Čo sú doplnky WordPress a kde získať nové?

Ste novým používateľom WordPress? Snažíte sa pochopiť, ako všetko funguje?

Zistili ste, že sa pýtate napríklad „Čo je do čerta widget?“ A téma tohto článku: Čo sú doplnky WordPress a kde môžem získať nové?"

Je ľahké sa zamieňať so všetkými pohybujúcimi sa časťami, ktoré sa podieľajú na vytváraní webovej stránky WordPress. V určitom okamihu sme tam boli všetci, takže sa nemusíte cítiť zle, ak ste stále trochu zmätení.

Skutočnosť, že čítate tento článok, znamená, že sa snažíte veci vyriešiť. Z tohto dôvodu majte tento príspevok čo najjednoduchší.

Pozrime sa …

Doplnky WordPress: Čo to je?

Budete radi, keď viete, že presné pochopenie toho, čo sú doplnky WordPress a čo robia, nie je také ťažké. Oficiálny kód WordPress Codex to vysvetľuje takto:

Doplnky sú spôsoby, ako rozšíriť a rozšíriť funkcie, ktoré už existujú v WordPress.

Poďme kopať trochu hlbšie objasniť záležitosť ďalej …

WordPress je skvelá platforma, ktorá prichádza so všetkými základmi pre vytváranie funkčných stránok, a pomocou WordPress v predvolenom stave môžete ľahko spravovať základy potrebné na vytváranie a zobrazovanie obsahu. Môžete napríklad:

  • Píšte a formátujte obsah stránok a / alebo blogových príspevkov
  • Pridajte, upravte a spravujte médiá, ako sú obrázky atď.
  • Pridajte ponuky a pomôžte návštevníkom nájsť to, čo hľadajú.

V dôsledku toho existujú prípady, keď by ste mohli chcieť na svoj web pridať alebo urobiť niečo, čo vám WordPress nedovolí okamžite urobiť.

Povedzme napríklad, že chcete, aby vaše stránky mali fórum.

Po vybalení nemôže WordPress vytvoriť a spravovať fórum. Môžete však použiť doplnok, napríklad bbPress, na pridanie tejto funkcie na svoje stránky a rozšírenie jej funkčnosti WordPress.

Toto je zábavný spôsob, ktorý často používam na lepšie vysvetlenie doplnkov a ako súvisia s WordPress:

WordPress je ako Mario v Super Mario World (moja najobľúbenejšia videohra všetkých čias). Dokáže urobiť všetky základy, ktoré potrebujete od začiatku do konca hry. Sú však prípady, keď potrebujete na vykonanie práce niečo navyše.

Mario používa PowerUps, aby si dal podporu – urobiť niečo, čo predtým nemohol urobiť. Doplnky WordPress sú veľmi podobné doplnkom PowerUps.Pridáte ich na svoj web, aby ste pridali alebo zvýšili kapacitu svojho webu.

Chcete, aby sa blogové príspevky automaticky zverejňovali na vašich sociálnych médiách? K tomu je doplnok.

Chcete zbierať e-mailové predplatné z vášho webu? Existuje veľa doplnkov na to.

Chcete vytvoriť internetový obchod? K dispozícii je tiež úžasný doplnok.

V skutočnosti je jednou z vecí, ktorá robí WordPress skvelým, že zvyčajne nájdete osvedčený doplnok, ktorý vám pomôže urobiť to, čo potrebujete.

Ako a kde získať nové doplnky WordPress

Odovzdanie doplnku na vaše stránky je veľmi jednoduché. Obvykle sú tieto kroky:

  1. Stiahnite si súbor doplnku.
  2. Prejdite na informačný panel WordPress.
  3. Nahrajte súbor doplnku na svoje stránky.
  4. Aktivujte doplnok.

„Ale stiahnite si doplnok odkiaľ?“, Počul som, že sa pýtate …

Existujú dva typy doplnkov WordPress: zadarmoa poistné,

Oficiálny adresár doplnkov WordPress má takmer 40 000 bezplatných doplnkov, z ktorých si môžete vybrať a použiť na svojej hosťovanej stránke WordPress. K týmto doplnkom máte prístup prostredníctvom webovej stránky WordPress.org alebo priamo z informačného panela WordPress, posledná možnosť je najjednoduchšia.

Ak chcete vyhľadať a pridať doplnky z adresára WordPress pomocou tejto metódy, postupujte takto:

  1. Prihláste sa na svoje stránky WordPress.
  2. Prejdite po označenej položke ponuky "Príslušenstvo",
  3. vybrať „Pridať nové“,

Tým sa dostanete na vyššie uvedenú obrazovku. Odtiaľ môžete pomocou kľúčových slov vyhľadávať rôzne typy doplnkov a potom si stiahnuť a aktivovať tie, ktoré chcete použiť.

Takže okrem oficiálneho adresára WordPress, kde inde môžete získať skvelé doplnky? Poďme …

Najlepšie online miesta na nájdenie doplnkov WordPress

Existuje niekoľko miest, kde nájdete prémiové doplnky WordPress. Na začiatok je niekoľko:

CodeCanyon

CodeCanyon je jedným z najpopulárnejších miest na nájdenie a kúpu všetkých druhov doplnkov WordPress. S viac ako 1, 000 zásuvných modulov v stále rastúcej databáze nájdete takmer akýkoľvek prémiový doplnok, ktorý budete potrebovať.

iThemes

pluginy search-ithemes-for-wordpress

iThemes ponúka témy a doplnky WordPress. Napríklad pluginy BackupBuddy a iThemes Security Pro sú jedny z najlepších v odbore.

WPMU DEV

find-WP-plugins-on-wpmudev

WPMU DEV má obrovský výber z najlepších prémiových doplnkov WordPress. Len krátky pohľad na vás pravdepodobne pomôže nájsť presne to, čo potrebujete.

Pomenovať len troch z mnohých …

Vyššie uvedené príklady sú len niektoré z miest, kde nájdete naozaj skvelé prémiové doplnky, ale je ich omnoho viac – napríklad mnoho popredných tematických obchodov ponúka okrem obvyklých tém aj množstvo prémiových doplnkov. Medzi ďalšie miesta, na ktorých môžete začať hľadať, patrí dobrá služba Google od spoločnosti Google (aj keď buďte opatrní, aby ste zistili, či je akýkoľvek doplnok, ktorý nájdete, legitímny a nielen nespoľahlivý spam); Fóra ako Quora, Reddit a StackExchangey, samozrejme, kategória doplnkov tejto stránky.

Zabaliť to všetko

WordPress môže mať nejaké nové koncepty, ktoré vás zoznámia skôr, ako sa skutočne budete cítiť pohodlne s ním pracovať, ale s trochou vytrvalosti nie je naozaj ťažké porozumieť základom. Dúfajme, že po prečítaní tohto článku budete teraz lepšie rozumieť úlohe, ktorú hrajú doplnky pri pridávaní alebo rozširovaní funkcií WordPress.

Pretože program WordPress je neuveriteľne populárny, na trhu sú doslova tisíce doplnkov, ktoré vám pomôžu pri realizácii ľubovoľného počtu vecí na vašom webe. S trochou výskumu a navigácie pravdepodobne nájdete presne to, čo hľadáte.