Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Coronavirus, dom├íca kancel├íria, Argent├şna: prevencia spolo─Źnosti

Coronavirus, dom├íca kancel├íria, Argent├şna: prevencia spolo─Źnosti 1

S viac ako 110 000 potvrden├Żmi pr├şpadmi na celom svete prij├şmaj├║ spolo─Źnosti mimoriadne opatrenia. Strat├ęgie v Argent├şne

S viac ako 110 000 potvrden├Żmi pr├şpadmi na celom svete a takmer 4000 hl├ísen├Żch ├║mrt├ş, koronav├şrus Roz┼íiruje sa r├Żchlym tempom, ─Ź├şm ohrozuje ve─żk├║ ─Źas┼ą svetovej popul├ície, najm├Ą star┼í├şch dospel├Żch.

V tejto s├║vislosti za─Źali bra┼ą spolo─Źnosti aj vl├ídy prevent├şvne opatrenia, najm├Ą v hlavn├Żch rizikov├Żch oblastiach.

Napr├şklad Taliansko – krajina, ktor├í je po ─î├şne najviac postihnut├í – je v pr├şsnom stave ÔÇ×blok├ídyÔÇť, ktor├Ż br├íni odchodu a vstupu mili├│nov ─żud├ş.

Coronavirus, dom├íca kancel├íria, Argent├şna: prevencia spolo─Źnosti 2

─îo sa ich t├Żka, glob├ílne spolo─Źnosti zaoberaj├║ce sa kalibrom, napr Facebook, Amazon a Apple Za─Źali odpor├║─Źa┼ą, aby ich zamestnanci v centr├íle pracovali z domu, aby zabr├ínili ─Ćal┼íiemu ┼í├şreniu v├şrusu.

Pr├şpad Google Je to najviac pr├şkladn├ę: zaslalo svojim zamestnancom memorandum, v ktorom ozn├ímilo, ┼że teraz men├ş svoje politiky a odpor├║─Źa v┼íetk├Żm zamestnancom, ktor├ş m├┤┼żu pracova┼ą na dia─żku, aby tak urobili najmenej do 10. apr├şla. To znamen├í, ┼że viac ako 100,00 zamestnancov.

Kancel├írie v┼íak zostan├║ otvoren├ę na ubytovanie t├Żch pracovn├şkov, ktor├ş m├┤┼żu vykon├íva┼ą svoje povinnosti iba z kancel├írie.

"V kancel├íri├ích Google Argentina a na celom svete sa prij├şmaj├║ v┼íetky potrebn├ę prevent├şvne opatrenia, aby sa zabr├ínilo roz┼íirovaniu COVID-19. Z celosvetov├ęho h─żadiska boli zru┼íen├ę hlavn├ę verejn├ę udalosti, na ktor├Żch sa zhroma┼żdili tis├şce ─żud├ş, ako napr├şklad Google I / O a Google Cloud Next. Na mieste sme st├íle v procese rev├şzie a neust├ílej zmeny, ÔÇťvysvetlili firmy Mountain View, ke─Ć s nimi konzultovali iProUP,

Okrem toho zd├┤raz┼łuj├║, ┼że dom├íca kancel├íria je na uv├í┼żen├ş ka┼żd├ęho zamestnanca, ale smernica ministerstva zdravotn├şctva sa zachov├íva, ktor├í vy┼żaduje karant├ęnu, ak osoba poch├ídza z jednej z ohrozen├Żch kraj├şn.

Nie je to jav obmedzen├Ż iba na ve─żk├ę technol├│gie. V├Ą─Ź┼íina najv├Ą─Ź┼í├şch spolo─Źnost├ş na svete vypracovala podobn├ę pohotovostn├ę pl├íny a oper├ície v Argent├şne nie s├║ v├Żnimkou: aj tu vs├ídzaj├║ na ÔÇ×lep┼íiu prevenciu ako lie─ŹenieÔÇť.

V Argent├şne s├║ limity na obsah koronav├şrusu

Vo v┼íetk├Żch spolo─Źnostiach, s ktor├Żmi konzultoval iProUP Rovnak├Ż trend sa dodr┼żiava: re┼ípektova┼ą stanovisk├í ministerstva zdravotn├şctva, s prevent├şvnou karant├ęnou 14 dn├ş, ak sa osoba vracia zo zahrani─Źia, ako aj informa─Źn├ę kampane na starostlivos┼ą o zamestnancov.

Zatia─ż neexistuj├║ ┼żiadne v┼íeobecn├ę pr├şkazy pre dom├ícu kancel├íriu, ale v┼íetci, s ktor├Żmi sa konzultovalo, s├║hlasia: s postupuj├║cou chorobou sa bude uva┼żova┼ą o sledovan├ş rovnakej l├şnie ako vy┼í┼íie uveden├Ż bigtech; to znamen├í, ┼że ka┼żd├Ż, kto to dok├í┼że, pracuje z domu.

v Vo─żn├Ż trh, najcennej┼íia firma v Argent├şne, zaviedla od za─Źiatku marca protokol o vn├║tornej bezpe─Źnosti a prevencii s cie─żom zachova┼ą bezpe─Źnos┼ą svojich zamestnancov.

Medzi hlavn├ę opatrenia, ktor├ę sa v z├ísade riadia do 30. apr├şla 2020, patria:

Dom├íce a medzin├írodn├ę slu┼żobn├ę cesty s├║ pozastaven├ę, ako aj udalosti s viac ako 100 ├║─Źastn├şkmi a ├║─Źas┼ą ─Źlenov zdru┼żenia Mercado Libre na sch├┤dzach alebo konferenci├ích rovnakej ve─żkosti.

– Bud├║ musie┼ą urobi┼ą v┼íetci zamestnanci spolo─Źnosti, ktor├ş sa vracaj├║ zo Spojen├Żch ┼ít├ítov, Eur├│py alebo ├üzie dom├íca kancel├íria na dva t├Ż┼żdne.

– Vyz├Żvame v├ís, aby ste pou┼żili virtu├ílne platformy usporiada┼ą stretnutia viac ako 20 ─żud├ş, ktor├ş boli napl├ínovan├ş osobne.

– Uskuto─Źnila sa intern├í komunika─Źn├í kampa┼ł, ktor├í odpor├║─Źa prevent├şvne a hygienick├ę opatrenia pre v┼íetk├Żch jej spolupracovn├şkov.

– ─Żudia, ktor├ş maj├║ ktor├Żko─żvek z t├Żchto pr├şznakov, by mali ├şs┼ą do ambulancie spolo─Źnosti, aby ich t├şm zdravotn├ęho poistenia pri pr├íci mohol vyhodnoti┼ą. ├Ü─Źelom tohto opatrenia je zaru─Źi┼ą monitorovanie a nazna─Źi┼ą post├║penie zamestnanca zdravotn├şckemu oddeleniu iba v pr├şpade potreby, to znamen├í, ┼że ak m├í okrem pr├şznaku ak├Żko─żvek kontakt s podozriv├Żm pr├şpadom alebo bol ohrozen├Ż.

Spolo─Źnos┼ą to zais┼ąuje iProUP ┼że bude pokra─Źova┼ą v aktualiz├ícii svojho protokolu v nadch├ídzaj├║cich d┼łoch prostredn├şctvom v├Żboru pre bezpe─Źnos┼ą, ktor├Ż nadv├Ązuje na t├║to ot├ízku, ÔÇ×v┼żdy kladie d├┤raz na zdravie svojich zamestnancov a komunity.ÔÇť

telecom Je to ─Ćal┼íia zo spolo─Źnost├ş, ktor├ę sa venuj├║ postupu koronav├şrusu v krajine. Spolo─Źnos┼ą monitoruje situ├íciu ka┼żd├Ż de┼ł, tak┼że ak to pova┼żuje za vhodn├ę, pre svojich zamestnancov sa zriadi v┼íeobecn├í dom├íca kancel├íria.

ÔÇ×V janu├íri sme medzi na┼íimi spolupracovn├şkmi za─Źali s├ęriu opatren├ş na zvy┼íovanie povedomia a komunik├íciu. Cie─żom kampane je informova┼ą na┼íich spolupracovn├şkov o pr├şznakoch, prenose a prevencii na z├íklade odpor├║─Źan├ş ministerstva zdravotn├şctva.ÔÇť , uve─Ćte ofici├ílne zdroje spolo─Źnosti.

Podobne boli obmedzen├ę pracovn├ę cesty do zahrani─Źia, aj ke─Ć nie v┼íetky: ÔÇ×v pr├şpadoch, ke─Ć je nevyhnutn├ę cestova┼ą do postihnut├Żch oblast├ş, maj├║ po n├ívrate spolupracovn├şci mimoriadnu 14-d┼łov├║ licenciu a bud├║ vykon├íva┼ą ├║lohy z domu.ÔÇť ÔÇť

Spolo─Źnos┼ą navrhuje minimalizujte osobn├ę stretnutia viac ako 20 ─żud├ş, okrem kontaktovania dod├ívate─żov a klientov, ktor├ş ned├ívno cestovali mimo krajiny, a rie┼íenia probl├ęmov na dia─żku.

ÔÇ×Budeme na─Ćalej monitorova┼ą situ├íciu na miestnej ├║rovni a prisp├┤sobova┼ą opatrenia, ale m├íme flexibiln├║ politiku, tak┼że ka┼żd├Ż pr├şpad sa analyzuje v pr├şpade, ┼że po┼żiadaj├║ o pr├ícu z domu,ÔÇť dod├ívaj├║. V tomto smere, hoci sa neodva┼żuj├║ pusti┼ą do realiz├ície rozsiahlej dom├ícej kancel├írie, zmiernili svoje po┼żiadavky na zamestnancov, aby zostali doma.

Movistar Argent├şna─îo sa t├Żka tejto ─Źasti, riadi sa podobn├Żmi protokolmi od okamihu, ke─Ć bol v krajine zisten├Ż prv├Ż pozit├şvny pr├şpad:

    Ak existuj├║ spolupracovn├şci, ktor├ş sa vr├ítili z krajiny, ktor├í bola vyhl├ísen├í za vysoko rizikov├║, mali by zosta┼ą 2 t├Ż┼żd┼łov pr├íce z domu na dia─żku. Rovnak├Ż protokol sa uplat┼łuje na stretnutia s dod├ívate─żmi a extern├Żmi zamestnancami v kancel├íri├ích spolo─Źnosti. Bol vytvoren├Ż medzisektorov├Ż monitorovac├ş v├Żbor, ktor├Ż pravidelne monitoruje scen├ír a implementuje opatrenia pre cel├║ spolo─Źnos┼ą.

Aj ke─Ć nedo┼ílo k ├║padku objedn├ívok z dom├ícich kancel├íri├ş, ka┼żd├Ż, kto cestoval do zahrani─Źia, pracuje dva t├Ż┼żdne na dia─żku.

Banky a priemysel v pohotovosti

Subjekty zoskupen├ę v Asoci├ícia b├ínk Argent├şny (ABA), Asoci├ícia verejn├Żch a s├║kromn├Żch b├ínk v Argent├şne (Abappra), Asoci├ícia ┼ípecializovan├ęho bankovn├şctva (ABE), Asoci├ícia argent├şnskych b├ínk (ADEBA), oznamuje konkr├ętne opatrenia s cie─żom prispie┼ą k zdravotnej starostlivosti o pou┼ż├şvate─żov a zamestnancov internetu sistema finan─Źn├ę proti postupu koronav├şrusu (COVID-19).

V tomto riadku odpor├║─Źaj├║ pou┼ż├şvanie elektronick├Żch kan├ílov na vykon├ívanie bankov├Żch oper├íci├ş, ako je napr├şklad dom├íce bankovn├şctvo a mobiln├ę aplik├ície, na uskuto─Ź┼łovanie platieb, prevodov, zis┼ąovania zostatkov a inform├íci├ş o v┼íetk├Żch druhoch oper├íci├ş.

Vo vn├║torn├Żch dver├ích s├║ prevent├şvne opatrenia rovnako pr├şsne. Z banky Galicia potvrdzuj├║, ┼że v┼íetky udalosti a aktivity viac ako 20 os├┤b, intern├Żch aj pre klientov, boli zru┼íen├ę a boli zaveden├ę hygienick├ę protokoly v pobo─Źk├ích.

Podobne sa ┼í├şrili hygienick├ę odpor├║─Źania a osved─Źen├ę postupy a rovnako ako v mnoh├Żch spolo─Źnostiach sa zaviedli pr├íce na dia─żku pre osoby z rizikov├Żch kraj├şn.

ÔÇ×Zatia─ż m├íme v karant├ęne 47 zamestnancov, v┼íetci asymptomatick├ş,ÔÇť potvrdil subjekt iProUP, Vo v┼íetk├Żch pr├şpadoch ide o ─żud├ş, ktor├ş cestovali do zahrani─Źia a vykon├ívali ├║lohy zo svojho domu 14 dn├ş.

SantanderPokia─ż ide o seba, postupoval v podobn├Żch opatreniach. Spolo─Źnos┼ą vo v┼íetk├Żch svojich dc├ęrskych spolo─Źnostiach u┼ż vytvorila pr├ícu na dia─żku pre t├Żch zamestnancov, ktor├ş sa vracaj├║ z rizikov├Żch kraj├şn, aj ke─Ć nemaj├║ pr├şznaky.

Zo svojich kancel├íri├ş v Argent├şne postupuj├║ ─Ćalej iProUP Vo svojom portf├│liu maj├║ roz┼í├şri┼ą protokol o opatrenia, ktor├ę sa u┼ż sk├║maj├║, a zd├┤raz┼łuj├║, ┼że ich ├║stredie v hlavnom meste Federal m├í ┼ívaj─Źiarsku lek├írsku kliniku, ktor├í je schopn├í odk├íza┼ą ktor├ęhoko─żvek zamestnanca so sympt├│mami koronav├şrusu alebo in├ęho ochorenia.

Priemysel tie┼ż prij├şma vlastn├ę opatrenia proti ┼í├şreniu pand├ęmie. ArcorNapr├şklad pozastavila v┼íetky cesty do zahrani─Źia vr├ítane susedn├Żch kraj├şn. Rovnako ako ve─żk├í v├Ą─Ź┼íina spolo─Źnost├ş je karant├ęna povinn├í pre v┼íetk├Żch, ktor├ş sa vracaj├║ zo zahrani─Źia.

Rovnako spolo─Źnosti iProUP prezradili: ÔÇ×Vstup do zariaden├ş dod├ívate─żov, klientov alebo ak├ęko─żvek n├ív┼ítevy v zahrani─Ź├ş je ├║plne zak├ízan├Ż. Dokonca aj uzavret├ę stretnutia s├║ zak├ízan├ę pre viac ako 20 ─żud├ş v spolo─Źnosti aj mimo nej.ÔÇť

v Metrogas ─îo sa ich t├Żka, potvrdzuj├║, ┼że dodr┼żiavali odpor├║─Źania ministerstva zdravotn├şctva: ÔÇ×Zamestnanci, ktor├ş cestovali alebo ktor├Żch pr├şbuzn├ş sa vr├ítili z postihnut├Żch kraj├şn, neprich├ídzaj├║ do pr├íce 14 dn├ş, ako je stanoven├ę v ├║radnom protokole. Je dohodnut├ę, ┼że vykon├ívaj├║ pr├ícu na dia─żku.ÔÇť

V tejto s├║vislosti poukazuj├║ na: ÔÇ×Definovali sme protokoly pre t├Żch, ktor├ş cestuj├║ a ktor├ę sa v s├║─Źasnosti dod├ívaj├║ aj t├Żm, ktor├ş sa k spolo─Źnosti pripojili. Otvorili sme tie┼ż ┼ípeci├ílnu e-mailov├║ adresu, aby ─żudia mohli vedie┼ą, kam cestuj├║. ┼że m├┤┼żu ma┼ą dni prevent├şvnej karant├ęny a pokra─Źova┼ą v pr├íci z domu. ÔÇť

Spolo─Źnos┼ą z├ísobila viac g├ęlov├ęho alkoholu vo svojich kancel├íri├ích a hodnot├ş mas├şvne nasadenie pr├íce na dia─żku. V s├║─Źasnosti m├í viac ako polovica zamestnancov spolo─Źnosti jeden alebo dva dni pr├íce na dia─żku t├Ż┼żdenne.

Vl├ída, zatia─ż bez DNU, potrest├í ÔÇ×povstalcovÔÇť

Napriek povestiam, ktor├ę sa ┼í├şrili r├íno v stredu, vl├ída v s├║─Źasnosti nem├í v portf├│liu ustanovenie trestn├ęho z├íkona prostredn├şctvom vyhl├í┼íky o potrebnosti a naliehavosti (DNU) pre t├Żch, ktor├ş nere┼ípektuj├║ karant├ęnu.

Aj ke─Ć v Casa Rosada sa sk├║malo, ak├Ż pr├ívny n├ístroj mo┼żno ulo┼żi┼ą, v tomto konkr├ętnom pr├şpade neexistuje ┼żiadna norm├ílna trestnopr├ívna norma; nem├┤┼że sa vytvori┼ą ani prostredn├şctvom DNU.

Vo ┼ítvrtok r├íno v┼íak bolo v ├║radnom vestn├şku uverejnen├ę ustanovenie 1644/2020, ktor├Żm sa ustanovuje do─Źasn├ę pozastavenie ÔÇ×vybavovania ┼żiadost├ş o prijatie akoÔÇ× do─Źasn├Ż pobyt ÔÇťcudzincov, ktor├ş s├║ v zahrani─Ź├ş a s├║ n├írodn├ę a / alebo "z vy┼í┼íie uveden├Żch kraj├şn."

Rozsah opatrenia zah┼Ľ┼ła: ÔÇ×migruj├║ci pracovn├şk, n├íjomca, d├┤chodca, investor, vedci a ┼ípecializovan├Ż person├íl, ┼íportovci, umelci, n├íbo┼żensky uzn├ívan├ę kulty, akademici a ┼ítudenti.ÔÇť ÔÇť