Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Čo je Google Pigweed a čo môže robiť?

Čo je Google Pigweed a čo môže robiť? 1

Tam bol Android (aj keď Google to nevymyslel). Tam bol Chrome OS. K dispozícii bude Google Fuschia.

A teraz je tu Pigweed.

To je názov najnovšej nájazdy spoločnosti Google do sveta operačných systémov, ale rovnako ako v prípade mnohých ďalších inovácií spoločnosti Google nie je jasné, čo presne znamená.

Začnú sa však objavovať niektoré počiatočné podrobnosti, takže túto funkciu budeme priebežne aktualizovať s najnovšími údajmi.

Čo je v názve?

Pokiaľ ide o toto dosť zvláštne meno, Pigweed dostáva svoje meno od rastlín, ktoré sa podľa amerického indického zdravia považujú za burinu, ktorá „prosperuje v narušenej pôde“. To je zaujímavé – môže to byť OS pre rušivé zariadenia?

Prasiatko je vlastne jedlé – ako naznačuje jeho názov, ošípané ho konzumujú, zatiaľ čo semená sa šíria vo vetre. Mohlo by to opäť naznačovať potenciálnu všadeprítomnosť OS?

Názov objavili Redditor lgats, ktorý ukázal na ochrannú známku Pigweed. Aj keď určite taký, er, bujný výraz nebude čeliť spotrebiteľovi?

Jedna vec je istá – je to určite operačný systém. Prihlasovanie ochranných známok sa týka „počítačového operačného softvéru“.

Ako to súvisí s Androidom a Fuschiou?

Zdá sa, že operačný systém Fuschia je určený pre všetky typy zariadení a zdá sa, že ide o prípadnú náhradu systému Android a Chrome OS.

Zaujímavejšie je, že Pigweed mal referenciu v zdrojovom kóde OS Fuschia vďaka editorovi s ostrými očami. Odkaz bol následne zmenený na Fuschia … mohli by to byť asi to isté?

Ako zdôrazňuje 9to5Mac, vývojár, ktorý vytvoril pôvodný kód, pracuje vo viacerých projektoch Google, takže to mohol byť len preklep. Napriek tomu označuje Pigweed prinajmenšom ako aktívny projekt.

9to5Mac sa tiež prehrabával v kóde Chromium spoločnosti Google, aby našiel akékoľvek odkazy na Pigweed. Projekt bol prítomný, pretože obsahuje systém na sledovanie chýb, na ktorý sa odkazuje – nie sú však k dispozícii žiadne ďalšie podrobnosti a nástroj na sledovanie chýb nie je verejne prístupný.

Túto funkciu budeme aktualizovať, keď sa dozvieme akékoľvek ďalšie podrobnosti o Pigweed v priebehu nasledujúcich týždňov, mesiacov a pravdepodobne rokov.

  • Google Fuchsia OS: Aký je doterajší príbeh?