─îo je nov├ę vo funkci├ích a sn├şmkach obrazovky WordPress 3,1 ( "Reinhardt)

Aktualizácia: WordPress zmenil názov projektu na Reinhardt.

Matt Mullenweg ozn├ímil spustenie o─Źak├ívan├ęho WordPress 3,1 na ofici├ílnom blogu WordPress. V septembri sme nap├şsali ─Źl├ínok o t├ęme ─îo sa dod├íva v syst├ęme WordPress 3,1 (Funkcie), aby ste z├şskali preh─żad o funkci├ích, ktor├ę by mohli obsahova┼ą. V tomto ─Źl├ínku v├ím uk├í┼żeme presne to, ─Źo sa pri uveden├ş na trh urobilo v s├║vislosti s funkciami so skvel├Żmi sn├şmkami obrazovky a ak├ę funkcie sa nepodarilo.

Form├íty pr├şspevkov WordPress

WordPress pridal pre v├ís mo┼żnos┼ą ma┼ą v programe WordPress viac form├ítov pr├şspevkov 3,1, ─îo s├║ to sakra za po┼ítov├ę form├íty? Form├íty pr├şspevkov s├║ meta-inform├ície, ktor├ę m├┤┼żu t├ęmy pou┼żi┼ą na prisp├┤sobenie prezent├ície pr├şspevku. Ok, teraz vo form├íte oby─Źajnej angli─Źtiny existuje met├│da navrhovania konkr├ętneho pr├şspevku. Pomocou tejto funkcie m├┤┼żete ur─Źi┼ą zobrazovac├ş ÔÇ×form├ítÔÇť konkr├ętnej publik├ície. T├íto funkcia roz┼íiruje mikroblogov├Ż aspekt programu WordPress, preto┼że teraz m├┤┼żete ma┼ą vide├í, odkazy, obr├ízky, audia, cit├ície, stavy at─Ć. V┼íetko na jednom mieste a najlep┼íie na tom je, ┼że bud├║ navrhnut├ę pod─ża toho. Pre v├Żvoj├írov sa to skuto─Źne nel├ş┼íi od vlastn├Żch taxon├│mi├ş, s v├Żnimkou toho, ┼że je organizovanej┼íia a integrovanej┼íia pre ┼ítandardiz├íciu. Teraz m├┤┼żu pou┼ż├şvatelia o─Źak├íva┼ą viac t├ęm ako Wumblr – T├ęma mikroblogovania pre WordPress.

Pre v├Żvoj├írov: tu je ─îo, pre─Źo a ako to urobi┼ą z form├ítov publik├ície vo WordPress 3,1

Panel správcu WordPress

Uk├í┼żka obrazovky spr├ívcu WordPress

Ak ste pou┼żili blog WordPress.com, u┼ż ste s t├Żm obozn├ímen├ş. Vo WordPress 3,1, prid├í sa administrat├şvna li┼íta na pripojenie back-end k front-endu v├í┼ího blogu. T├íto funkcia bude u┼żito─Źnej┼íia pre ─żud├ş pri in┼ítal├ícii na viacer├Żch pracovisk├ích, ale bude u┼żito─Źn├í aj pre pou┼ż├şvate─żov na jednom webe, preto┼że poskytuje pr├şstup jedn├Żm kliknut├şm na ovl├ídac├ş panel, nov├Ż formul├ír ├║─Źtovania at─Ć. Pod─ża Matta Mullenweg je to ÔÇ×prv├Ż krok smerom k editoru front-endÔÇť.

Intern├ę prepojenie vo WordPress

Sn├şmka obrazovky intern├Żch prepojen├ş WordPress

Intern├ę prepojenie je ide├ílne pre SEO WordPress. Ak predt├Żm chcel blogger prida┼ą odkazy na svoje predch├ídzaj├║ce ─Źl├ínky, musel v prehliada─Źi otvori┼ą nov├║ kartu, vyh─żada┼ą adresu URL a potom ju prida┼ą. V programe WordPress 3,1, hlavn├Ż t├şm poskytol intern├Ż prepojovac├ş syst├ęm, ktor├Ż v├ím umo┼żn├ş vyh─żada┼ą v datab├íze spr├ívnu publik├íciu a odkaz na ┼łu. Ak chcete pou┼żi┼ą t├║to funkciu, mus├şte pou┼żi┼ą editor Visual Post a pok├║si┼ą sa vytvori┼ą hypertextov├Ż odkaz. Pridala sa nov├í mo┼żnos┼ą, ktor├║ m├┤┼żete vidie┼ą na obr├ízku vy┼í┼íie.

Ajaxifikovaná stránkovanie a stĺpce

Paginácia WordPress Ajax

Predt├Żm bolo objedn├ívanie str├ínok pr├şspevku WordPress boles┼ąou. Teraz m├┤┼żete jednoducho zada┼ą ─Ź├şslo str├ínky, na ktor├║ chcete ├şs┼ą. St─║pce je teraz mo┼żn├ę triedi┼ą. Ako vid├şte, ved─ża n├ízvu je ┼í├şpka.

Obnovenie t├ęmy Admin Blue Theme

Spr├ívca poko┼żky WordPress

Modr├í t├ęma pre panel administr├ície zaznamenala aktualiz├íciu v pou┼ż├şvate─żskom rozhran├ş. Tu je centr├ílny l├şstok.

Roz┼í├şren├ę po┼żiadavky na taxon├│miu

Toto nie je pre za─Źiato─Źn├şkov, ale mysl├şme si, ┼że v├Żvoj├íri bud├║ s t├Żmto spokojn├ş. T├íto funkcia vytvor├ş ─żah┼í├ş sp├┤sob sp├║┼í┼ąania pokro─Źil├Żch dopytov. Napr├şklad v s├║─Źasnosti nie je mo┼żn├ę ┼żiada┼ą o pr├şspevky v kateg├│rii ÔÇ×aut├íÔÇť, ktor├ę v┼íak neobsahuj├║ zna─Źku ÔÇ×BMWÔÇť. To sp├┤sobuje, ┼że pou┼ż├şvatelia vytv├íraj├║ komplexn├ę syst├ęmy kateg├│ri├ş na simul├íciu viacer├Żch taxon├│mi├ş. V─Ćaka tomu bude triedenie pr├şspevkov a ─Ćal┼í├şch typov pr├şspevkov hra─Źkou pre v├Żvoj├írov, ktor├ş sa sna┼żia presadi┼ą WordPress nad svoje limity. Pre─Ź├ştajte si viac v ─Źasti Viacn├ísobn├ę ot├ízky t├Żkaj├║ce sa taxon├│mie.

─îistej┼íie p├şsacie panely

Preto┼że WordPress pou┼ż├şvaj├║ v┼íetky druhy publika (za─Źiato─Źn├şci, stredne pokro─Źil├ş, pokro─Źil├ş, at─Ć.), T├şm pou┼ż├şvate─żsk├ęho rozhrania sa rozhodol vylep┼íi┼ą dashboardy ove─ża ─Źistej┼íie odstr├ínen├şm mnoh├Żch m├Ąt├║cich pol├ş v predvolenom nastaven├ş, napr├şklad Oblas┼ą vlastn├Żch pol├ş WordPress a ─Ćal┼íie. Tieto polia v┼íak m├┤┼żete z├şska┼ą prisp├┤soben├şm hlavn├ęho panela WordPress na karte Zobrazenie.

Nov├í tabu─ża siete Super Admin

To umo┼ż┼łuje spr├ívcom siete z├şska┼ą nov├Ż superadministrat├şvny panel, ktor├Ż je nez├ívisl├Ż na paneli user-administrator. M├í svoje vlastn├ę ponuky, str├ínky at─Ć. Toto vylu─Źuje neporiadok z be┼żn├ęho spr├ívcovsk├ęho panela pre jednotliv├ę str├ínky. Viac inform├íci├ş na obrazovke spr├ívy siete.

S├║bory typu vlastn├ęho pr├şspevku

Vo WordPress 3,0, boli predstaven├ę typy personalizovan├Żch publik├íci├ş. Neexistoval v┼íak sp├┤sob, ako ma┼ą str├ínka so s├║borom so zoznamom konkr├ętneho vlastn├ęho typu pr├şspevku, pokia─ż v├Żvoj├ír nevytvor├ş vlastn├║ str├ínku pre ka┼żd├Ż typ vlastn├ęho pr├şspevku. Vo WordPress 3,1, automaticky sa vygeneruje nov├í str├ínka. (SWEET!)

Bolo toho viac dvetis├şc z├ív├Ązkov pre WordPress 3,1, Hlavn├Ż t├şm tvrdo pracoval a ┼ítart bol dokonca oneskoren├Ż. 2 mesiacov, preto┼że to bolo napl├ínovan├ę pred viano─Źn├Żmi sviatkami. Ale potom by sme rad┼íej mali pln├║ verziu, ne┼ż ┼írotovanie ve─ża funkci├ş. V programe WordPress bola predstaven├í pr├şjemn├í funkcia 3,2, ktor├ę, ako d├║fame, bud├║ zahrnut├ę v nasleduj├║cej verzii.

Vylep┼íen├í zna─Źka ┼íabl├│ny QuickPress

Pl├ínovali sa pripravi┼ą QuickPress, vlastn├ę typy pr├şspevkov a ma┼ą k dispoz├şcii front-end k├│d. Toto bolo presunut├ę do verzie 3,2, Ved├║ci v├Żvoj├ír Andrew Nacin povedal:

ÔÇ×Skupina da┼łovn├şkov mus├ş v kone─Źnom d├┤sledku urobi┼ą nie─Źo tak├ę, aby bola skuto─Źne flexibiln├í. To nevidelo ve─ża trakcie nad r├ímec dobrej pr├íce jorb├şna. ÔÇťÔÇť

D├║fame, ┼że t├íto funkcia to urob├ş vo WordPress 3,2,

Chceme sa po─Ćakova┼ą hlavn├Żm v├Żvoj├írom WordPress a v┼íetk├Żm ostatn├Żm, ktor├ş prispeli k vytvoreniu tejto verzie prispen├şm testovania k├│du alebo beta. Je to ├║┼żasn├ę spustenie.

Pozrite si ├║pln├Ż zoznam funkci├ş WordPress 3,1, (Nezabudnite pou┼żi┼ą n├í┼ího definit├şvneho sprievodcu na aktualiz├íciu infographic WordPress.)

Aktualizujte svoj WordPress teraz :) "class =" wp-smiley "style =" v├Ż┼íka: 1em; maxim├ílna v├Ż┼íka: 1 m;