Čo robiť, keď nie je možné nainštalovať aktualizáciu makra – Setapp

Ak ste používateľom PC pred prechodom na Mac, viete, čo je skutočne plynulá aktualizácia MacOSu Windows, Na chvíľu si stiahnite novšiu verziu obchodu Mac App Store. Teraz nemusíte – aktualizácie sa automaticky zobrazia ako upozornenie na vašom počítači Mac. Navyše je úplne zadarmo!

Aktualizácia operačného systému v počítači Mac kedykoľvek:

 1. Prejdite na Predvoľby systému

 2. Ak je pre váš MacBook k dispozícii aktualizácia, kliknite na Aktualizovať teraz

V 95% prípadov je to všetko, čo musíte urobiť, aby ste aktualizovali softvér Mac. Veľmi zriedka však vidíte chybu, ktorá hovorí, že inštaláciu makra nebolo možné dokončiť, alebo ak nebolo možné nainštalovať aktualizáciu makra alebo podobnú. Existuje niekoľko spôsobov, ako to vyriešiť.

Čo robiť, ak chcete získať aktualizáciu MacBook

Keď začnete analyzovať, čo je spojené s vašou inštaláciou systému MacOS Catalina, všimnite si najprv svoju verziu Mac. Keď sa objavia nové a funkčné aktualizácie makier s bohatou funkciou, prestanú podporovať staršie počítače Mac, ktoré nie sú dostatočne výkonné.

Nižšie sú uvedené všetky modely Mac podporované systémom MacOS Catalina:

 • iMac: Neskoro 2012 alebo neskôr

 • Všetky výhody iMacu

 • Mac Pro: Neskoro 2013 alebo novší

 • Mac Mini: Neskoro 2012 alebo novší

 • MacBook: začiatkom roku 2015 alebo neskôr

 • MacBook Air: V polovici roku 2012 alebo neskôr

 • MacBook Pro: V polovici roku 2012 alebo neskôr

Dobrou správou je, že toto sú rovnaké počítače Mac, ktoré dokážu spustiť systém Mac Mojave. Jedinou výnimkou sú modely Mac Pro vyrobené od roku 2010 do roku 2012. Aj keď sa dajú spustiť na Mojave s aktualizáciou GPU, na Cataline sa vôbec nedajú spustiť.

Technicky je možné spustiť Catalinu na starších počítačoch Mac nainštalovaním záplaty tretej strany, čo však oficiálne nepodporuje Apple Zvyčajne sa neodporúča pre zabezpečenie vášho počítača Mac. Pretože podpora MacOSov na rôznych počítačoch Mac zvyčajne trvá viac ako päť rokov, môže nastať čas na skutočnú aktualizáciu inštalácie – a bude vám dobre slúžiť.

Máte úplne nový Mac? Tu je niekoľko ďalších vecí, na ktoré treba pamätať, aby ste sa ubezpečili, že sa aktualizácia systému MacOS nevypne.

Skontrolujte stav systému Apple

Ako jedna z najväčších technologických spoločností na svete sú systémy Apple veľmi stabilné a zriedka chybné. Spoločnosť Fate sa však pravdepodobne pokúsila aktualizovať softvér Mac presne počas údržby servera.

aby sa to zaistilo Apple Problém so stiahnutím aktualizácie softvéru nie je koniec:

 1. Prejdite na stránku apple.com/support/systemstatus

 2. Vyhľadajte aktualizáciu softvéru MacOS a uistite sa, že je zelená

Aktualizácia stavu systému MacOS

Uistite sa, že je zapnutá sieť Wi-Fi

Ak problém nie je prítomný Apple Sieť, môže to byť s vašou sieťou. Mierne prevrátené pripojenie WiFi môže byť dôvodom, prečo nie je inštalácia systému MacOS dokončená. Našťastie je test ľahko:

 1. Navštívte speedtest.net a kliknite na “Go” pre zobrazenie aktuálnej rýchlosti internetu

 2. Pokúste sa prepnúť na pripojenie k sieti Ethernet, ak je k dispozícii

 3. Požiadajte o podporu svojho ISP

Stiahnite si test rýchlosti internetu

Ak stále vidíte Apple Po stiahnutí aktualizácie softvéru by ste mu pravdepodobne mali dať nejaký čas (napríklad niekoľko hodín) a počkať.

Reštartujte aktualizáciu a Mac

Povedzme, že uplynulo niekoľko hodín a zdá sa, že vaša aktualizácia sa nikde nepohybuje. Ak zistíte, že sa aktualizácia systému MacOS zasekla v inštalácii, zrušte proces sťahovania alebo reštartovania počítača Mac stlačením tlačidla napájania.

Aktualizujte softvér Mac prostredníctvom obchodu App Store

Pre niektorých to však môže byť prekvapením Apple Stiahnutia aktualizácií softvéru sú k dispozícii aj v obchode Mac App Store. Jediným úlovkom je, že tieto aktualizácie by mali byť medzi hlavnými vydaniami (ako Mojave ➙ Catalina) a žiadnymi menšími vydaniami toho istého makra.

Takže ak stále pracujete na Mojave:

 1. Otvorte v počítači Mac obchod App Store

 2. Do vyhľadávacieho poľa napíšte „Catalina“

 3. Kliknite na tlačidlo Stiahnuť

Aktualizácia obchodu MacOS Catalina App Store pre počítače Mac

Čo keď potrebujem postupnú aktualizáciu? Napríklad MacOS 10.15.3 Do 10,15.4, Od tej doby máš šťastie Apple Všetky verzie softvéru sú zverejnené aj na webovej stránke:

 1. Navštívte stránku support.apple.com/downloads

 2. Kliknite na stiahnutie a získajte všetky aktualizácie, ktoré vás zaujímajú

 3. Proces spustíte dvojitým kliknutím na súbor .dmg v priečinku Downloads

Apple    Stiahnite si macOS

Nastavte dátum a čas na automatický

Z nejakého dôvodu ste možno nastavili prenosný počítač tak, aby zobrazoval pridelený čas. Bohužiaľ, takáto zmena môže narušiť aktualizáciu MacBook. Ak chcete tento problém vyriešiť, skúste nastaviť čas a dátum, ktorý sa má automaticky určiť:

 1. Prejdite na nastavenia systému ➙ dátum a čas

 2. Začiarknite políčko vedľa položky „Nastaviť dátum a čas automaticky“

Automatické nastavenie dátumu a času v systéme Mac

Prejdite do núdzového režimu

V niektorých jedinečných situáciách sa inštalácia Cataliny môže dostať na čiernu obrazovku bez zjavných spôsobov, ako sa dostať von. Podržte stlačené tlačidlo ⌘ + L, aby ste videli históriu všetkých aktivít a skontrolovali, či nedošlo k žiadnemu pokroku. Ak nie, môže to byť spôsobené tým, že sa náhodný proces prekrýva so správnou inštaláciou, takže musíte vypnúť počítač Mac a skúsiť ho použiť v bezpečnom režime.

Núdzový režim zapne počítač Mac a blokuje väčšinu externých skriptov, protokolov alebo preferencií, takže systému nemôže nič správne zabrániť.

Prepnutie počítača Mac do bezpečného režimu:

 1. Vypnite ho

 2. Keď je stlačený Shift, stlačte spínač

 3. Skúste znova aktualizovať svoj MacBook

Obnovte NVRAM v počítači Mac

Jedným z najbežnejších krokov, ktoré presahujú vstup do bezpečného režimu, je vymazať energeticky nezávislú pamäť s náhodným prístupom (NVRAM). NVRAM sa používa na ukladanie určitých nastavení a nastavení počas vypínania systému Mac, čo môže sťažiť aktualizáciu softvéru Mac, ak sa niekde tam vyskytne chyba v registri.

Ak chcete vymazať NVRAM, reštartujte Mac a stlačte ⌘ + Možnosti + P + R. Potom skúste aktualizáciu spustiť znova.

Preinštalujte MacOS v režime obnovenia

Ak núdzový režim nepomôže a vynuluje NVRAM, skúste najpresnejšie riešenie – preinštalujte MacOS v obnovovacom režime.

Na rozdiel od bezpečného režimu vás režim obnovenia v zásade núti získať úplne novú verziu operačného systému, pokiaľ možno odstránite všetok obsah pevného disku v procese (pomocou pomôcky na disku), aby ste zaistili, že chyby, ako napríklad „počítač MacOS sa nedá nainštalovať do počítača“ sa v budúcnosti zobrazí späť.

Inštalácia makra v režime obnovy:

 1. Po reštartovaní počítača Mac stlačte a podržte ⌘ + R a získajte rovnaké makrá. Ak chcete získať najnovšiu možnú verziu, použite klávesovú skratku ⌘ + Option + R.

 2. Z ponúkaných možností vyberte preinštalovanie makier

 3. Kliknite na „Pokračovať“

 4. Prejdite si inštalačný proces

Ako obnoviť Mac zo zálohy

Pre aktívnych používateľov systému Mac, ktorí už veľa času v oblasti optimalizácie nevykonali veľa, sa dôrazne odporúča odstrániť všetok obsah pevného disku pri preinštalovaní systému MacOS pomocou programu Disk Utility. Nikto samozrejme nechce stratiť roky svojich údajov – preto sú zálohy často také dôležité.

Get Backup Pro je zďaleka najkompletnejšie bezpečnostné riešenie, aké je dnes k dispozícii. Zálohy môžete ľahko vytvárať priamo, program komprimuje veľkosť archívu až o 60%, alebo môžete zálohovať postupne, iba aktualizujete súbory, ktoré sa od poslednej zálohy zmenili. Medzi ďalšie možnosti patrí klonovanie celého zväzku do nového externého zariadenia, takže môžete mať svoj počítač Mac kamkoľvek idete a synchronizovať priečinky medzi počítačmi Mac tak, aby mali vždy rovnaký prístup k dôležitým informáciám.

Získajte preinštalovanie aktualizácie Backup Pro Mac

Program Get Backup Pro vám navyše umožňuje naplánovať všetky operácie, aby ste nikdy nezabudli aktualizovať svoje zálohy a nikdy nestratili viac ako niekoľko dní (alebo dokonca hodiny) údajov.

Ako udržať váš Mac optimalizovaný

Čo ak nie je možné nainštalovať aktualizáciu makra, pretože počítač Mac je príliš starý? Nevzdávajte sa, stále môžete získať omnoho viac privilégií na vlastníctvo úplne nového makra správnou optimalizáciou počítača Mac.

CleanMyMac X robí zázraky urýchlením nastavenia. V podstate ide o výkonný systémový pomocný program, ktorý prehľadá všetky oblasti vášho Macu a nájde spôsoby, ako ho vylepšiť, či už je to vo vašom prehliadači, e-mailovom klientovi, RAM alebo jednoducho veľa užitočných záznamov roztrúsených po celú dobu.

Ak chcete zvýšiť rýchlosť Macu pomocou CleanMyMac X:

 1. Otvorte aplikáciu a prejdite na Smart Scan

 2. Kliknite na tlačidlo Skenovať

 3. Po dokončení procesu vyberte Zobraziť podrobnosti …

 4. Zrušte začiarknutie políčka všetko, čo sa nechce stať a stlačte tlačidlo Spustiť

Aplikácia CleanMyMac X Mac

Tento postup zopakujte s niekoľkými týždňami a budete prekvapení, ako rýchlo je váš Mac. A váš Mac nemusí byť zastaralý – CleanMyMac X pomáha všetkým!

Ako monitorovať výkon vášho počítača Mac

Tak som sa naučil, ako aktualizovať operačný systém na počítači Mac, ľahko ho zálohovať a zvýšiť jeho celkovú rýchlosť. A čo teraz? V zásade musíte zaistiť, aby sa žiadna z týchto nepríjemných chýb nestala znova. Inými slovami, potrebujete dobré monitorovacie riešenie.

Ponuky IStat sú zberačom systémových údajov typu všetko v jednom a sú ľahko dostupné z ponukovej lišty. Zobrazuje CPU a aktuálne zaťaženie GPU, dostupnosť RAM, vnútornú teplotu, kapacitu batérie, šírku pásma siete a ďalšie. Ide o to, že môžete zistiť svoj Mac s nízkym výkonom v reálnom čase a opraviť metódu problému skôr, ako sa stane problémom. Oz prevencie stojí za libru liečby.

IStat ponuky monitorujú zdravú aplikáciu Mac

Teraz si môžete všimnúť, že aj keď si myslíte, že inštaláciu MacOS nie je možné dokončiť, stále môžete použiť správny spôsob. Okrem toho sa dôrazne odporúča vytvárať pevné zálohy pomocou programu Get Backup Pro, optimalizovať počítač Mac pomocou systému CleanMyMac X a monitorovať jeho stav, či nevykazujú nejaké nezrovnalosti so zoznamami iStat.

Najlepšie zo všetkého je, že vám ponúkneme Backup Pro, ponuky CleanMyMac X a iStat za absolútnu cenu zadarmo pomocou sedemdňovej skúšobnej verzie Setapp, platformy, ktorá obsahuje viac ako 170 nevyhnutných aplikácií, vďaka ktorým je každá úloha na vašom počítači Mac veľmi ľahká. Zaregistrujte sa zadarmo ešte dnes a presvedčte sa sami!