Čo robí z Európy ideálne miesto na výlet

Čo robí z Európy ideálne miesto na výlet 1

Hneď po vysokej škole moja bývalá izba Eugene Bernshtam a ja som išiel na cestu okolo Európy a cez 3 mesiacov sme mali najúžasnejšie časy a navštívili sme tie najúžasnejšie miesta. Vtedy sme si kúpili 3- mesačný železničný priechod, ktorý nás zaviedol na celom kontinente, a vždy sme hovorili o tom, ako veľmi by sme radi urobili podobný výlet, a to iba v aute, nie vo vlaku. O sedem rokov neskôr sme sa s Eugene vrátili, aby sme to urobili a takmer sme strávili 4 Po tých mesiacoch cestovania po tých najúžasnejších miestach v Európe, návšteva niektorých z týchto miest bola pred siedmimi rokmi a objavovanie nových miest, ktoré sme nikdy predtým nemali.

Cestoval som po USA a Južnej Amerike, ale pre mňa nie je lepšie miesto na výlet ako po celej Európe a ak hľadáte skvelé miesto na dlhý a nezabudnuteľný výlet, tak tu je dôvod, prečo Európa je dokonalý kontinent, na ktorom by ste to mali robiť.

Zabalené krajiny

Čo robí z Európy ideálne miesto na výlet 2

Zdroj: lonelyplanet

Prvá vec, ktorú tu treba spomenúť, je, že krajiny Európy sú tak pevne spojené, že ich niekedy môžete navštíviť 4 krajiny za jeden deň. Možno si budete chcieť oddialiť cestu, aby ste objavili viac každej krajiny, ale ide o to, že ak chcete, môžete ľahko prepínať z jednej krajiny do druhej bez toho, aby ste museli zdolat príliš veľa kilometrov.

infraštruktúra

Čo robí z Európy ideálne miesto na výlet 3

Zdroj: karmagazín

Ako vodič som si obzvlášť užíval jazdy v Európe v porovnaní s jazdou niekde, ako je Južná Amerika, cestná sieť a infraštruktúra, ktorú tu majú. Dokonca aj odvodnenie cez určité horské oblasti alebo členité oblasti, ktoré by mali byť ťažké, je ľahké vďaka rovným a hladkým cestám po celom území. Krájanie cez Alpy v modernom tuneli, mierenie pod vodou, aby sa dostalo z Francúzska do Spojeného kráľovstva, a dokonca meandrovanie nad fjordy v Nórsku, akoby sa tam ani nedostali. Cesty v Európe sú prvotriedne a je ľahké na nich jazdiť.

Zmena kultúry

Čo robí z Európy ideálne miesto na výlet 4

Zdroj: karmagazín

Napríklad by ste mohli jazdiť z Nového Mexika cez Texas, Alabama, Arkansas, Louisiana a Mississippi a nevideli veľa zmien v kultúre alebo postojoch, to isté možno povedať o stredozápadnom alebo východnom pobreží. V Európe to však tak nie je a dokonca aj tie krajiny, ktoré sú blízko seba, ponúkajú cestujúcim niečo úplne iné. Môžete prejsť z Francúzska cez Švajčiarsko, Nemecko, Belgicko a Holandsko, čas cesty kratší ako 12 hodín a svedok 5 mimoriadne odlišné kultúry a životný štýl a rôzne jazyky, ktoré sa dajú zaviesť! Páči sa mi rozdiel, ktorý môžete zažiť, keď cestujete z miesta na miesto, a to skutočne prispieva k bohatosti cesty.

Ohromujúce cesty

Čo robí z Európy ideálne miesto na výlet 5

Zdroj: karmagazín

Nikdy som nevidela cesty také krásne, aké mám v Európe a nehovorím o betóne, ktorý sa používa na ich vydláždenie. Od horských priechodov s nádherným výhľadom na vrcholky hôr až po diaľnice pri jazere a kuriózne cesty rozbíjajúce staroveké mestá, je v Európe toho veľa čo objavovať a cestná sieť vás prevedie všetkými týmito veľkolepými miestami. Páči sa mi, že vybudovali cesty s týmito atrakciami, a nie okolo nich, a vodiči budú vyhodení tým, aké ohromujúce sú niektoré trasy v Európe.

bezpečnosť

Čo robí z Európy ideálne miesto na výlet 6

Zdroj: theroadtripguy

Neviem, či som to len ja, ale Európa je jediný kontinent na svete, v ktorom sa cítim bezpečnejšie ako kdekoľvek inde. To je ešte pravdivejšie mimo veľkých miest a v niektorých menších krajinách Slovinsko, Slovensko, Bulharsko a Lichtenštajnsko. Vždy, keď cestujete, najmä keď máte všetky svoje veci uzamknuté v aute, vždy existuje nebezpečenstvo, že sa budete môcť zapojiť do problému, ale po celej Európe som sa nikdy necítil, akoby sme boli v bezpečí alebo že sme niekedy boli v žiadnom prípade nebezpečenstvo.

Európa je pre mňa najlepším miestom vzhľadom na rozmanitosť, ktorú môžete očakávať ako cestovateľ, ľahkosť, ktorou sa môžete oboznámiť s vodičom a zábavu, ktorú môžete mať na tomto kontinente ako návštevník. Eugene a ja sme sa prvýkrát zamilovali do Európy a keď sme sa vrátili a rozhodli sme sa, že to uvidíme vo vozidle, veľmi rýchlo nám pripomenuli, prečo sme sa za tento kontinent v prvom rade tak tvrdo dostali. Ak hľadáte cieľ cesty, malo by to byť tak.