Čo je „systém“ v úložisku Mac? Tu je pravda a ako ju odstrániť!

Čo je „systém“ v úložisku Mac? Tu je pravda a ako ju odstrániť! 1

Dochádza vám nedostatok miesta a neviete, čo máte robiť. Všimli ste si to systém zaberá veľa úložného priestoru a nie ste si istí prečo. V tomto článku budem vysvetlite, čo je „systém“ v úložisku Mac a ukážte, ako ho odstrániť!

Systém v úložisku Mac: Vysvetlené

„Systém“ v úložisku Mac pozostáva hlavne zo záloh a súborov v vyrovnávacej pamäti. Je určený na ukladanie dočasných súborov vášho počítača Mac. Úložný priestor vášho počítača Mac sa rýchlo zaplňuje, keď ukladá veľa dočasných súborov.

Mac automaticky odstráni niektoré dočasné súbory. Ostatné zbytočné súbory sa však vždy neodstránia, čo vedie k veľkému množstvu systému v úložisku Mac.

Ako odstrániť systém z úložiska Mac

Najprv kliknite na ikonu Apple v ľavom hornom rohu obrazovky. Potom kliknite na tlačidlo OK About This Mac -> Storage, Tu nájdete presne to, čo zaberá miesto na vašom počítači Mac. Ako vidíte, systém v súčasnosti zaberá 10,84 GB skladovania.

systém na mojom počítači

Ak kliknete, môžete nájsť niekoľko jednoduchých spôsobov, ako ušetriť úložný priestor Mac Spravovať, Kliknite na tlačidlo napravo od odporúčania a zistite, či vám to pomôže znížiť veľkosť systému v úložisku Mac. Pár z týchto odporúčaní stačí urobiť jediným kliknutím!

Mac skladovanie odporúčania

Ďalším spôsobom, ako vyčistiť systém v úložisku Mac, je opätovné zostavenie indexu Spotlight v počítači Mac. Ak máte nejaké problémy s vyhľadávaním pomocou Spotlight, pomôže vám to problém vyriešiť.

Klikni na Apple v ľavom hornom rohu obrazovky. Potom kliknite na tlačidlo OK Predvoľby systému -> Reflektor, Nakoniec kliknite na ikonu súkromia tab.

Klepnutím na tlačidlo plus (+) v ľavom dolnom rohu okna pridajte typy súborov, ktoré chcete znova indexovať. Ak je to váš prvý reindexing Spotlight, odporúčame zvoliť každý typ súboru. cvaknutie zvoliť v pravom dolnom rohu okna, keď vyberiete súbory, ktoré chcete znova indexovať.

reindex reflektor vyberte miesta

Kliknutím na symbol X v ľavom hornom rohu ukončite nastavenie systému. Reindex sa spustí po zatvorení systémových preferencií. Odhlásiť sa AppleJe podporný článok ak potrebujete ďalšiu pomoc pri opätovnom indexovaní Spotlight na vašom počítači Mac.

Stále systém zaberá veľa úložiska Mac?

Ak tento problém pretrváva, je dobré zistiť, čo presne patrí do kategórie Systém na vašom počítači Mac. Spustenie Disk Inventory X to dokáže presne! Tento nástroj je zadarmo na stiahnutie a poskytne vám veľmi podrobný rozpis toho, čo zaberá ukladací priestor v počítači Mac.

Po stiahnutí pomôcky otvorte nálezcu a kliknite na tlačidlo OK K stiahnutiu, Dvakrát kliknite na ikonu Disková zásoba X 1,3,

otvorený inventár disku x

Kliknutím na ikonu Disk Inventory X otvorte pomôcku. Je možné, že váš počítač Mac zabráni v otvorení tohto nástroja, pretože vývojár nemôže byť overený. Ak sa toto kontextové okno zobrazí na počítači Mac, kliknite na ikonu ikona otáznika,

kliknite na otáznik v systéme Mac

Ďalej kliknite na Otvorte všeobecnú tablu,

otvorte všeobecnú tablu

Nakoniec kliknite na Otvorené aj tak aby váš počítač Mac mal povolenie na spustenie programu Disk Inventory X.

napriek tomu otvorte inventár disku

Teraz, keď ste svojmu počítaču Mac udelili povolenie, otvorte Disk Inventory X. Click systém aby ste presne videli, čo zaberá systémové úložisko na vašom počítači Mac.

inventár diskového úložného priestoru x

Po identifikácii niektorých súborov, ktoré je možné odstrániť, otvorte nálezcu a vyhľadajte názov súborov, ktoré chcete odstrániť. Potiahnite súbory do koša a vymažte ich!

Všetky systémy idú

Dúfame, že tento článok vám pomohol vyriešiť problém s úložiskom na vašom počítači Mac. Našli ste iné riešenie tohto problému? Zanechajte nám komentár nižšie!