali čas ani túžbu. Vyhliadka dvoch týždňov pred domácim počítačom znamená, že veľa ľudí sa rozhodlo hrať, čo by za iných okolností neprišlo na myseľ.

Napríklad obnovenie predplatného pre World of Warcraft.

V najbližších dňoch, týždňoch a možno aj mesiacoch prejdú servery populárnych online hier gigantickým testom. Počet aktívnych hráčov sa zvýši, na čo sa vydavatelia musia pripraviť. Dnešná situácia ukazuje, že spoločnosti nezohľadnili taký rýchly nárast záujmu o svoje hry. Musia však reagovať. Čím skôr, tým lepšie.

Prístup k správne fungujúcim online hrám nie je len to, čo by mal zákazník urobiť. V týchto špeciálnych dňoch videohier je to mimoriadne funkčné. Vybíjajte napätie. Umožňujú odvrátiť sa od negatívnych myšlienok. Nezabudnite na situáciu mimo okna. Poruchy serverov a služieb zase iba zhoršujú pocit núdze. Preto vydavatelia hier musia čeliť tejto výzve. Dnes viac ako inokedy.

To isté samozrejme platí pre poskytovateľov mobilných služieb a poskytovateľov sieťových služieb. Správcovia platformy VoD musia preukázať úplnú mobilizáciu. Kontakt so svetom, kontakt s blízkymi, prístup k zábave a prístup k informáciám – to všetko sú veľmi dôležité aspekty, ktoré môžu zabrániť zbytočnej panike a paranoji.

Coronavirus nás zamkol v našich domovoch, a tak sme sa hodili do hier. WoW, GTAV, COD a ďalšie sieťové tituly s zlyhaním 3

Hráči z Poľska, Nemecka a Francúzska musia brať do úvahy problémy.

Na druhej strane by sa hráči mali správať racionálne. Dočasný nedostatok prístupu k serverom vašej obľúbenej hry nie je dôvodom na obavy. Vyplatí sa premýšľať o zbierke hier pre jedného hráča, pri ktorých sa nevyžaduje pripojenie k sieti. Odporúčam tiež kooperačnú pohovku. Tituly ako Heroes of Might a Magic III nielen zabijú čas a uvoľnia napätie, ale tiež zatemnia vzťahy s ostatnými členmi domácnosti.

A najdôležitejšie: videohry sú len jedným z mnohých spôsobov, ako tráviť voľný čas doma. Zamyslite sa nad zlepšovaním. O implementácii toho, aký kurz. Získanie novej spôsobilosti. Učenie sa jazyka. Výcvik. Prečítajte si o domácich fyzických cvičeniach. Prehliadajte svoju domácu knižnicu. Prachové doskové hry a série. Wr k tomu. Napíšte denník. Varte pokrmy pre celú rodinu, na ktoré ste nikdy nemali čas. Postarajte sa o seniorov a chronicky chorých ľudí.