Čo je Tasker, na čo a ako ho používať

Android sa stáva múdrejším a je príkladom tejto rutiny Google Assistant, ale pre automatizácia úloh v systéme AndroidNeexistuje nič ako Tasker, legendárna aplikácia vytvorená takmer pred desiatimi rokmi.

Tasker je ako hypervitamín IFTTT obaja sú jednoduché a nie také ľahké, Ak ste už počuli o službe Tasker, ale neviete, ako ju používať, tu je prvý krok, ktorým môžete začať automatizovať úlohy ako majster.

Čo je to úloha?

Autor definuje Tasker ako úplnú automatizáciu systému Android a nie je to bez dôvodu. Toto je najkompletnejší spôsob automatizácie príkazov v systéme Android. Nie je príliš zložité používať ho na základnej úrovniAj keď je toho veľa, čo najviac, musíte stráviť nejaký čas.

Toto je platená aplikácia, momentálne za cenu 2, 99 EUR, aj keď sú k dispozícii sedemdňová skúšobná verzia na svojich webových stránkach, aby ste pred zaplatením videli, či to je to, čo hľadáte. Najnovšia skúšobná verzia kompatibilná pre Android od Lollipop po Pie je k dispozícii tu.

Všimnite si, že Tasker je ako by to bol len hlavný motor, ale tam bol ďalšie podporné aplikácie ktorý pridáva ďalšie funkcie a je možné si ho stiahnuť zo služby Google Play (poznámka: niektoré sa musia zakúpiť osobitne). Existuje niekoľko desiatok a nájdete ich tu: je ich niekoľko:

 • Konfigurácia Tasker: aby bolo možné zmeniť viac systémových možností z Tasker

 • AutoVoice: Plugin for Tasker na pridanie funkcií ovládania hlasom.

 • Automatické zadávanie: na simuláciu dotyku alebo písania textu pomocou aplikácie Tasker.

 • AutoCast – komunikácia so zariadením Chromecast.

 • Automatické upozornenie: rozšírené možnosti interakcie a oznamovania.

 • Automatické umiestnenie – pridajte rozpoznávanie úloh podľa toho, či idete pešo, na bicykli alebo vo vozidle, ako aj na ktoré miesto.

 • Automatické zdieľanie: na interakciu s ponukou zdieľania systému Android.

 • Factory úloh Tasker – exportujte projekty ako samostatné aplikácie.

Tasker

Tasker

Na čo je Tasker?

Zložitosť úlohy znamená, že ju možno použiť takmer na všetko, hoci jej hlavnou funkciou je automatizácia úloh, To znamená, že podniknite kroky ihneď po splnení podmienky.

Teraz pomocou nástroja Tasker môžete vytvoriť malé používateľské rozhranie alebo manuálne spúšťať úlohy, čo vám tiež pomôže vytvorte pomôcku alebo malú aplikáciu ktorý vykonáva určité úlohy alebo interaguje s Androidom alebo inými aplikáciami. V aplikácii Tasker App Factory môžete dokonca exportovať projekty ako nezávislé aplikácie.

Návrh

Na ich fórach sú k dispozícii rôzne projekty Tasker

Takmer pred desiatimi rokmi boli čísla Projekt Tasker je k dispozícii na internete. To je neuveriteľné. Ak chcete inšpiráciu, vo svojom fóre máte kolekciu s príkladmi, ako je táto, ktorá vám prinesie späť oznamovač Android alebo chatová bublina pre ľubovoľnú aplikáciu. Tieto projekty je možné importovať priamo do aplikácie Tasker.

Ako sa používa Tasker

Tasker2

Pri prvom otvorení aplikácie Tasker je normálne mať malý syndróm prázdnych strán. A teraz to? tam štyri hlavné kartya nie je veľa vysvetlení o tom, čo každý urobil. Je to tiež osobný názor, ale názvy niektorých hlavných pilierov nie sú úplne jasné a spôsobujú zmätok. Sú to tieto:

 • Profile, Profil Tasker je nastavenie, ktoré spája úlohy s kontextom.

 • Kontext, Sú to podmienky na vykonávanie úloh. Napríklad v určitom čase, na určitom mieste alebo po skončení odpočítavania.

 • clo, Sú to prijaté opatrenia. Úloha môže vykonať niekoľko akcií.

 • scéna, Toto je používateľské rozhranie generované programom Tasker, ktoré môžete použiť na zobrazenie informácií alebo ako spúšťač akcií po stlačení tlačidla alebo podobne.

 • premenlivý, Mená pre hodnoty, ktoré sa menia a ktoré by ste mohli chcieť použiť niekde vo svojej úlohe, napríklad čas alebo úroveň nabitia batérie.

Najprv profil

Ak chcete začať používať Tasker, urobíme veľmi jednoduchú konfiguráciu nastavte režim tak, aby v noci nerušil a znížil jas obrazovky, Predstavte si to ako východiskový bod pre svet úloh.

Najrýchlejší spôsob, ako to dosiahnuť, je z karty profilu klepnutím na plávajúce tlačidlo. Najprv musíte zvoliť názov profilu (je to len pre vašu informáciu, preto vyberte, čo chcete). Potom vyberte kontext alebo podmienka v rozbaľovacom zozname. Napríklad nás zaujíma Watch,

Profiletasker

Na nasledujúcej obrazovke upravte čas začína požadovaný profil (vybral som 11 v noci) a čas končí (stanovil som) 7: 30). Neexistuje žiadne tlačidlo na potvrdenie, takže na pokračovanie v procese použite tlačidlo Späť.

Potom domácu úlohu

Profil, ktorý ste práve vytvorili, nerobí nič, a preto Tasker navrhuje, aby ste vykonali novú úlohu Priamym stlačením tlačidla spustíte proces. Prvým krokom je zadanie názvu úlohy, aj keď je voliteľný.

Znížte lesk

Tým sa dostanete do prázdneho okna pre úlohu, takže prvým krokom je použitie tlačidla float na pridanie prvej akcie. Je usporiadané podľa kategórie, aby ste nastavili jas, musíte ho najprv zadať plátno a tak Jas obrazovky, Potom môžete nastaviť jas na požadovanú hodnotu, ktorá je v našom prípade nula.

Jas obrazovky

K jednej úlohe môžete pridať viacero akcií a napríklad to urobíme zapnúť Nerušiť režim telefónu, Toto vstúpi Nastavenia zvuku: nerušte, bez úpravy čokoľvek, pretože predvolené nastavenie je režim aktivácie. Upozorňujeme, že Tasker potrebuje povolenie na prístup k upozorneniam na vykonanie tejto akcie.

Nomolestarp

Vráťte sa do predchádzajúceho okna a uvidíte, že k vašej úlohe boli pridané dve z vašich akcií. Ak chceš tak môžeš dokázať, že fungujú správne stlačením tlačidla prehrávania. Ak chcete vykonať úpravy, dotknite sa akcie, aby ste ju upravili, alebo stlačte a podržte, aby ste ju odstránili (pomocou ikony nožníc).

Nakoniec sú domáce úlohy mimo

Zatiaľ sme ho nastavili na hodinky 11, zníži sa nočný jas a režim sa neobťažuje, ale čo sa stane ďalej? Absolútne nič, pokiaľ to nenakonfigurujeme. tak potrebujeme úlohu ukončenia, napríklad ako obnoviť pôvodný stav systému, keď už nie je splnená podmienka.

Ak chcete pridať priradenie výstupu, vráťte sa späť do zoznamu profilov a klepnite na tú, ktorú ste práve vytvorili. Uvidíte nasledujúcu možnosť Pridajte výstupné úlohy, ktorú musíte stlačiť, aby ste vybrali úlohu, ktorú ste vytvorili skôr. Rozdiel je v tom, že výstupná úloha ju spustí opačne, to znamená, že zakáže nerušiť režim a vrátiť jas do pôvodného stavu.

Domáca úloha

teraz Musíte len počkať aby ste videli, že všetko funguje správne. Ak nechcete čakať na noc, zmeňte čas tak, aby sa začal o niečo skôr a môžete skontrolovať, či všetko funguje dokonale. Ak všetko pôjde dobre, jas sa zníži a tichý režim sa automaticky aktivuje v určenom čase.

Samozrejme Toto je iba špička ľadovca Čo môže Tasker robiť? Ako sme už uviedli, vďaka svojej rozšíriteľnosti je táto aplikácia vhodná na vykonávanie takmer všetkého v systéme Android s dostatočnou trpezlivosťou a odhodlaním.