Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Comcast urýchľuje internetovú službu s nízkymi príjmami pre študentov, ktorí sú doma

Comcast urýchľuje internetovú službu s nízkymi príjmami pre študentov, ktorí sú doma 1

Comcast oznámil „dve podstatné vylepšenia“ svojho plánu Internet Essentials pre Američanov s nízkymi príjmami, ktoré sú navrhnuté tak, aby pomohli ľuďom zostať online počas vypuknutia koronavírusu. Okrem zrýchlenia služby pre existujúcich zákazníkov spoločnosť ponúka aj službu Internet Essentials kvalifikovaným predplatiteľom zadarmo na 60 dní.

Mnoho škôl sa dočasne zatvára v snahe obmedziť šírenie koronavírusu, ktorý môže spôsobiť stav nazývaný COVID-19. Cieľom týchto zatvorení je zabrániť tomu, aby sa mnoho ľudí nakazilo ochorením naraz, čo by mohlo zahltiť nemocnice a sťažiť liečbu aj iných stavov.

Zatvorenie školy znamená, že mnoho študentov K-12 a univerzít teraz pracuje z domu a pozerá videá s vyučovaním v triede. To je problém mnohých rodín s nízkymi príjmami, ktoré nemusia mať internetové služby alebo majú nízkorýchlostné služby s dátovými limitmi.

Comcast je jedným z poskytovateľov služieb, ktorí ponúkajú rodinám s nízkymi príjmami zľavnený program-nazýva sa to Internet Essentials a bežne stojí $9, 95/mesiac. Služba ponúka rýchlosť sťahovania 15 Mb/s a rýchlosť odosielania 3 Mb/s, ale spoločnosť Comcast tvrdí, že pre všetkých existujúcich aj nových zákazníkov zrýchľuje až na 25/3 Mb/s. Toto bude nová rýchlosť, ktorú bude Internet Essentials ponúkať.

Noví zákazníci tiež získajú 60 dní bezplatných služieb, ktoré by ich mali dostať k väčšine súčasných zrušení školy. Podľa Comcastu budú vyššie rýchlosti zavedené v priebehu niekoľkých nasledujúcich dní v celej krajine.