CorePack sa tento týždeň vypne

CorePack sa rozhodol ukončiť prevádzku kvôli dôsledkom najnovšej kontroverzie, ktorá sa týka komunity. Správca uverejnil správy na fóre CorePacks.

CorePack sa vypne

Správca „Raven“ povedal, že sa rozhodli ukončiť činnosť, pretože „sa za tie roky poriadne hrbili“. Správca priznal, že urobili veľa chýb, najmä v prvých dňoch prevádzky, a tieto chyby sa im stále vracajú.

“Sme unavení z neustáleho ospravedlňovania sa, dokonca aj za veci, ktoré sa stali dávno pred mojím časom a nad ktorými som nemal žiadnu kontrolu,” napísal Raven. “Myslím, že nedávny incident s NFS Heat položil posledný klinec do rakvy, takže sme sa rozhodli navždy zavrieť dvere a rozlúčiť sa so všetkými.”

Ďalej poďakoval kľúčovým zamestnancom za ich príspevky do komunity CorePacks.

Raven tiež zdôraznil, že veľkosť vybiehali z vlastných vreciek a nemali z toho žiadny príjem. To málo peňazí, ktoré dostali od darcov, išlo na zaplatenie herných účtov za offline aktiváciu. Príjem od ochrancu Knightovho odkazu išiel na obnovu semenných boxov. Chcel zdôrazniť, že napriek všetkým tvrdeniam, že CorePacky prevádzkujú kvôli finančnému zisku, nič nezískali.

CorePack zostane online ešte jeden alebo dva dni, aby členovia komunity z neho mohli získať všetko, čo chcú, skôr ako sa navždy vypne.

Teplo NFS kontroverzia

V vlákne vo príspevku na fóre o vypnutí CorePacku člen vysvetlil, že hlavný dôvod súvisel s nedávnou kontroverziou ohľadom cracku P2P pre Need for Speed: Heat ktorý bol nedávno vydaný. K dispozícii je tiež vlákno Reddit, ktoré tu ďalej vysvetľuje kontroverziu.

Člen tímu CorePack, ktorý je popisovaný ako „v súčasnosti takmer neaktívny“, vydal súbor Need for Speed: Heat prasknúť. Trhlina, ktorá bola uvoľnená, údajne pochádza z CODEXu. V skutočnosti to bola nedokončená trhlina v kódexe, ktorá nemala byť zverejnená. Nedokončená trhlina odhaľuje všetky exploity a medzery použité na prelomenie Denuva, čo situáciu CODEXU ešte zhoršilo. Z dôvodu úniku môže chvíľu trvať, kým sa objavia nové trhliny Denuvo.