Čo robiť, keď sa Android Auto nepripojí

Čo robiť, keď sa Android Auto nepripojí 1

Nič nie je dokonalé a Android Auto nie je výnimkou. Všetci ste pripútaní, ruky na volante, môžete začať, ale potom … Android Auto sa nepripojuje. Čo? Prečo? Čo môžete urobiť, aby ste to opravili? – len pár otázok, na ktoré si dnes odpovieme. S najväčšou pravdepodobnosťou ide o problém s niekoľkými drobnosťami, ako je kábel USB alebo povolenia aplikácie, zvyčajne veci, ktoré je možné ľahko opraviť. Pozrime sa teda, o čo tu ide!

Ako sa vysporiadať s problémami systému Android Auto

Existuje niekoľko dôvodov, prečo sa Android Auto zrazu mohlo prestať pripájať. Existuje však niekoľko univerzálnych rýchlych opráv, ktoré môžete vyskúšať – väčšinou fungujú v danom čase. Pozrime sa teda, aké sú!

Krok 1: Preinštalujte Android Auto

Toto je klasická oprava – vždy, keď niečo prestane fungovať, prvá otázka znie „Skúsili ste to vypnúť a znova zapnúť?“. Môžete tiež skúsiť preinštalovať aplikáciu. Jednoducho odinštalovať najskôr aplikáciu z vášho zariadenia preinštalovať to z Obchodu Play.

Logo Android AutoAndroid Auto
Google Play

Krok 2: Vyčistite nabíjací port

Možno sa tomu zasmejete, ale ukázalo sa, že to stojí za vyskúšanie častejšie ako nie. Vezmite si pripináčik alebo špáradlo a pokúste sa z nabíjacieho portu telefónu dostať všetky vlákna – možno budete prekvapení. Váš problém môže byť v tom, že USB nevytvorilo úplné pripojenie kvôli všetkým vláknam.

Krok 3: Získajte nový kábel

Ak nemôžete nadviazať spojenie, zvyčajne to môže byť chyba kábla. Je buď príliš dlhý, takže pripojenie nie je stabilné alebo je poškodené, takže nemôžete nadviazať správne fungujúce pripojenie. Najľahšie je získať nový, kratší a kvalitnejší kábel.

Odporúčame splietaný kábel USB C na USB C so 60 W rýchlym nabíjaním, so zapnutou dĺžkou 3.3 stôp (približne 100 cm), z ktorých sa môžete dostať Amazon.

Čo robiť, keď sa Android Auto nepripojí 2
Čo robiť, keď sa Android Auto nepripojí 3

Krok 4: Skontrolujte, či je váš telefón povolený

Keď naštartujete auto, prejdite na nastavenia hlavnej jednotky a vyhľadajte „smartphone“ alebo podobnú možnosť. Klepnite na ňu a vyhľadajte možnosť Android Auto. Zobrazí sa zoznam pripojených telefónov, takže sa uistite, že na vašom smartfóne je „povolený“. Ak je deaktivovaný, zmeňte ho. Zo zoznamu, ktorý nepoužívate, môžete tiež odstrániť všetky telefóny.

Krok 5: Vymažte ukladací priestor pre aplikáciu Android Auto

V telefóne prejdite na položku Nastavenia a vyberte položku Nainštalované aplikácie alebo ekvivalent vo vašom zariadení. Vyberte aplikáciu Android Auto a klepnite na Vymazať vyrovnávaciu pamäť a Zmazať dáta tlačidlá

Časté otázky

Je Android Auto zadarmo?

Áno, našťastie, úplne zadarmo!

Je Android Auto lepšie než len používať telefón v aute?

Povieme, že je. Jednoducho preto, že je rozhodne bezpečnejšie používať hlavnú jednotku v aute, ako sa pokúšať používať telefón počas šoférovania. Android Auto je tiež účelovo navrhnutý tak, aby sa používal počas jazdy, čo znamená, že sa točí okolo príkazov a používateľských skúseností.

Sú všetky autá kompatibilné s Android Auto?

Bohužiaľ nie. Existuje však veľké množstvo kompatibilných automobilov a ich zoznam neustále rastie.

Android Auto sa nepripojuje – skontrolujte svoje káble

Dúfame, že vám naše riešenie problémov pomohlo vyriešiť vaše problémy so službou Android Auto. Ak nie, možno naše články „Čo robiť, keď Android Auto nefunguje?“ alebo „Ako používať Android Auto bezdrôtovo“ vám môže pomôcť správne fungovať. Ak chcete presne vedieť, ktoré autá sú kompatibilné so systémom Android Auto, prečítajte si náš článok „Kompletný zoznam automobilov kompatibilných s Android Auto v roku 2020“. Neváhajte a dajte nám vedieť v nižšie uvedených komentároch, čo vám fungovalo, alebo ak máte ďalšie návrhy!