Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Čo sa stane s vaším iPhone počas epidémie koronavírusov?

  • Vypuknutie koronavírusu je zlá správa, ale štandardné hygienické opatrenia znížia riziko infekcie – vrátane čistenia vášho iPhone a inej prenosnej elektroniky.
  • Oficiálne pokyny pre čistenie iPhone už existujú a vzťahujú sa na iné Apple výrobky a iná elektronika.
  • Epidémia Covid-19 zasiahla aj dodávateľský reťazec iPhone, čo znamená, že opravy a výmeny môžu podľa nového úniku trvať dlhšie ako obvykle.
  • Navštívte domovskú stránku spoločnosti BGR, kde nájdete viac príbehov.

Epidémia koronavírusov sa môže v Číne, kde sa všetko začalo pred niekoľkými mesiacmi, spomaliť, ale v skutočnosti sa začína všade inde. Taliansko je najlepším príkladom nesprávneho postupu pri infekciách Covid-19. Za niečo viac ako dva týždne sa Taliansko dostalo preč 9, 100 infekcií a 463 úmrtí podľa posledných čísel. Vláda spočiatku umiestnila karanténu na sever krajiny a potom zablokovala celé Taliansko. Inými slovami, stále nie je dôvod na paniku, pretože to vyzerá, že koronavírus čoskoro nezmizne a môže sa stať sezónnou chrípkou podobnou chorobou, o ktorej by sme mali vedieť. Mali by ste sa však uistiť, že podniknete určité ochrany, aby ste znížili riziko zachytenia a prenosu Covid-19. Zvýšené povedomie o osobnej hygiene je niečo, čo môže pomôcť pri prevencii infekcií. Ruky by ste si mali umývať správne tak často, ako je to možné, používať dezinfekčný prostriedok na ruky a vyhnúť sa kontaktu s vašou tvárou – túto radu musíte počuť všade. Ale viete, čo ešte by ste mali urobiť? Vyčistite tiež telefón.

Zo všetkého ostatného okolo nás je smartfón objektom, ktorého sa každý deň dotýkame najviac, bez ohľadu na to, kde sme a bez ohľadu na to, či sú naše ruky čisté. Coronavirus alebo nie, to sa v budúcnosti nezmení. Používanie smartfónov sa v skutočnosti zvýši iba vtedy, ak budete musieť tráviť čas doma v izolácii od ostatných. Smartfón je vašou bránou do sveta a ideálnou zbraňou na udržanie nudy pod kontrolou.

Coronavirus alebo nie, mali by ste často čistiť zariadenie iPhone alebo Android. Ako som už povedal, najviac sa toho počas dňa dotýkame. Týka sa to obrazovky aj zadného panela. Ak máte ochranný kryt, môžete ho z času na čas odstrániť a vyčistiť tiež jeho vnútro.

Problém s koronavírusom je v tom, že aj keď si udržujete ruky čisté, kvapky obsahujúce vírus sa môžu dostať do telefónu, keď ho používate na verejných miestach, a môžu sa preniesť na vaše prsty a potom na vaše telo.

Už sme vám to povedali Apple zverejnil radu o tom, ako vyčistiť váš iPhone a akýkoľvek iný produkt – Dezinfekčné utierky Clorox sú vaším priateľom.

Čo sa však stane, ak sa vaše slúchadlo poškodí a je potrebné ho opraviť, zatiaľ čo vo vašom regióne môžu platiť koronavírusové opatrenia? Ak sa chystáte zariadenie opraviť, musíte urobiť prvé zálohovanie údajov – a možno budete chcieť obnoviť výrobné nastavenia telefónu. Pred uvedením telefónu do telefónu by ste mali slúchadlo vyčistiť Apple Uložte alebo autorizujte opravovňu – alebo pred prepravou na.

Zlou správou je podľa YouTubera, že koronavírus môže ovplyvniť opravy. Jon Prosser si ho vzal Twitter začiatkom tohto týždňa odhaliť, že podľa zdroja z Apple, Produkcia iPhone je o dva mesiace oneskorená a môže dôjsť k oprave dielov 2-4 týždne, kým budú k dispozícii. Výmena jednotky môže vyžadovať až osem týždňov čakania. Tiež to povedal Apple môže vydať pôžičku pre iPhone, kým počkáte, kým bude váš servis opravený. Pokiaľ máte iPhone 6s alebo novší, a Apple má dostatok zásob, môžete si kúpiť buď iPhone 7 alebo iPhone 8 loaner.

Nemáme žiadne potvrdenie tejto konkrétnej fámy, ale opatrenia Číny týkajúce sa blokovania, ktoré počas niekoľkých týždňov umiestnili milióny ľudí do karantény, ovplyvnili dodávateľský reťazec výroby iPhonu – a iPhone nie je jediným vysoko profilovaným gadgetom postihnutým vypuknutím koronavírusu.

Akonáhle dostanete náhradu, mali by ste ju vyčistiť pred obnovením zálohy a začať ju používať. A potom pokračujte v tomto postupe čistenia, bez ohľadu na to, či sa v počítači nachádza upozornenie na výskyt vírusu alebo nie. To isté platí pre zariadenia so systémom Android alebo akékoľvek iné prenosné prístroje, vrátane tabletov, notebookov a internetu Switch, fotoaparáty atď.

Zdroj obrázka: Alex Tai / SOPA Images / Shutterstock

Čo sa stane s vaším iPhone počas epidémie koronavírusov? 1

Chris Smith začal písať o miniaplikáciách ako hobby, a predtým ako to vedel, zdieľal svoje názory na technické veci so čitateľmi z celého sveta. Kedykoľvek nepíše o miniaplikáciách, nešťastne sa im nepodarí zostať mimo nich, hoci sa zúfalo snaží. Ale to nevyhnutne nie je zlá vec.