Čo je to letový režim? – Technik

Čo je to letový režim? - Technik 1

Ak ste v posledných rokoch vôbec lietali, už ste oboznámení s tým, že pred odletom budete musieť uviesť svoje telefóny a tablety do režimu letu. Viem, že všetci vieme, že ak to urobíte, vypnete prístup k mobilným dátam prečo toto nastavenie musíme použiť – a na čo iné ho možno použiť okrem letu?

Čo je to letový režim?

Režim V lietadle je nastavenie na vašom mobilnom zariadení, ktoré vypína pripojenie k mobilným a Wi-Fi sieťam, ako aj Bluetooth. Podľa Federal Communications Commission (FCC) a Federal Aviation Association (FAA) sú to frekvencie mohol vyžarovať malé rušenie, ktoré môže ovplyvniť vybavenie lietadla. Určite by sme nechceli, aby sa to stalo – najmä ak necháme každého, kto je v lietadle, aby mali zapnuté telefóny! Predstavte si, aké veľké rušenie to môže byť. Všetci sa chceme bezpečne dostať do našich destinácií, však? Agentúry sa domnievajú, že je možné, že toto prerušenie by mohlo nejakým spôsobom zaseknúť siete, ktoré musia lety používať. To sa samozrejme nepreukázalo ako 100% pravda, ale pravdepodobnosť je taká vysoká, že je lepšie byť v bezpečí, ako ľutovať. Nechceme túto zmenu urobiť, viete? Ak ste niekedy umiestnili telefón vedľa reproduktora a začuli nejaké podivné bzučiace zvuky, bude mať väčší zmysel, prečo sa prijímajú tieto opatrenia. Akonáhle je vo vzduchu, mnoho leteckých spoločností ponúka vo vzduchu Wi-Fi, ktoré sa dá úplne bezpečne používať z pohodlia vášho sedadla – za cenu.

Keď prepnete telefón do režimu v lietadle, stále môžete počúvať hudbu a hrať hry, ak sú uložené v telefóne samotnom … aj keď sa rozhodnete, že nechcete ponechať peniaze na sieť Wi-Fi počas letu. (Nikdy nemám … len sťahujem knihy alebo niečo z môjho účtu Netflix, aby som si prezrel svoje náušnice.)

Čo je to letový režim? - Technik 2

Pred niekoľkými rokmi FAA zmenila svoje usmernenia. Teraz nám umožňujú používať našu elektroniku na planéte o niečo viac, ako predtým. Máte právo znova zapnúť pripojenie Bluetooth počas letu. Voila! Teraz môžete pripojiť bezdrôtové slúchadlá k telefónu alebo tabletu a počúvať hudbu alebo sledovať film! Ak chcete znova povoliť pripojenie Bluetooth, skontrolujte, či je zariadenie v režime V lietadle, potom potiahnite prstom nahor alebo nadol po telefóne a dotknite sa ikony Bluetooth. Znovu môžete ísť do panelu nastavení a odtiaľ ho zapnúť. Nechajte režim lietadla aktívny!

Iné použitia pre letový režim

Uvedenie telefónu do režimu letu je užitočné nielen pri lietaní. Možno budete chcieť toto nastavenie povoliť aj z iných dôvodov! Povedzme, že pracujete a telefón vás naďalej preruší prichádzajúcimi správami. Uvedenie telefónu do režimu v lietadle trvá dve sekundy, aby ste neboli vyrušovaní. Keď budete pripravení znova telefonovať a prijímať textové správy, budú vás pri vypnutí režimu v lietadle čakať.

Čo je to letový režim? - Technik 3

Ak vaše spojenie z nejakého dôvodu nefunguje, niekedy sa môže automaticky opraviť rýchlym prepnutím telefónu do režimu v lietadle a jeho vypnutím. Ja viem – znie to šialene. Ale zamyslite sa nad tým: je to rýchlejšie ako úplné reštartovanie telefónu, nie? Verte tomu alebo nie, v skutočnosti pre mňa v minulosti pracoval a môže vám pomôcť. neviem vysvetliť PREČO to funguje, ja viem len to. Nie som si istý, či to môže niekto úplne vysvetliť, rovnako ako nedokážeme naozaj vysvetliť, prečo reštartovanie počítača niekedy odstráni menšie problémy.

Nakoniec – ak ste to ešte nevedeli – váš telefón alebo tablet sa bude nabíjať rýchlejšie, ak ho prepnete do režimu v lietadle alebo ho úplne vypnete. Samozrejme, ak čakáte na hovor alebo správu nejakého druhu, nechcete to robiť.

Ako prepnúť jednotku do režimu v lietadle

Toto nastavenie sa používa tak často, že takmer všetky telefóny ho dosahujú veľmi rýchlo a ľahko. Jednoducho prejdite prstom nahor alebo nadol (v závislosti od typu jednotky) a zasiahnite malé lietadlo. Teploš! Teraz ste automaticky v režime lietadla. Okrem toho môžete ísť do telefónu alebo tabletu nastavenie obrazovku, klepnite na pripojenie a povoliť odtiaľ letecký režim.

Čo je to letový režim? - Technik 4

Ako často ste používali režim lietadla na niečo iné ako pri lietaní? Vedeli ste, že by to mohlo byť užitočné pri iných príležitostiach?