Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Copywriting: 5 tipy na písanie textov, ktoré upútajú pozornosť

Pri príležitosti Web2day nám Valentine Sauda, ​​podnikateľ špecializujúci sa na copywriting, s už viac ako 20 000 predplatiteľmi na LinkedIn, dáva cenné tipy na písanie pôsobivých textov, ktoré vás prinútia konať!

Ale čo je copywriting? „Je to jednoducho umenie písať predať, premieňať slová na eurá. V širšom zmysle pozostáva z používania slov, ktoré vygenerujú akciu (kliknutie na CTA, stiahnutie ebooku, prihlásenie sa na odber noviniek atď.). Ak stále konzumujeme toľko písaného obsahu, pozornosť čitateľov sa čoraz viac znižuje. V priemere majú tvorcovia obsahu 8 sekúnd, aby ste pripútali osobu prvou vetou jej textu. Ako teda zaujať viac svojho publika?

1. Postarajte sa o svoje háčiky

Keďže pozornosť čitateľov je sekundová, potrebujete „neodolateľné háčiky: musíte dať 70 % svojej energie do háčikovej frázy“. Pri starostlivom zacielení musíte poznať čitateľov za vaším publikom. Rada: používajte silné slovesá. Napríklad namiesto „Mám to v pamäti“ môžete napísať „Je to vryté v mojej pamäti“. Dajte silnejší obraz prostredníctvom slov. Ak je to možné, uveďte zmysluplné čísla dopredu. Napríklad namiesto „Staňte sa najlepším copywriterom vo Francúzsku“ môžete napísať „30 dní na zvládnutie umenia copywritingu“. Už len to, že máte na začiatku číslo, môže vášho čitateľa pripútať.

2. Berte do úvahy kognitívne predsudky

Je relevantné vziať do úvahy 3 kognitívne predsudky, ktoré sa spúšťajú pri rozhodovaní:

Reciprocita: “Spontánne niekomu niečo ponúkaš.” V digitálnom marketingu to môže znamenať napríklad ponúknutie promo kódu pri vykonaní akcie.
Sociálny dôkaz: “Všetci sme ovplyvnení správaním druhých.” Je dôležité ukázať, že máte dôveru. Pod svoju výzvu na akciu môžete napríklad pridať posudky zákazníkov, hodnotenie spoločnosti (vo forme hviezdičiek) alebo veľkosť svojej sociálnej komunity. Tento sociálny dôkaz ubezpečí vaše publikum a povzbudí ho, aby konal.
Súcit a uznanie: je zaujímavé staviť 3 piliera. 1.: fyzický vzhľad. Spočíva v návrhu silnej vizuálnej identity, ktorá umožní zanechať dobrý prvý dojem. 2.: podobnosť, alebo inými slovami, dobre porozumieť svojmu publiku, aby si osvojil tón svojho cieľa. 3.: kompliment. Vo všeobecnosti si viac všímame tých, ktorí nám lichotia, a to nám umožňuje vytvárať puto.

3. Zamerajte sa na empatiu

Je dôležité uchýliť sa k empatii, to znamená: cítiť emócie druhých, postaviť sa na ich miesto. „Čím ste empatickejší, tým viac rozumiete svojmu cieľu,“ zdôrazňuje Valentine Sauda. 3 tipy:

    Hovorte o výhodách pred výhodami, Spoľahnite sa na emócie, Prijmite uhol pohľadu čitateľa.

4. Odľahčite svoj text

Po prvom návrhu je dobré si ho prečítať znova a odľahčiť svoj text, pričom sa uistite, že idete na to podstatné, odstránite niektoré slová, ktoré nie sú potrebné a ktoré zaťažia vaše poznámky. Medzi osvedčené postupy: píšte odseky jednej vety, dokonca aj krátke, aby ste dosiahli rytmus. Nezabudnite umiestniť sociálny dôkaz a pridať kontext k vášmu prezentácii.

5. Humanizujte svoj prejav

Môže sa to zdať samozrejmé, ale stojí za to si to zapamätať: vždy majte na pamäti, že hovoríte s ľudskými bytosťami (a nie s robotmi). Je dôležité osloviť váš cieľ čo najprirodzenejším spôsobom. Môžete napríklad písať priamo, ako keby ste sa s danou osobou rozprávali. Pri svojich príspevkoch na sociálnych sieťach sa tiež vyhnite tomu, aby ste svoj text utopili príliš veľkým počtom hashtagov, nedáva to vašej publikácii „prirodzenú“ stránku.

Posledné slovo: copywriting je umenie, ktoré funguje dlhodobo. Nedá sa to zvládnuť za 20 minút, takže pokojne experimentujte a opakujte. Známy Test & Learn. Si na ťahu !