Čo je Android Debug Bridge (adb) & amp; Ako to používaš?

Ak ste sa stretli so skratkou „ADB“, možno sa pýtate „Čo je ADB?“ & „Ako používať ADB?“ je otázka pre tých, ktorí o nej hľadajú ďalšie znalosti. Pokiaľ ide o Android, skratka „ADB“ znamená Android Debug Bridge. Je to softvér, ktorý umožňuje 2 rôzne operačné systémy na vzájomnú komunikáciu, ako napr Windows & Android.

Čo je to Android Debug Bridge (adb)?

Android Debugging Bridge (adb) sa bežne označuje ako nástroj príkazového riadka. Je to v podstate softvér, ktorý umožňuje komunikáciu medzi počítačmi PC, Linux alebo Mac so zariadeniami Android.

S adb môžete:

Zadajte niekoľko príkazov na ladenie, vytváranie škrupín, presmerovanie portov a zobrazovanie všeobecných informácií o zariadení Android. Kopírovanie a odosielanie súborov z pripojených zariadení. Inštalácia aplikácií z jedného pripojeného zariadenia do druhého. Získajte ako vývojár väčšiu kontrolu nad svojim zariadením.

Ak vás niečo z toho láka alebo ste už boli na palube od začiatku, pozrime sa na to, čo potrebujete na vybudovanie mosta k novým možnostiam.

Ak sa chcete dozvedieť, ako nainštalovať a používať adb, je tu niekoľko vecí, ktoré musíte pripraviť:

Ako prvé budete potrebovať nasledujúce:

Smartfón alebo tablet Android. Počítač (Windows(Mac alebo Linux). Kábel USB na pripojenie zariadenia k počítaču. A Android Studio.

android štúdio adb

Inštalačný program Android Studio je ihneď k dispozícii na stiahnutie na webovej stránke Android Studio.

Inštalácia aplikácie Android Studio na Windows

Ak chcete nainštalovať Android Studio na Windows, postupujte podľa pokynov sprievodcu nastavením v aplikácii Android Studio a nainštalujte všetky odporúčané balíky SDK.

Inštalácia Android Studio na Mac

V prípade používateľov počítačov Mac spustite súbor Android Studio DMG. Android Studio presuňte myšou do priečinka Aplikácie a potom spustite Android Studio.

Inštalácia Android Studio na Linux

Ak chcete nainštalovať Android Studio na Linux:

    Rozbaľte stiahnutý súbor .zip. Otvorte terminál, potom prejdite do adresára android-studio/ bin/ a spustite studio.sh. Vyberte, či chcete importovať predchádzajúce nastavenia systému Android Studio, alebo nie, potom kliknite na tlačidlo OK.

Navyše sprístupnite Android Studio vo svojom zozname aplikácií výberom Nástroje potom Vytvorte záznam na plochu z panela s ponukami aplikácie Android Studio.

Povoliť možnosti vývojára a ladenie

možnosť vývojára ladenie USBMožnosti vývojára

Poznámka:

V systéme Android 4.1 a starší, Možnosti vývojára obrazovka je k dispozícii v predvolenom nastavení. V systéme Android 4.2 a vyššie, musíte túto obrazovku povoliť podľa nasledujúcich krokov:

    Otvor nastavenie aplikácia. (Len v systéme Android 8.0 alebo vyšší) Vyberte Systém.Posuňte sa nadol a vyberte položku O telefóne.Posuňte sa nadol a klepnite na Číslo zostavy 7 krát. Vráťte sa na predchádzajúcu obrazovku a nájdite Možnosti vývojára blízko dna.

V hornej časti Možnosti vývojára obrazovku, môžete prepínať možnosti zapínať a vypínať.

Ladenie USB 3Ladenie USB

Ďalej prejdite nadol a hľadajte ladenie USB povoliť to. Vďaka tomu môže Android Studio a ďalšie nástroje SDK rozpoznať vaše zariadenie pri pripojení cez USB, takže môžete použiť ladiaci nástroj a ďalšie nástroje.

Teraz môžete svoje zariadenie pripojiť pomocou USB. Pripojenie svojho zariadenia môžete overiť spustením zariadení adb z adresára android_sdk/ platform-tools/. Po pripojení sa názov zariadenia zobrazí ako „zariadenie“.

Pripojte telefón/tablet Android k počítaču (kábel USB alebo Wi-Fi)

Na tento ďalší krok budete potrebovať buď kábel USB alebo pripojenie Wi-Fi, ku ktorému je možné súčasne pripojiť počítač aj zariadenie. Kábel USB sa z nich používa jednoduchšie, ale pri niektorých funkciách ADB budete na túto metódu musieť použiť rootované zariadenie Android.

Musíte si prečítať: Ako rootovať Android?

Dôvodom je to, že niektoré príkazy ADB vyžadujú povolenia, ktoré zariadenia so systémom Android nemôžu vykonávať, pokiaľ nie sú rootované. Ak ste zariadenie ešte nezakorenili, môže to byť posledné stlačenie, ktoré potrebujete.

V opačnom prípade, aby ste obišli potrebu rootovaného zariadenia, sa môžete pripojiť k sieti Wi-Fi spolu s používaním ďalšej aplikácie.

tlačidlo Google Play

Aplikácia sa nazýva Bezdrôtové pripojenie ADB, a umožní vám plne využívať ADB bez toho, aby ste potrebovali rootované zariadenie.

Na stránke aplikácie sú pokyny, ako ju používať, a na to budete musieť použiť príkazový riadok.

Bez ohľadu na použitú metódu sa uistite, že je vaše zariadenie zavedené do systému Android a pripojené k počítaču, než prejdete na ďalší krok.

Nástroje príkazového riadka

Teraz môžete svoje zariadenie pripojiť pomocou USB. Pripojenie svojho zariadenia môžete overiť spustením zariadení adb z adresára android_sdk/ platform-tools/. Po pripojení sa názov zariadenia zobrazí ako „zariadenie“.

Keď je teraz nastavený, čo s tým môžem urobiť?

Teraz môžete do svojho zariadenia spúšťať príkazy ADB a vykonávať akcie, ako napríklad:

Zálohovanie karty SD. Kopírovanie údajov z vášho zariadenia alebo počítača. Inštalácia aplikácií, ktoré boli vo vašom počítači kompatibilné so systémom Android. Presmerovanie portu. Hĺbkové ladenie. A ďalšie

Môžete si pozrieť vyššie uvedený odkaz na zoznamy príkazov ADB, tipy a všeobecnú pomoc, ktoré môžu byť potrebné pri všeobecnom používaní ADB alebo dokonca pri použití ADB na vývoj. Tu si môžete prezrieť zoznam ďalších príkazov ADB.

Pre tých, ktorí sa nezaujímajú o vývoj systému Android, bude pravdepodobne najužitočnejšie zálohovanie karty SD a ďalšie príkazy na presun údajov. Z tohto dôvodu by sa mali držať tých, ktorí sú v ADB noví Správca súborov zadajte príkazy, ako sú tie, ktoré sú uvedené v odkaze vyššie.

Záver

Najjednoduchší spôsob nastavenia a využívania výhod ADB je zakorenené zariadenie, pretože zváženie spôsobov, ako túto požiadavku obísť, môže byť trochu mätúce. Priemernému používateľovi systému Android, ktorý sa nebude potápať v žiadnom z komplexnejších vývojových použití, však nastavenie týchto príkazov nemusí stáť za to.

Ak sa chystáte vyvíjať s Androidom, je nastavenie Android Debugging Bridge nevyhnutné, ale pre príležitostných používateľov vám ušetrí ďalšie starosti, aby ste zostali prehľadní.

Máte nejaké tipy pre ADB alebo príkazový riadok, ktoré vás len svrbia, aby ste sa dostali z hrude?

Radi by sme o nich počuli v nižšie uvedených komentároch, a keď už ste tam, mohli by ste nám dokonca povedať, aké je vaše obľúbené použitie pre ADB!

Odporúčaný kredit obrázku