Čo je kontrola hesla Google a prečo je to užitočné?

Ak si nie ste vedomí, poviem vám, že spoločnosť Google má v prehliadači Google Chrome zabudovanú úžasnú Správcu hesiel. Veľkú časť je, že je k dispozícii aj na smartphones, Zaviedla tiež niekoľko užitočných funkcií, medzi ktoré patrí kontrola hesla Google.

Pokračujte v čítaní tohto článku, aby ste sa dozvedeli viac o kontrole hesla spoločnosti Google a o tom, ako je užitočná.

Od posledných niekoľkých týždňov som sa tak začal objavovať vždy, keď sa pokúsim prihlásiť na účet, do ktorého som si uložil svoje heslo v Správcovi hesiel Google Chrome.

Kontextové okno vás požiada o kontrolu, či je heslo, ktoré používate, ohrozené.

Musíte iba kliknúť na tlačidlo a prihlásiť sa do svojho účtu Google z bezpečnostných dôvodov. a potom skontrolujte, koľko vašich hesiel z rôznych online účtov bolo ohrozených.

Čo je kontrola hesla Google a prečo je to užitočné? 1

Na obrázku vyššie si môžete skontrolovať, koľko hesiel bolo napadnutých.

Toto sú heslá, ktoré boli vystavené porušeniu údajov tretích strán, a najlepšie by bolo zmeniť heslo ASAP.

Rovnaká stránka ponúka jednoduchý a jednoduchý spôsob, ako aktualizovať heslo alebo odstrániť účet zo zoznamu účtov s ohrozenými heslami.

Nie ste si istí, kedy bola táto funkcia zavedená v prehliadači Google Chrome, ale je to užitočné. Zdieľam niekoľko nástrojov, ktoré vám pomôžu nájsť kompromitované heslá, ale všetky nástroje sú pasívne, pretože vás pri každom pokuse o prihlásenie do účtu aktívne neinformujú.

Predtým, ako spoločnosť Google predstavila túto funkciu v prehliadači Google Chrome, bolo jediným spôsobom, ako získať upozornenia na porušenie údajov a narušenie vašich hesiel, použitie správcov hesiel, ako sú Dashlane alebo LastPass.

Ak si chcete vziať heslo pre svoj online účet a prehliadač Google Chrome vás neoznámi, môžete kliknite na tento odkaz na kontrolu hesla.

Čo je kontrola hesla Google a prečo je to užitočné? 2

Pri pohľade na správu s mojím heslom si overte, že je prekvapujúce, že mám viac ako 180 hesiel, ktoré boli niekde narušené pri porušovaní údajov a rovnaké heslo používam na viac ako 400 stranách a mám vozidlo heslo na viac ako 300 stránkach.

Táto funkcia na kontrolu hesla z prehliadača Google Chrome je preto užitočná a odporúčam každému, aby to urobil.