─îo je reCAPTCHA a ako v├ím pom├íha bojova┼ą …

─îo je to reCAPTCHA a ako pom├íha v boji proti spamu?Pridanie kontaktn├ęho formul├íra je skuto─Źne d├┤le┼żit├ę na zhroma┼żdenie potenci├ílnych ot├ízok z├íkazn├şkov a zlep┼íenie v├í┼ího online obchodu. Sp├íja n├ís s n├ív┼ítevn├şkmi a men├ş ich na pravideln├Żch z├íkazn├şkov prostredn├şctvom re┼ąazca interakci├ş a rokovan├ş.

Tieto formul├íre s├║ u┼żito─Źn├ę na budovanie pevn├Żch vz┼ąahov s pr├şslu┼ín├Żmi spolo─Źnos┼ąami alebo odborn├şkmi a na z├şskanie maxim├ílneho ├║┼żitku z nich. Na druhej strane v┼íak maj├║ aj nev├Żhodu.

Ty vie┼í ─Źo to je?

Spamov├ę roboty, ktor├ę navrhli po─Ź├şta─Źov├ş zlo─Źinci, m├┤┼żu pomocou kontaktn├Żch formul├írov vstrekova┼ą ┼íkodliv├Ż k├│d alebo podobn├ę ─Źinnosti. Pracuj├║ v r├┤znych ─Źastiach sveta a uskuto─Źnia ve─ża z├ísielok na dosiahnutie cie─ża.

Moderovanie v┼íetk├Żch t├Żchto pripomienok je n├íro─Źn├í a ─Źasovo n├íro─Źn├í ├║loha. Ste pripraven├ş zvl├ídnu┼ą riziko, ktor├ę sp├┤sobuj├║ spamov├ę roboty?

V opa─Źnom pr├şpade budete potrebova┼ą WPForms.

WPForms je v├Żkonn├ę rie┼íenie, ktor├ę zabra┼łuje odosielaniu spamov├Żch formul├írov na webov├ę str├ínky WordPress. Dod├íva sa s pokro─Źil├Żmi bezpe─Źnostn├Żmi funkciami, v─Ćaka ktor├Żm s├║ va┼íe kontaktn├ę formul├íre bez spamu a produkt├şvne.

Dnes v├ím uk├í┼żeme, ako vytvori┼ą kontaktn├ę formul├íre bez spamu pomocou WPForms a reCAPTCHA.

─îo je reCAPTCHA?

Čo je to reCAPTCHA a ako pomáha v boji proti spamu? 1

ReCAPTCHA je vylep┼íen├í verzia n├ístroja CAPTCHA, ktor├Ż vyvinula spolo─Źnos┼ą Google na ochranu webov├Żch str├ínok pred spamom. Je schopn├Ż analyzova┼ą spr├ívanie pou┼ż├şvate─żov pri ur─Źovan├ş ich identity, ─Źi u┼ż ide o robota alebo ─Źloveka.

V CAPTCHA musia pou┼ż├şvatelia zada┼ą text alebo zvoli┼ą obr├ízky na overenie. Ale v reCaptcha sta─Ź├ş za─Źiarknutie pol├ş─Źka ÔÇ×Nie som robotÔÇť, aby vyhovel testu. Modern├í forma vo v├Ą─Ź┼íine pr├şpadov nevy┼żaduje ┼żiadnu interakciu a na detekciu spambotov m├┤┼żete pou┼żi┼ą aj nevidite─żn├║ CAPTCHA.

Kliknite sem, aby ste aktivovali obchod a k├║pili WPForms s a┼ż 50% z─żavou

Vytvorte kontaktn├ę formul├íre pomocou za─Źiarkavacieho pol├ş─Źka reCAPTCHA

WPForms + reCAPTCHA = odosielanie formul├írov bez spamu. Je ─żahk├ę vytvori┼ą bezpe─Źn├Ż kontaktn├Ż formul├ír na WordPress a zabr├íni┼ą robotom zanecha┼ą koment├íre.

Stiahnite si WPForms z v├í┼ího ├║─Źtu a nain┼ítalujte ho na webov├║ str├ínku. Skop├şrujte a vlo┼żte licen─Źn├Ż k─ż├║─Ź (na karte V┼íeobecn├ę) do nastaven├ş doplnku a aktivujte v┼íetky funkcie. Prejdite na kartu reCAPTCHA a nakonfigurujte polia a integrujte syst├ęm Google do svojich formul├írov.

WPForms podporuje tri typy reCAPTCHA,

 • za─Źiarkavacie pol├ş─Źko reCAPTCHA v2 – vyzve pou┼ż├şvate─żov, aby za─Źiarkli pol├ş─Źko na potvrdenie identity
 • Nevidite─żn├Ż reCAPTCHA v2: Automaticky zis┼ąuje skuto─Źn├Żch pou┼ż├şvate─żov pomocou pokro─Źil├Żch technol├│gi├ş
 • reCAPTCHA v3: Pou┼żite syst├ęm na pozad├ş na detekciu zneu┼żitia prenosu bez interakcie pou┼ż├şvate─ża. Odpor├║─Źa sa iba pre pokro─Źil├Żch pou┼ż├şvate─żov.
 • Vyberte typ reCAPTCHA a nav┼ít├şvte administra─Źn├║ konzolu a zaregistrujte svoje str├ínky v reCAPTCHA.

  Google reCAPTCHA

  Do po─ża zna─Źky zadajte n├ízov str├ínky, aby ste ju v bud├║cnosti mohli r├Żchlo identifikova┼ą. Potom vyberte typ reCAPTCHA.

  Google reCAPTCHA

  ReCAPTCHA v2 m├í ─Ćal┼íie mo┼żnosti na konfigur├íciu pol├ş─Źka ÔÇ×Nie som robotÔÇť alebo nevidite─żn├ęho znaku reCAPTCHA pre formul├íre.

  Zadajte n├ízov dom├ęny a prijmite zmluvn├ę podmienky. Odo┼ílite zmeny.

  Generuje k─ż├║─Ź webovej str├ínky a tajn├Ż k─ż├║─Ź pre va┼íe webov├ę str├ínky. Skop├şrujte ich jeden po druhom, vlo┼żte ich na dosku s doplnkami a pripojte sa.

  Teraz m├┤┼żete vytv├íra┼ą formul├íre s po─żom reCAPTCHA. Kliknite na ÔÇ×Prida┼ą nov├ŻÔÇť a vyberte typ formul├íra.

  Šablóny WPForms

  Vyberte pr├ízdnu ┼íabl├│nu formul├íra alebo jednoduch├Ż kontaktn├Ż formul├ír av pr├şpade potreby formul├ír upravte. Ak chcete zobrazi┼ą tieto typy mo┼żnost├ş, prejdite na Nastavenia> V┼íeobecn├ę.

  Google reCAPTCHA

  Vyberte mo┼żnos┼ą ÔÇ×Povoli┼ą Google Checkbox v2 reCAPTCHAÔÇť a ulo┼żte ju. Zhroma┼żdite k├│d na vlo┼żenie a vlo┼żte svoj formul├ír na web.

  Dostanete tak├Żto formul├ír,Google reCAPTCHA

  Kliknite sem, aby ste aktivovali obchod a k├║pili WPForms s a┼ż 50% z─żavou

  Vytv├írajte kontaktn├ę formul├íre s nevidite─żn├Żm reCAPTCHA

  Nevidite─żn├í recaptcha

  Nav┼ít├şvte WPForms v ─żavom paneli panela WordPress a otvorte Nastavenia. Ako typ vyberte ÔÇ×ReCAPTCHA nevidite─żn├ęÔÇť.

  Prejdite na konfigura─Źn├║ str├ínku Google reCAPTCHA. Do po─ża so zna─Źkou zadajte n├ízov svojej webovej str├ínky.

  Nevidite─żn├í recaptcha

  Potom mus├şte zvoli┼ą typ reCAPTCHA. V tomto pr├şklade sme vybrali mo┼żnos┼ą ÔÇ×Invisible Badge reCAPTCHAÔÇť. Kliknite na tla─Źidlo Odosla┼ą.

  Skop├şrujte webov├║ str├ínku a tajn├ę k─ż├║─Źe a prilepte ich do nastaven├ş WPForms. Ulo┼żi┼ą ţüĹ.

  Vytvorte nov├Ż formul├ír, v ktorom chcete povoli┼ą tento bezpe─Źnostn├Ż znak. Otvorte svoje nastavenia> V┼íeobecn├ę.

  Nevidite─żn├í recaptcha

  Vyberte pole ÔÇ×Povoli┼ą Google Invisible v2 reCAPTCHAÔÇť a ulo┼żte ho. Skop├şrujte k├│d na vlo┼żenie a vlo┼żte ho do editora str├ínky WordPress.

  To je. Vytvor├şte formul├ír so nevidite─żn├Żm pol├ş─Źkom reCAPTCHA. Google bude analyzova┼ą spr├ívanie pou┼ż├şvate─żov na pozad├ş, aby ur─Źil, ─Źi ide o spam bot alebo nie.

  záver

  Kontaktn├ę formul├íre bez spamu umo┼ż┼łuj├║ robotom zabr├íni┼ą falo┼ín├Żm podaniam a u┼íetri┼ą tak ─Źas na moderovanie. Ak sa skuto─Źne zauj├şmate o zabezpe─Źenie WordPress, nezabudnite aktivova┼ą reCAPTCHA v akomko─żvek type formul├íra. Preto by WPForms mala by┼ą va┼íou prvou vo─żbou pre vytv├íranie z├íznamov, kontaktov, objedn├ívok a ─Ćal┼í├şch formul├írov.

  Kliknite sem, aby ste aktivovali obchod a k├║pili WPForms s a┼ż 50% z─żavou