Čo je to VPN – Ako vybrať najlepšiu VPN

Internet sa vyvíja každý deň a používame ho ako dôležitý nástroj na odosielanie a prijímanie dôležitých informácií. Všetko má však pozitívny a negatívny aspekt a internet nie je výnimočný prípad. Hackeri spoločnosti Black Hat sú všade a hackeri sa každý deň dopúšťajú mnohých zločinov. Možno uvažujete o tom, aké kroky môžete podniknúť na ochranu seba online. V tomto prípade VPN zohráva dôležitú úlohu, pretože môže poskytnúť bezpečnosť a súkromie, ktoré najviac potrebujete pri používaní internetu.

Čo je to VPN?

VPN označuje virtuálne súkromné ​​siete, ktoré chránia vaše súkromie. Keď sa pripájame k internetu, spravidla potrebujeme IP adresu. Táto adresa IP umožňuje vládam, spoločnostiam vidieť naše aktivity ako webové stránky, ktoré navštevujeme, odkiaľ sa pripojíme, aké zariadenie používame atď. Môžu si vytvoriť profil pre používateľov, takže môžeme povedať, že naše súkromie sa nepovažuje vôbec.

VPN spraví trik. Cez VPN sa môžeme pripojiť k vzdialenému serveru a skryje alebo maskuje naše umiestnenie a identitu. Aby sme zaistili, že zostaneme v bezpečí online, poskytovatelia VPN majú súkromné ​​aj podnikové riešenia. Aj keď cestujete do zahraničia, môžeme sa tiež pripojiť k sieti VPN na serveri nachádzajúcom sa v našej domovskej krajine. VPN nám teda umožňuje používať internet, akoby sme boli doma.

Výhody používania VPN

Použitie VPN má mnoho výhod, ktoré sú uvedené nižšie:

Zabezpečené pripojenie: VPN vám poskytuje bezpečné pripojenie, a preto hackeri nemôžu získať prístup k šifrovaným údajom. Šifrovanie udržuje vaše údaje v bezpečí a pri podnikaní sa stáva dôležitejším.

Navštívte anonymne: Ak chcete navštíviť ľubovoľnú stránku anonymne, musíte použiť sieť VPN. Sieť VPN vám umožňuje prevádzkovať vaše podnikanie anonymne.

Vzdialený prístup: Ďalšou výhodou použitia VPN je to, že sa k nej môžete pripojiť vzdialene pomocou internetového pripojenia; k nemu máte prístup odkiaľkoľvek. Týmto spôsobom sa môžete prihlásiť do svojej siete a získať prístup k potrebným informáciám. Okrem toho môžete svoje údaje ukladať v uzavretej sieti, ku ktorej máte iba prístup

Obmedzený prístup: V mnohých krajinách existuje veľa webových stránok, na ktoré používatelia nemajú prístup, pretože sú vo svojich regiónoch obmedzení. V Indii nemáte prístup k niektorým webovým stránkam na sťahovanie súborov, pretože sú tu obmedzené, ale VPN vám umožňuje tieto stránky navštíviť. VPN umožňuje Američanom prístup k obsahu, ako sú regionálne platformy sociálnych médií alebo videá. VPN vlastne pomáha jej používateľom obísť politiky krajiny na internete a môžete tiež obísť filtre krajiny pomocou siete VPN.

zmena IP adresa: Použitím VPN môžete zmeniť svoju IP adresu a dokonca zmeniť svoju polohu. Predpokladajme, že sa nachádzate v Indii a chcete sa pripojiť z Anglicka. V tomto prípade musíte v aplikácii VPN zvoliť európsky server. Okrem toho máte prístup k všetkému regionálnemu obsahu, ktorý je k dispozícii iba pre konkrétnu krajinu.

Zlepšiť výkon: Ak nedosiahnete dobrú rýchlosť, môžete si zvoliť server VPN, ktorý vám môže poskytnúť vyššiu rýchlosť a výkon. VPN bola v minulosti pomalá, ale teraz niektoré vývojy zrýchlili, a preto VPN môže hrať dôležitú úlohu pri zvyšovaní rýchlosti pri používaní internetu.

Používatelia PC Mobilní používatelia

Vyberte si program medzi platenými a bezplatnými
Prejdite na nastavenie počítačovej siete
Vyberte typ pripojenia VPN
Nakonfigurujte ho zadaním typu služby VPN, adresy servera vášho poskytovateľa VPN a užívateľského mena VPN
Nastavte informácie o overení (heslo alebo zdieľané tajomstvo poskytnuté poskytovateľom VPN)
Nakoniec kliknite na Pripojiť, aby ste použili VPN

OR

Stačí stiahnuť všetky aplikácie VPN
Postupujte podľa inštalačného procesu v aplikácii
Pripojte server

Prejdite do Obchodu Play
Vyhľadajte aplikáciu VPN
Nainštalujte akúkoľvek aplikáciu VPN
Otvorte a vytvorte si účet (ak je to potrebné)
Vyberte si ľubovoľný server medzi plateným a zadarmo
CONNECT

OR

Môžete navštíviť nastavenia zabezpečenia mobilného telefónu a ručne nastaviť zabezpečené pripojenie zadaním používateľského mena a hesla poskytnutého poskytovateľom služieb VPN.

Najlepší poskytovatelia VPN

Existuje toľko poskytovateľov VPN, ale aby ste mohli efektívne využívať služby VPN, musíte vedieť o najlepších poskytovateľoch VPN. Podrobnosti o najlepších poskytovateľoch VPN sú uvedené nižšie:

ExpressVPN

Poskytuje neobmedzený prístup k Netflixu
K dispozícii v Číne
Záruka na vrátenie 30 dní
24 /7 podpora
Poskytuje neobmedzený prístup k videu, sociálnym médiám, hudbe a hrám

CyberGhost

K dispozícii vo viac ako 60 krajinách
3000 a viac IP adries
45-denná záruka na vrátenie platby
Špeciálna ponuka na Halloween: $20,75 / mesiac počas 18 mesiacov

Štít Hotspot

Ponúka neobmedzené množstvo dát, rýchlosť a výkon
K dispozícii vo viac ako 25 krajinách
K dispozícii je 2500+ serverov

NordVPN

K dispozícii je viac ako 5100 serverov
Žiadne zásady protokolovania
Používatelia sa môžu pripojiť 6 zariadení súčasne
30 dňová záruka vrátenia peňazí

PrivateVPN

K dispozícii vo viac ako 56 krajinách
K dispozícii je viac ako 4000 IP adries
Záruka na vrátenie 30 dní

Zaujímavé informácie, ktoré by ste mali vedieť

Je VPN zabezpečená pre bežné prehliadanie?

Áno, je to bezpečné, pretože vaše údaje budú šifrované a skryté pomocou VPN. Ale niekedy to záleží na serveri; Ak pripojenie nie je šifrované, okamžite ho nechajte. Na druhú stranu, ak VPN má zabezpečené a šifrované pripojenie, je to pre vás bezpečné.

Môžeme použiť VPN na streamovanie?

Áno, na streamovanie môžete použiť sieť VPN a niekedy ponúka lepšiu kvalitu streamovania, pretože vás privádza z preťažených serverov. Ale ak ste milencom Netflixu, mali by ste sa vyhnúť VPN, pretože Netflix blokuje VPN.

Môžeme použiť VPN na streamovanie?

Áno, na streamovanie môžete použiť sieť VPN a dôrazne sa odporúča, pretože chráni vaše súkromie a bráni vášmu poskytovateľovi internetu vidieť vašu komunikáciu. Aj keď to nebráni používateľom v sťahovaní škodlivého obsahu, používatelia by mali používať VPN, keď používajú uTorrent.

Záverečné myšlienky

Ak chcete VPN používať pokojne, choďte na bezplatnú sieť VPN, ale ak ju chcete používať vážne, odporúčame vám použiť platenú sieť VPN, pretože je bezpečnejšia a ponúka niečo viac, čo bezplatná sieť VPN nemôže poskytnúť.

Tento článok obsahuje všetky dôležité aspekty súvisiace s VPN a dúfa, že tento článok vám pomôže efektívnejšie využívať VPN.