Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Coronavirus katapulty Plague Inc. hry na stiahnutie

Ndemic Creations, štúdia za simulátorom chorôb Plague Inc., odhalili, že po popularite koronavírusu, ktorý postihuje Čínu, a po rozšírení do ďalších krajín videli, ako ich hra, ktorá sa pôvodne začala na mobilných zariadeniach v roku 2012, zvýšila počet hráčov o niečo viac 270 percent na Steam, do tej miery, že za posledných 24 hodín sa Plague Inc: Evolved dostal na 13 460 súčasných hráčov na tejto platforme.

Dopyt po hre bol taký vysoký, že web a servery hry boli zrútené a služba bola prerušená.

Plague Inc.

"Plague Inc. je vo vzduchu už osem rokov a zakaždým, keď dôjde k prepuknutiu choroby, vidíme nárast hráčov, pretože ľudia sa snažia zistiť viac o tom, ako sa choroby šíria, a pochopiť zložitosť vírusových ohnísk," uviedla štúdia.

„Túto hru sme špeciálne navrhli tak, aby bola realistická a informačná, bez senzáciechtivosti o závažných skutočných problémoch. Toto uznalo CDC a ďalšie vedúce lekárske organizácie na celom svete.

Pamätajte však, že spoločnosť Plague Inc. je hra, nie vedecký model a že súčasné prepuknutie koronavírusu je veľmi reálna situácia, ktorá ovplyvňuje veľké množstvo ľudí. Vždy odporúčame, aby hráči získavali svoje informácie priamo od miestnych a globálnych zdravotníckych orgánov. ““