Čo znamenajú tri ČERVENÉ kliešte na WhatsAppe a vláda vás špehuje?

VIR├üLNA spr├íva, ktor├í koluje po WhatsAppe, falo┼íne tvrd├ş, ┼że vl├ídni agenti m├┤┼żu pod─ża spr├ív ┼ípehova┼ą va┼íe chaty.

R├Żchlo sa ┼í├şriaci hoax tvrd├ş, ┼że jemn├í zmena klie┼í┼ąov, ktor├ę sa zobrazuj├║ ved─ża va┼íich textov v aplik├ícii WhatsApp, m├┤┼że nazna─Źova┼ą, ┼że v├ís niekto sleduje.

T├íto spr├íva bola ┼íiroko odhalen├í a predt├Żm sa stala v├şrusovou Facebook-zn├íma aplik├ícia na odosielanie spr├ív e┼íte minul├Ż rok.

V Indii v posledn├Żch t├Ż┼żd┼łoch op├Ą┼ą z├şskala trakciu uprostred drakonick├ęho z├ísahu vl├ídy na platform├ích soci├ílnych m├ędi├ş.

Hoax falo┼íne tvrd├ş o zmen├ích v potvrdeniach o pre─Ź├ştan├ş WhatsAppu – mal├Żch za┼íkrtnutiach, ktor├ę sa zobrazuj├║ ved─ża spr├ívy potom, ─Źo ju pr├şjemca videl.

Jedno siv├ę za─Źiarknutie znamen├í, ┼że va┼ía spr├íva bola odoslan├í, dve siv├ę za─Źiarknutia znamenaj├║, ┼że sa dostala na ich zariadenie, a dvojica modr├Żch za┼íkrtnut├ş znamen├í, ┼że bola pre─Ź├ştan├í.

Pod─ża vir├ílneho textu WhatsApp pridal nov├ę klie┼íte, ktor├ę maj├║ nazna─Źova┼ą, ┼że miestna pol├şcia ─Ź├şta va┼íe rozhovory a podnik├í ÔÇ×pr├ívne krokyÔÇť.

Spr├ívy WhatsApp s├║ zvy─Źajne ┼íifrovan├ę, ─Źo znamen├í, ┼że ich m├┤┼że ─Ź├şta┼ą iba odosielate─ż a prij├şmate─ż.

Silne post├║pen├Ż text v┼íak hovor├ş, ┼że miestnym org├ínom bol umo┼żnen├Ż pr├şstup k textom ─żud├ş na z├íklade s├║boru nov├Żch komunika─Źn├Żch pravidiel.

ÔÇ×Dva modr├ę a jedno ─Źerven├ę za┼íkrtnutie znamen├í, ┼że vl├ída m├┤┼że proti v├ím zakro─Źi┼ą,ÔÇť tvrd├ş text pod─ża serveru IndianExpress.

ÔÇ×Tri ─Źerven├ę klie┼íte znamenaj├║, ┼że vl├ída proti v├ím za─Źala s├║dne konania.ÔÇť

Zbyto─Źne treba poveda┼ą, ┼że spr├íva je nezmysel – na potvrdenk├ích o pre─Ź├ştan├ş ─żud├ş sa neza─Źali objavova┼ą ─Źerven├ę klie┼íte.

V├şrusov├ę vl├íkno ako tak├ę odhalili vo ┼ítvrtok preverovatelia faktov v indickom tla─Źovom informa─Źnom ├║rade.

Na twitteri uviedli: ÔÇ×Vo vir├ílnej spr├íve sa tvrd├ş, ┼że indick├í vl├ída bude teraz monitorova┼ą soci├ílne m├ędi├í a telefon├íty pod─żaÔÇ× nov├Żch komunika─Źn├Żch pravidiel ÔÇť.

ÔÇ×Toto tvrdenie je falo┼ín├ę. Indick├í vl├ída neimplementovala ┼żiadne tak├ęto pravidlo. Neposielajte ┼żiadne tak├ęto falo┼ín├ę / nejasn├ę inform├ície.ÔÇť

Podobn├í spr├íva, ktor├í tvrdila o troch ─Źerven├Żch klie┼í┼ąoch, sa minul├Ż rok stala vir├ílnou a bola tie┼ż r├Żchlo odhalen├í.

Obavy zo soci├ílnych m├ędi├ş s├║ v Indii na historicky najvy┼í┼íej ├║rovni, preto┼że krajina bojuje so smrtiacou vlnou Covid-19, ktor├í si vy┼żiadala tis├şce ┼żivotov.

Predseda vl├ídy Narendra Modi spr├şs┼łuje svoje sily s technologick├Żmi gigantmi a vl├ída v s├║vislosti s vypuknut├şm epid├ęmie odstr├ínila desiatky pr├şspevkov na soci├ílnych sie┼ąach.

Vyskytli sa v┼íak obavy, ┼że z├ísahy zasahuj├║ do slobody prejavu ob─Źanov.

Opr├ívnen├í kritika oh─żadom toho, ako Modi zvl├ídol pand├ęmiu, bola ├║dajne vymazan├í Twitter, Facebook a ─Ćal┼íie aplik├ície.

Spolo─Źnos┼ą Microsoft pr├íve predstavila NOV├ëHO rivala WhatsApp, ktor├Ż v├ím umo┼żn├ş chatova┼ą s kamar├ítmi a uskuto─Ź┼łova┼ą videohovory

V ─Ćal┼í├şch spr├ívach sa dozviete, ako sa vyhn├║┼ą kontroverzn├Żm nov├Żm podmienkam, ktor├ę WhatsApp predstavil 15. m├íja.

Facebook v USA ─Źel├ş reakcii na pl├íny na vytvorenie verzie Instagram pre deti do 13 rokov

A ─î├şna pod─ża spr├ív tvrd├ş, ┼że je svetov├Żm l├şdrom v technol├│gii 6G.

Pozn├íte dobr├ę tipy a triky pre WhatsApp? Ak ├íno, dajte n├ím vedie┼ą v koment├íroch!

Plat├şme za va┼íe pr├şbehy! M├íte pr├şbeh pre Na┼í├şm cie─żom je by┼ą va┼í├şm t├şm techniky a vedy? Po┼ílite n├ím e-mail na adresu