Čo je sieťový kľúč na tlačiarni Brother?

S tlačiarňou Brother môžete priekopovať všetky nepotrebné káble a tlačiť fotografie, dokumenty a webové stránky prostredníctvom siete Wi-Fi. Ak máte zariadenie iOS, môžete si dokonca zvoliť tlač priamo z mobilného telefónu alebo tabletu alebo zvoliť aplikáciu iPrint & Scan. V oboch prípadoch je tlač konečne ľahká.

Ak chcete začať, musíte nájsť sieťové tlačidlo na pripojenie tlačiarne k sieti Wi-Fi. Tento článok vás prevedie všetkými krokmi na jeho konfiguráciu.

Čo je sieťový kľúč a kde ho nájsť

Sieťový kľúč je v skutočnosti vaše heslo. Preto musíte toto heslo zadať, aby ste pripojili tlačiareň k sieti. Tieto informácie nájdete na vašom smerovači. Skontrolujte štítok na smerovači a vyhľadajte sieťový kľúč v časti Iba bezpečnostný alebo šifrovací kľúč alebo heslo. Môže tiež povedať bezdrôtový kľúč (WPA). Štítok sa zvyčajne nachádza na boku alebo základni smerovača.

Mali by ste si tiež zapamätať názov siete, ktorý sa zapisuje aj do smerovača. To je dôležité. Ak chcete svoje mobilné zariadenie a tlačiareň pripojiť k rovnakej sieti, ak ich chcete úspešne spárovať. Názov siete je zvyčajne uvedený pod SSID alebo ESSID.

Ak nenájdete tento štítok na smerovači, začiarknite políčko, ktoré sa dodáva, alebo dokumentáciu, ktorú ste dostali spolu s ním. Poznámka: Sieťový kľúč nezávisí od vašej tlačiarne Brother, ale od poskytovateľa internetových služieb. Ak nemáte dokumentáciu k smerovaču a na štítku smerovača nevidíte heslo, môžete sa o informácie obrátiť na zákaznícku podporu vášho poskytovateľa internetových služieb.

čo je sieťový kľúč na tlačiarni bratov

Vyhľadajte sieťový kľúč prostredníctvom počítača

Môžete si stiahnuť špeciálny softvér, ktorý vám pomôže nájsť informácie o sieti. Je k dispozícii na oficiálnej webovej stránke tlačiarne Brother a je podporovaný spoločnosťou Windows Ušetrite tiež Windows 7, 8 a 10 operačného systému.

Používatelia počítačov Mac majú tiež možnosť zistiť svoj sieťový kľúč prístupom k nastaveniam počítača. Uistite sa, že počítač Mac nepoužíva kábel Ethernet, pretože tieto kroky nebudú fungovať. Tento proces je podobný všetkým operačným systémom.

 1. Na paneli s ponukami vyberte ikonu Wi-Fi.
 2. Posuňte zobrazenie nadol na možnosť Otvoriť sieťové nastavenia a kliknutím ju otvorte.
 3. Z ponuky naľavo vyberte možnosť Wi-Fi.
 4. Na nasledujúcej obrazovke sa zobrazí názov vašej siete. Ak je správny, v dolnej časti vyberte možnosť Rozšírené.
 5. Kliknutím na kartu Wi-Fi v hornej časti zobrazíte názov siete a bezpečnostný kľúč pod preferovanými sieťami.

Ďalším spôsobom je prístup k možnosti Keychain Access z Utilities a potom postupujte takto:

 1. V závislosti od operačného systému vyhľadajte svoju sieť kliknutím na položku Všetky objekty / Heslo alebo Prihlásenie / Systém.
 2. V časti Názov dvakrát kliknite na sieť, ktorá otvorí novú obrazovku.
 3. Vyberte kartu Atribúty a začiarknite políčko vedľa Zobraziť heslo.
 4. Ak chcete získať prístup k dôverným informáciám, zadajte svoje heslo správcu systému Mac alebo heslo „prihlasovacie“.
 5. Po kliknutí na tlačidlo Povoliť sa zobrazí sieťový kľúč – vaše heslo siete Wi-Fi.

čo je sieťový kľúč na vyšívacej tlačiarni

Ako pripojiť tlačiareň Brother k sieti Wi-Fi

Po prijatí sieťového kľúča ste pripravení pripojiť tlačiareň k sieti Wi-Fi a vytlačiť súbory. Tu je návod, ako nastaviť pripojenie.

 1. Na tlačiarni nájdite tlačidlo ponuky. Je vedľa obrazovky, ale stránka môže závisieť od modelu. Stlačením sa otvorí hlavná ponuka.
 2. Pomocou tlačidla so šípkou nadol vyhľadajte sieť a stlačením tlačidla OK výber potvrďte.
 3. Na nájdenie WLAN použite rovnaké tlačidlo so šípkou.
 4. Z ponuky WLAN vyberte sprievodcu inštaláciou.
 5. Keď sa na obrazovke zobrazí Enable WLAN, stlačením tlačidla OK výber potvrďte.
 6. Keď uvidíte zoznam sietí v dosahu, vyberte tú, ku ktorej je vaše mobilné zariadenie pripojené.
 7. Zadajte svoje heslo Wi-Fi a výber potvrďte stlačením tlačidla OK.
 8. Použitie nastavení si môže vyžadovať potvrdenie stlačením tlačidla Áno alebo 1 na vašom stroji.
 9. Na displeji sa zobrazí Pripojené, ak ste zadali správne heslo.

Ak sa na displeji zobrazí správa Pripojenie zlyhalo, zopakujte postup alebo reštartujte zariadenie a smerovač a potom to skúste znova. Po pripojení tlačiarne ju môžete pripojiť k mobilnému zariadeniu a začať tlačiť.

čo je sieťový kľúč na vyšívacej tlačiarni

Nastavenie bezdrôtovej tlače

Ak si nie ste istí, čo je sieťový kľúč, tu nájdete všetky odpovede. Je to vaše heslo Wi-Fi. Ak nemôžete nájsť na prístupovom bode siete WLAN, nečakajte. Existuje niekoľko spôsobov, ako ju získať a pripojiť tlačiareň Brother k sieti.

Kde ste našli sieťový kľúč? Máte problémy s pripojením tlačiarne k sieti Wi-Fi? Podeľte sa o svoje skúsenosti v komentároch nižšie.