Čo robiť, ak chcete pridať novú tapetu na uzamknutú obrazovku v systéme Android

Vďaka uzamknutej obrazovke a dokonca aj domovskej obrazovke môže ktokoľvek, kto sa pozerá na váš telefón alebo tablet, dozvedieť sa o vás niekoľko vecí. Tieto dve obrazovky poskytujú informácie o vašej osobnosti a štýle. Rýchlo uvidíte, že Crypt of the Necrodancer sa mi veľmi páči. Svoju tapetu som nemenil niekoľko mesiacov, ale ak chcete, existuje ich viac než dosť, aby vyhovovali vkusu kohokoľvek.

Zmena tapety je jednoduchá na každom zariadení s Androidom, ale ak používate Touchwiz, ako na takmer každom zariadení Samsung, je to ešte jednoduchšie. Ukážem vám, ako zmeniť tapetu aj uzamknutú obrazovku na Touchwiz a potom na ďalších zariadeniach s Androidom bez jediného sťahovania.

Ak nepoužívate Touchwiz, prvú metódu preskočte, pretože sa nebude vzťahovať na vaše zariadenie.

Metóda 1: Použite svoje nastavenia (Touchwiz)

Keďže som svojmu slovu verný, začnime najskôr s Touchwiz. Toto je štandardné rozhranie, ktoré budete mať na väčšine zariadení Samsung, takže ak používate najnovší telefón Samsung bez akýchkoľvek zmien; toto bežíš.

Ak si nie ste istí, či používate Touchwiz, alebo viete, že ho nepoužívate; preskočiť na Metóda 2 sa dozviete, ako zmeniť tapetu.

1.

Keď bude vaše zariadenie v prevádzke, odomknite ho a choďte rovno do zásuvky s aplikáciami, aby ste sa mohli dostať k svojmu nastavenie. Ak máte iný alebo rýchlejší spôsob, ako sa dostať k svojmu nastavenie, bude to fungovať rovnako.

2.

Keďže ste na Touchwiz (a ak nie ste Touchwiz, prečo to čítate?), Prejdite na Zariadenie tvoja časť nastavenie, a potom posuňte zobrazenie úplne nadol na Prispôsobenie. Akonáhle ste tam, klepnite na Tapeta možnosť.

Nastavenia tapety Samsung 1

3.

Odtiaľto si môžete vybrať tapetu pre oba svoje Domovská obrazovka a zamknúť obrazovku súčasne alebo jednotlivo.

Potom, čo si nižšie vyberiete príslušnú tapetu, stlačením tlačidla ju nastavíte a hotovo. Užite si svoju novú tapetu!

Nastavenia tapety Samsung 2

Metóda 2: Použitie vašich nastavení (Stock Android)

Na rozdiel od systému Touchwiz, skladom pre systém Android, môžete nastaviť iba tapetu pre svoju domovskú obrazovku. Na druhej strane to tiež spôsobí, že vaša uzamknutá obrazovka bude rovnaký obrázok, ak na uzamknutej obrazovke ešte nie je nastavený.

Tapetu na uzamknutej obrazovke môžete zmeniť jednotlivo inými spôsobmi, k tomu sa však dostaneme neskôr.

1.

Táto časť je rovnaká bez ohľadu na to, aký telefón alebo tablet Android používate. V prvom rade sa musíte ponoriť do svojho nastavenie. Môžete sa tam dostať akýmkoľvek spôsobom, pretože akékoľvek zmeny na trase neovplyvnia váš cieľ.

2.

Na Lollipop, váš Displej možnosti nie sú veľmi vzdialené od vášho východiskového bodu. Pod Zariadenie, klepnite na svoje Displej možnosti na otvorenie niekoľkých rôznych nastavení a také, ktoré použijeme.

zámok displeja

3.

Možno to upúta vašu pozornosť hneď, ale ak nie, pozrite sa Tapeta v tejto ponuke a vyberte ju.

tapeta-displej-zámok

4.

Tu máte možnosť vybrať si obrázok, ktorý chcete nastaviť ako tapetu. Môžete si vybrať zo svojej galérie, fotografií, už nainštalovaných tapiet, stiahnutých živých tapiet a nižšie vidíte, že si dokonca môžem vybrať aj jeden z môjho spúšťača.

wallpaper-options-lock

V tomto prípade vyberme Galériu.

5.

Mám tu viac ako niekoľko rôznych možností, ale pretože som nudný, vyberiem si rovnakú tapetu, akú som vždy používal.

tapeta-konečný-zámok

Keď nájdete obrázok, ktorý chcete použiť, vyberte ho a potom klepnite na NASTAVIŤ POZADIE nad ním potvrďte svoj výber. Týmto spôsobom nemôžete nastaviť tapetu pre svoju domovskú obrazovku a uzamknutú obrazovku jednotlivo; toto prepíše oboje.

Metóda 3: Použitie služby Fotky Google / Fotogaléria

Táto ďalšia metóda je veľmi podobná tej druhej. Môžete to urobiť z akéhokoľvek telefónu alebo tabletu Android, ale vyžaduje to obrázok, ktorý chcete vo svojom zariadení použiť. Spôsob, akým to funguje vo Fotkách Google, a vaša galéria akcií sú rovnaké.

V tomto prípade používam Fotky Google, pretože Metóda 2 už spomína Galériu. Uisťujeme vás, že to bude fungovať s vašou galériou, ak nepoužívate Fotky Google.

1.

Otvorte Fotky Google alebo aktualizujte aplikáciu, ak ste ju chvíľu nepoužívali ako ja. Ak otvárate Fotky Google prvýkrát, môžete preskočiť všetky možnosti synchronizácie a dostať sa k svojim fotografiám.

2.

Ak je obrázok, ktorý chcete použiť, nasnímaný fotoaparátom, ste na správnom mieste. Ak však namiesto toho chcete použiť uložený obrázok; prepnite na svoje albumy a vyhľadajte ostatné uložené obrázky.

foto-zámok

Obrázok, ktorý chcem použiť, je skrytý v mojich albumoch, ale ak chcete použiť obrázok z vašich fotografií, vyberte ho a potom postupujte Krok 4.

3.

Ponuky môžete prepínať klepnutím na tlačidlo Albumy v spodnej časti obrazovky. Teraz klepnite na fotografiu nad slovami Snímky obrazovky, obrázky.

fotografie-zámok obrazovky

Tu si môžete vybrať ľubovoľný obrázok uložený v telefóne vrátane fotografií. Nájdite obrázok, ktorý chcete použiť, a potom ho vyberte. Ak nevidíte všetky obrázky, ktoré chcete použiť, klepnutím na kategóriu ju rozbaľte a zobrazte ostatné obrázky.

4.

Teraz, keď máte požadovaný obrázok, klepnite na tri zvislé bodky v pravom hornom rohu.

zámok fotografií

Teraz vyberte Používať ako, ktorá vám poskytne niekoľko možností. Vyberte Tapeta so zodpovedajúcou ikonou pre vašu galériu alebo Fotky Google. Akonáhle to urobíte, váš obrázok je nastavený.

Metóda 4: Nastavenie obrázku priamo z vášho prehliadača (Firefox)

Táto ďalšia metóda funguje takmer úplne rovnako ako Metóda 3. Jediným rozdielom je, že obrázok vyberáte priamo z prehliadača, nie z telefónu. Používam tu prehliadač Firefox, ale mal by fungovať aj v prehliadači Chrome.

1.

Prvým krokom je otvorenie prehliadača. Používam Firefox, ale môžete použiť ľubovoľný prehliadač, ktorý vám vyhovuje.

2.

Ďalej musíte nájsť obrázok. Môj obľúbený vyhľadávač obrázkov je Dogpile, ale to som len ja. Ak sa vám to páči, stále môžete používať Google, Yahoo alebo dokonca Bing.

3.

Po rýchlom hľadaní som už našiel požadovaný obrázok a prekvapujúce prekvapenie, pozrite sa, čo to je.

vyhľadávací zámok

Keď ste si istí, že ide o požadovaný obrázok (ako som si istý, že je to ten, ktorý chcem), dlhým stlačením zobrazíte nové menu.

hľadať-menu-zámok

4.

Vyberte Nastaviť obrázok ako, a potom Tapeta s ľubovoľnou ikonou vedľa nej, ktorú uprednostňujete. Odporúčam tiež uložiť obrázok, ak plánujete túto tapetu znova použiť po jej zmene.

Teraz stačí klepnúť NASTAVIŤ POZADIE potvrďte svoj výber a užite si novú tapetu.

Metóda 5: Malebná zámková obrazovka

Picturesque Lockscreen je aplikácia od spoločnosti Microsoft, ktorá vám prináša novú tapetu uzamknutej obrazovky každý deň a poskytuje funkcie Bingu bez toho, aby ste museli odomykať telefón. Pokiaľ viem, zvolené tapety sú náhodné a zatiaľ môžete prechádzať náhodnými; nemôžete si vybrať svoje vlastné.

Ak chcete každý deň novú uzamknutú obrazovku, vyhľadávací panel Bingu v jeho hornej časti a správy len potiahnutím prstom; môže to byť aplikácia iba pre vás.

Toto zmení iba tapetu pre vašu uzamknutú obrazovku, a nie tapetu pre vašu domovskú obrazovku.

1.

Obrazovú zámkovú obrazovku si môžete stiahnuť nižšie dolu kliknutím na poskytnutý obrázok. Inštalácia vám nezaberie viac ako minútu času.

Malebná zámková obrazovka

Čo robiť, ak chcete pridať novú tapetu na uzamknutú obrazovku v systéme Android 2

2.

Pri prvom spustení aplikácie vás prevedú niektorými nastaveniami, ktoré môžete povoliť alebo ponechať zakázané.

pic-štart-zámok

Ak si chcete ponechať túto aplikáciu ako uzamknutú obrazovku, odporúčame vám pred pokračovaním povoliť upozornenia.

3.

Keď prejdete úvodnými snímkami, uvidíte svoju novú uzamknutú obrazovku v celej svojej kráse. Obrázok, ktorý práve vidíte, sa bude každý deň meniť, ale ak klepnete na „i“ v pravom dolnom rohu, môžete si vybrať medzi ešte viac náhodnými tapetami.

pic-finished-lock

Pomocou šípok prepínajte medzi tapetami, kým nenájdete požadovanú. Môžete použiť pauza tlačidlo na pripnutie tohto obrázku ako tapetu na celý deň, ikona koša na zastavenie zobrazovania tohto obrázku a tlačidlo na stiahnutie obrázka na uloženie pre neskoršie použitie.

pic-buttons-lock

Klepnutím na ikonu vyhľadávania získate ďalšie informácie o obrázku, ktorý ste práve vybrali. Keď skončíte, klepnutím na stred obrazovky sa vrátite na uzamknutú obrazovku.

4.

Ak raz potiahnete doprava, zobrazí sa vám spravodajský kanál poháňaný Bingom. Toto nemusíte používať, ale ak chcete, aby sa správy na vašej novej uzamknutej obrazovke prekrývali, postupujte takto.

Záver

Zmena tapety je rýchly, bezbolestný a zábavný spôsob, ako predviesť svoju osobnosť na svojom zariadení s Androidom. Nie je potrebné držať sa tej istej tapety každý deň, ako ja, dokonca môžete svoju tapetu meniť každých pár minút, ak chcete.

Voľba je na vás, podobne ako na tom, ako vám Android umožní robiť všetko, čo chcete. Tapetu môžete nechať odrážať to, kým skutočne ste, alebo dokonca kým chcete byť.

Teraz, keď viete, ako zmeniť tapetu, na čo by ste ju mali zmeniť? Zaokrúhlili sme sa veľa skvelých živých tapiet, a tapety aby si bol šťastný ešte dlho.

Odporúčaný kredit obrázku