Coinbase by mohla byť prvou kryptomenovou peňaženkou na Wall Street

Coinbase bude prvou kryptomenovou peňaženkou na burze

Rok 2020 bol kvôli koronavírusu úplne mimo kontroly. Šport, technologické udalosti, ekonomiku a mnoho ďalších vecí ovplyvnila globálna pandémia, ktorou prechádzame. To však neznamená, že spoločnosti nepracujú na zlepšení svojho postavenia a zaručení stability do budúcnosti. Preto Coinbase bude prvou kryptomenovou peňaženkou na burze.

Dnes podľa agentúry Reuters zámery Coinbase o vstúpiť na burzu v Spojených štátoch amerických (Wall Street). Ak by sa tak stalo, Coinbase by sa stala prvou verejne obchodovanou platformou na obchodovanie s kryptomenami.

Všetky informácie o možnom vstupe Coinbase na americkú burzu

Všetky informácie o možnom vstupe Coinbase na americkú burzu

Coinbase je najznámejšia platforma na obchodovanie s kryptomenami. V súčasnosti má viac ako 35 miliónov registrovaných používateľov a sa oceňuje na 8 miliardy dolárov. Okrem toho niektoré známe spoločnosti ako BBVA, Vikram Pandit a The New York Stock Exchange investovali do tejto platformy a dosiahli skvelé výsledky.

Vysvetľuje to agentúra Reuters Coinbase momentálne rokuje s investičnými bankami ako aj niekoľko advokátskych kancelárií, aby ste zistili, čo je pre vás najlepšie. Preto svoj zámer zverejniť zatiaľ nezverejnili.

Zdroj to však potvrdzuje Príchod Coinbase na Wall Street sa očakáva koncom roka 2020, alebo najneskôr začiatkom roka 2021. Je to preto, že aj napriek záujmu Coinbase o vstup na burzu by potrebovali súhlas americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC).

Možné problémy pri zverejnení Coinbase

Možné problémy pri zverejnení Coinbase

Coinbase môže chvíľu trvať SEC ešte nedefinovala pravidlá aby krypto spoločnosti mohli byť kótované na burze. Jasným príkladom týchto problémov je Telegram, ktorý kvôli SEC zrušil svoju kryptomenu Gram a svoj blockchain TON. SEC to však vysvetlila “Niektoré kryptomeny možno považovať za cenné papiere a podliehajú regulácii”.

Agentúra Reuters napokon vysvetľuje, že spôsob, akým Coinbase by vstúpila na Wall Street by bola v rámci priamej metódy kótovania, namiesto už známej počiatočnej verejnej ponuky (IPO). Platforma na obchodovanie s kryptomenami by sa tak vyhla klasickému kolísaniu hodnoty svojich akcií pri vstupe na burzu (ako to urobil Spotify).

a ty Čo si o tom myslíte, myslíte si, že kryptomeny sú budúcnosťou svetovej ekonomiky? Váš názor je pre nás dôležitý, dajte nám vedieť v komentároch.