─îo je vy┼ąa┼żen├ę nevyu┼żit├ę aplik├ície pre iPhone a mali by ste ich vypn├║┼ą

Neexpandovate─żn├Ż ├║lo┼żn├Ż priestor na zariadeniach iPhone a iPad je od desa┼ąro─Źia v├í┼żnym probl├ęmom. Pokia─ż akt├şvne neza─Źnete akt├şvne spravova┼ą dostupn├ę ├║lo┼żisko, vy─Źerp├íte ho sk├┤r alebo nesk├┤r. Preto Apple potichu priniesol funkciu s n├ízvom Offload Unused Apps spolu s iOS 11 na boj proti tomuto probl├ęmu.

Zak├íza┼ą vy┼ąa┼żenie nepou┼żit├Żch aplik├íci├ş pre iPhone Ipad

V opa─Źnom pr├şpade sa t├íto funkcia ozna─Źuje aj ako ÔÇ×vy┼ąa┼żenie aplik├íci├şÔÇť a je k dispoz├şcii aj na zariadeniach so syst├ęmom iOS 12, iOS 13 a iPadOS. V predvolenom nastaven├ş je povolen├í a do ur─Źitej miery pom├íha udr┼żiava┼ą ├║lo┼żn├Ż priestor pod kontrolou. Ale ako presne to funguje? Mali by ste ho ─Ćalej pou┼ż├şva┼ą? Pozrime sa na to ni┼ż┼íie.

Ako funguje vy┼ąa┼żenie aplik├íci├ş

Vykladanie aplik├íci├ş pon├║ka trochu kr├ítke odd├Żchnutie od skladovacieho zariadenia pre iPhone a iPad. Ak je povolen├í funkcia vy┼ąa┼żenia nevyu┼żit├Żch aplik├íci├ş, va┼íe zariadenie iOS alebo iPadOS automaticky odstr├íni aplik├ície, ktor├ę nepou┼ż├şvate pravidelne. St├íva sa to v┼żdy, ke─Ć sa v zariaden├ş za─Źne takmer vy─Źerpa┼ą ├║lo┼żn├Ż priestor, hoci nie je stanoven├Ż ┼żiadny nastaven├Ż prah.

Ak je povolen├í funkcia vy┼ąa┼żenia nevyu┼żit├Żch aplik├íci├ş, va┼íe zariadenie iOS alebo iPadOS automaticky odstr├íni aplik├ície, ktor├ę nepou┼ż├şvate pravidelne.

Ale tam s├║ veci zauj├şmav├ę – pri vykladan├ş aplik├íci├ş v├í┼í iPhone alebo iPad neodstr├íni ┼żiadne miestne ├║daje ani dokumenty vygenerovan├ę aplik├íciou. Napr├şklad, ak sa vypr├ízdni YouTube, odstr├íni iba samotn├║ aplik├íciu a v┼íetky stiahnut├ę vide├í zostan├║ nedotknut├ę. To znamen├í, ┼że m├┤┼żete aplik├íciu znova stiahnu┼ą a bez probl├ęmov si m├┤┼żete bez probl├ęmov vyzdvihn├║┼ą miesto, kde ste prestali. Tieto vide├í tie┼ż nemus├şte znova s┼ąahova┼ą.

Zak├íza┼ą vy┼ąa┼żenie nevyu┼żit├Żch aplik├íci├ş pre iPhone 2

Vy┼ąa┼żen├í aplik├ícia navy┼íe vytvor├ş dojem, akoby bola skuto─Źne nain┼ítalovan├í na va┼íom zariaden├ş. Na domovskej obrazovke svojho zariadenia sa ved─ża n├ízvu s├║boru zobrazuje ikona aplik├ície so symbolom v tvare mraku, ktor├í ozna─Źuje jeho stav vy┼ąa┼żenia.

Zak├íza┼ą vy┼ąa┼żenie nevyu┼żit├Żch aplik├íci├ş pre iPhone 3

Jednoduch├ę klepnutie sp├┤sob├ş, ┼że zariadenie aplik├íciu stiahne automaticky, tak┼że cel├Ż proces prein┼ítalovania je celkom pohodln├Ż. Po dokon─Źen├ş tohto procesu m├┤┼żete aplik├íciu otvori┼ą op├Ątovn├Żm klepnut├şm na ikonu.

Nev├Żhodou

Aj ke─Ć je automatick├ę vykladanie aplik├íci├ş na zariadeniach iPhone a iPad dobre implementovan├ę, m├í nieko─żko nev├Żhod. Pre za─Źiato─Źn├şkov m├┤┼żete strati┼ą pr├şstup k aplik├ícii v najhor┼íom ─Źase – napr├şklad po─Źas cestovania.

├üno, op├Ątovn├ę stiahnutie stiahnutej aplik├ície je pomerne jednoduch├ę, ale ak nem├íte spo─żahliv├ę pripojenie k internetu, je to frajer. Nehovoriac o tom, ┼że ur─Źit├ę aplik├ície m├┤┼żu by┼ą tie┼ż dos┼ą ve─żk├ę a m├┤┼żu sa v├ím ├║─Źtova┼ą ─Ćal┼íie poplatky, ak sa rozhodnete s┼ąahova┼ą pomocou celul├írnej ┼í├şrky p├ísma. Existuj├║ aj pr├şpady, ke─Ć sa aplik├ície pri op├Ątovnej in┼ítal├ícii zasekn├║, ─Źo tento probl├ęm e┼íte zvy┼íuje.

Zak├íza┼ą vy┼ąa┼żenie nevyu┼żit├Żch aplik├íci├ş pre iPhone 1

Okrem toho nez├şskate to─żko priestoru, ako by ste inak o─Źak├ívali, najm├Ą ak aplik├ícia obsahuje ve─ża miestnych dokumentov a ├║dajov v porovnan├ş s jej hlavnou ve─żkos┼ąou aplik├ície (napr├şklad aplik├ícia Hudba). Automatick├ę preberanie tak├Żchto aplik├íci├ş nem├í ┼żiadny zmysel a prispieva k nepr├şjemnostiam pri op├Ątovnom s┼ąahovan├ş, ke─Ć k nim potrebujete r├Żchly pr├şstup. Ak si ne┼żel├íte, ┼że n├íhradn├ę miesto v ├║lo┼żisku.

Existuje tie┼ż riziko vyradenia aplik├ície z obchodu App Store. Aj ke─Ć sa to st├íva ve─żmi zriedka, zist├şte, ┼że je nemo┼żn├ę prein┼ítalova┼ą aplik├íciu, ktor├í bola predt├Żm vyraden├í z takejto udalosti.

Manu├ílne vylo┼żenie

Pr├şpadne sa m├┤┼żete rozhodn├║┼ą manu├ílne vylo┼żi┼ą aplik├ície. Ak to chcete urobi┼ą, cho─Ćte do aplik├ície Nastavenia iPhone / iPad, klepnite na V┼íeobecn├ę a potom na Ukladac├ş priestor iPhone / iPad. Vyberte aplik├íciu z nasleduj├║cej obrazovky a uvid├şte celkov├ę mno┼żstvo ├║lo┼żn├ęho priestoru, ktor├ę aplik├ícia pou┼ż├şva, rozdelen├ę na dve ─Źasti – Ve─żkos┼ą aplik├ície a Dokumenty a ├║daje.

Ve─żkos┼ą aplik├ície predstavuje mno┼żstvo ├║lo┼żn├ęho priestoru, ktor├ę zaber├í hlavn├í aplik├ícia, zatia─ż ─Źo v dokumentoch a ├║dajoch je uveden├Ż po─Źet s├║borov vygenerovan├Żch aplik├íciou lok├ílne. Pri vykladan├ş aplik├ície z├şskate iba mno┼żstvo ├║lo┼żiska uveden├ęho ved─ża polo┼żky Ve─żkos┼ą aplik├ície.

Zak├íza┼ą vy┼ąa┼żenie nevyu┼żit├Żch aplik├íci├ş pre iPhone 4

Ak chcete aplik├íciu zbavi┼ą, jednoducho klepnite na Offload App a potom klepnut├şm na Offload App znova potvr─Ćte. Aplik├íciu potom m├┤┼żete znova nain┼ítalova┼ą kliknut├şm na jej ikonu na ploche.

Ak sa chcete aplik├ície ├║plne zbavi┼ą, namiesto toho klepnite na Odstr├íni┼ą aplik├íciu. Z├şskate t├Żm najviac ├║spor ├║lo┼żiska, ale strat├şte v┼íetky ├║daje. Predt├Żm, ako to urob├şte, z├ílohujte si v┼íetky d├┤le┼żit├ę s├║bory, bu─Ć do iCloud, alebo do po─Ź├şta─Źa.

Mali by ste ju vypn├║┼ą?

Povolenie funkcie vy┼ąa┼żenia nevyu┼żit├Żch aplik├íci├ş samozrejme pom├íha automaticky uvo─żni┼ą ├║lo┼żisko. To plat├ş najm├Ą v pr├şpade, ┼że m├íte v telef├│ne iPhone alebo iPad ve─ża aplik├íci├ş a ukladanie je v┼żdy probl├ęmom.

Ak v┼íak po─Źet nain┼ítalovan├Żch aplik├íci├ş nie je pr├şli┼í ve─żk├Ż, potom je manu├ílne vykladanie ove─ża pohodlnej┼íie a malo by v├ím umo┼żni┼ą vyhn├║┼ą sa nev├Żhod├ím automatick├ęho vy┼ąa┼żenia aplik├íci├ş. V takom pr├şpade zv├í┼żte vypnutie funkcie Vypn├║┼ą nevyu┼żit├ę aplik├ície.

Zak├íza┼ą vy┼ąa┼żenie nevyu┼żit├Żch aplik├íci├ş pre iPhone 5

Ak to chcete urobi┼ą, prejdite na Nastavenia iPhone / iPad, klepnite na iTunes a Obchody aplik├íci├ş a potom vypnite prep├şna─Ź ved─ża polo┼żky Vy┼ąa┼żi┼ą nepou┼ż├şvan├ę aplik├ície.

Bez oh─żadu na to, ┼że nech├íte svoje zariadenia so syst├ęmom iOS alebo iPadOS manu├ílne vyklada┼ą aplik├ície alebo robi┼ą sami, nie je to ├║pln├í oprava v┼íetk├Żch probl├ęmov s ├║lo┼żiskom. Mus├şte tie┼ż presk├║ma┼ą ─Ćal┼íie sp├┤soby uvo─żnenia ├║lo┼żn├ęho priestoru.

─Äalej: Z├ílohujte fotografie a vide├í do t├Żchto piatich ├║┼żasn├Żch slu┼żieb ├║lo┼żiska v cloude a z├şskajte sp├Ą┼ą cenn├ę ├║lo┼żn├ę miesto na va┼íom iPhone alebo iPad.