Čo je to dobrodružný režim v Minecrafte?

Ak ste boli skalným hráčom Minecraftu, už by ste počuli o Adventure Mode alebo by ste naň narazili. Ak však s Minecraftom len začínate, skutočne by ste chceli vedieť, čo je to dobrodružný režim v Minecrafte. Pochopenie toho, čo je dobrodružný režim v Minecrafte, vám môže pomôcť získať prístup k najlepšiemu porozumeniu tomu, ako ho čo najlepšie využiť.

Čo je to teda dobrodružný režim v Minecrafte? Adventure Mode je režim v hre Minecraft, kde preskúmali by ste mapy vytvorené ostatnými hráčmi. Je špeciálne navrhnutý na účely prieskumu. V porovnaní s bežnými hernými režimami, ako sú Survival a Creative Modes, to môže byť dosť obmedzujúce.

Čo je to dobrodružný režim Minecraft?

Adventure Mode v Minecrafte je režim, ktorý vám umožní vytvárať vlastné mapy. Umožňuje vám tiež navrhnúť vlastnú hru Minecraft, aby bola v prírode ďalším dobrodružstvom. V porovnaní s inými režimami má dobrodružný režim v Minecrafte niektoré funkcie obmedzené. Napriek tomu bol Adventure Mode v Minecrafte navrhnutý tak, aby vám poskytol skutočne rozsiahlu možnosť preskúmania hry.

Obrázok – YouTube

Adventure Mode je jedným z popredných a jedinečných režimov v Minecrafte. Pri hraní v dobrodružnom režime budete nútení implementovať hru zameranú na ciele a logické hry. Aj keď môžete zničiť akýkoľvek blok akýmkoľvek nástrojom, ktorý môžete mať v iných bežných režimoch v hre, režim Adventure vám to nedovolí. Na rozbitie určitých blokov budete musieť použiť konkrétne nástroje a existuje niekoľko blokov, ktoré by ste nedokázali prelomiť vôbec.

Ako sa dostanete do dobrodružného režimu v Minecrafte?

V Minecrafte je veľmi ľahké a jednoduché prepnúť do dobrodružného režimu. Presný spôsob, akým sa v Minecrafte presuniete do dobrodružného režimu, môže závisieť od platformy, na ktorej hráte. Každá z platforiem môže mať rôzne príkazy na vstup do dobrodružného režimu v Minecrafte.

Uvádzame zoznam správnych možností alebo príkazov, aby sme pochopili, čo je dobrodružný režim v Minecrafte a ako sa dostať do dobrodružného režimu v minecrafte.

Ktoré platformy podporujú dobrodružný režim v Minecrafte?

Nasledujúce platformy podporujú dobrodružný režim v Minecrafte:

 • Nintendo Switch 1.5.0
 • PS4 1.14.0
 • Vreckové vydanie (PE 1.1)
 • Xbox One 1.2
 • Windows Vydanie 10 1.1
 • Edícia PC/Mac (Java 1.3.1)
 • Edícia pre vzdelávanie 1.0.18

Ako zadať herné príkazy?

Najľahšou možnosťou zadania herných príkazov by bolo spustenie okna rozhovoru. Pretože rôzne platformy majú rôzne príkazy, ktoré vám umožnia vstúpiť do okna rozhovoru. Postupujte podľa nižšie uvedeného zoznamu v závislosti od toho, na ktorej platforme sa nachádzate –

 • Windows Edícia 10 – kláves „T“
 • Nintendo Switch – šípka doprava na ovládači
 • Education Edition – kláves „T“
 • Xbox One-D-Pad (vpravo) na ovládači
 • Java Edition (PC/Mac) – kláves „T“
 • PS4-D-Pad (vpravo) na ovládači
 • Pocket Edition (PE) – tlačidlo chatu (Mali by ste ho nájsť v hornej časti obrazovky)

Keď ste v okne rozhovoru, na vstup do dobrodružného režimu v Minecrafte môžete použiť nasledujúce príkazy. Príkazy by fungovali na všetkých ostatných platformách okrem Java Edition –

 • /gamemode a
 • /gamemode adventúra
 • /hrací mód 2

Vyššie uvedené príkazy budú fungovať, pretože vám umožnia vstúpiť do dobrodružného režimu v Minecrafte na všetkých platformách, ktoré zahŕňajú PE, Xbox, PS, Nintendo Switch, Windows 10 a Edu.

Ak používate edíciu Java, do Adventure Mode v Minecrafte môžete vstúpiť podľa nižšie uvedených príkazov:

 • Edícia Java (PC/Mac) 1.8, 1.9, 10,10, 1.11, 1.12 – /gamemode a alebo /gamemode adventúra alebo /gamemode 2
 • Edícia Java (PC/Mac) 1.13, 10,14, 1.5 – /gamemode dobrodružstvo

Ak ste to urobili správne, mala by sa vám zobraziť správa “Váš herný režim bol aktualizovaný,”.

Ako preskúmať dobrodružný režim v Minecrafte?

Akonáhle vstúpite do dobrodružného režimu v Minecrafte, máte prístup k vylepšenému a vylepšenému zážitku v jedinečnom hernom zážitku. Režim je úplne odlišný od ostatných režimov v hre.

Medzi úlohy zahrnuté v dobrodružnom režime v Minecrafte patrí

Prelomenie blokov

Dobrodružný režim v Minecrafte má jeden významný rozdiel, pokiaľ ide o lámanie blokov. Režim vám nedovolí zlomiť všetky bloky. Budete musieť použiť nástroje špeciálne navrhnuté na použitie s blokmi. Samozrejme, ak máte úlohu World Builder v dobrodružnom režime, môžete prelomiť akékoľvek bloky bez použitia akýchkoľvek nástrojov.

Ak ste na konzole, ako je PS4, budete môcť klásť a ťažiť bloky v režime Minecraft Adventure. Samozrejme, aj vtedy by ste čelili niekoľkým obmedzeniam.

Iné akcie

Teraz, keď nemôžete prelomiť bloky, čo by ste ešte chceli robiť s režimom Minecraft Adventure? Dobrodružný režim v Minecrafte vám môže poskytnúť prístup k niekoľkým ďalším alternatívnym akciám, ktoré by spôsobili nedostatok schopnosti prelomiť bloky.

Môžete komunikovať s davmi – mierovými aj nepriateľskými – a odomknúť tak vyriešiteľné hádanky v rámci režimu. Na vyriešenie hádaniek by ste mohli použiť možnosti, ako je vytvorenie stolíka, pece, truhlice a ďalších prvkov, na riešenie problémov.

Ešte jeden rozdiel, ktorý by ste v dobrodružnom režime Minecraft našli v porovnaní s ostatnými bežnými režimami, spočíva v tom, že mapy tu nie sú také rozsiahle a ľahko preskúmateľné. Poskytujú vám možnosti interakcie iba v niektorých oblastiach mapy.

Ďalšie články súvisiace s Minecraftom

Aké je využitie dobrodružného režimu Minecraft?

Hlavný účel dobrodružného režimu v Minecrafte spočíva v tom, že vám poskytuje nadbytok jedinečného prostredia na hranie. Režim je navrhnutý tak, aby umožnil staviteľom sveta a tvorcom máp vytvárať si vlastné dobrodružstvá v Minecrafte.

Môže to byť vynikajúca možnosť, ktorá vám pomôže rozvinúť svoje kódovacie schopnosti. Ak ste niekto, kto miluje navrhovanie vlastného sveta. Môžete vytvoriť niekoľko máp, ktoré zahŕňajú stredoveké fantasy questy do moderného prostredia parkourového typu.

Záverečné myšlienky

To by vám malo poskytnúť dostatok informácií o tom, čo je Adventure Mode v Minecrafte a ako sa dostať do Adventure Mode v Minecrafte. Minecraft v podstate prestal byť len nezávislou hrou a posunul sa vpred, aby sa stal nástrojom, ktorý vám poskytne lepší zážitok z vytvárania, objavovania a hrania perfektnej hry.

Krátka adresa URL: https://ssf.co/2ICplA8