Čo by sa mali noví a neskúsení dizajnéri naučiť?

Dnes hovorím s tými, ktorí začínajú kresliť. Možno ste práve ukončili štúdium dizajnu alebo ste si prečítali všetky základné lekcie ponúkané tu a na iných blogoch o dizajne a ste pripravení privítať zákazníkov. Alebo máte nejaké projekty vo vrecku a hľadáte podrobnejšie rady o tom, ako posunúť svoju kariéru na ďalšiu úroveň.

Dnes budeme diskutovať o niektorých hlavných veciach, ktoré musia neskúsení dizajnéri zvládnuť, a o čom by som rád vedel viac, ako to začalo.

Pomer a zloženie.

Možno si myslíte, že máte nízku hodnotu, ale ak je nižšia ako 5 Roky práce, som si istý, že nevieš toľko, ako si myslíš. Prečítajte si základy kompozície a precvičte si ju vo svojom voľnom čase. Áno, to znamená otvárať nudné knihy, ktoré vám boli pridelené v škole alebo ísť do knižnice, a vidieť niektoré pevné tituly, ktoré poskytujú potrebné informácie.

Teória farieb

Rovnaké ako vyššie. Nekopírujte iba farebné schémy niekoho iného bez toho, aby ste pochopili prečo a ako vám pri výbere farieb prišli na myseľ. Farby majú rôzne významy a asociácie, pre dizajnéra aj pre diváka. To, že si myslíte, že určitá farebná schéma prináša „inovatívne technológie“, neznamená, že si to každý myslí. Váš klient a používatelia môžu namiesto toho vidieť „detského zubného lekára“. Preto je pred výberom farebnej schémy vhodné skontrolovať a vykonať čo najviac testov. Jedinečná farebná paleta je rovnako dobrá ako značka pre dizajnéra. Vyberte si svoje starostlivo,

Kompletná sada nástrojov na publikovanie ikon na pracovnej ploche, ktorá demonštruje teóriu farieb pre neskúsených dizajnérov

Pravidlá typografie.

Aby ste uspeli ako dizajnér, musíte mať solídne porozumenie typu. O tom sa nedá rokovať. Nenechávajte štýl profesionálnym dizajnérom. Niekedy sa vyžaduje, aby ste prispôsobili listové formuláre pre značku konkrétneho zákazníka. Ak neviete, čo to znamená váha, vzdialenosť alebo vycentrovanie a nevidíte rozdiel medzi výškou x a počítadlom, je čas sa učiť. Našťastie existuje veľa bezplatných online zdrojov, ktoré vám pomôžu naučiť sa základy. Čím viac trénujete, tým kompetentnejšie môžete ponúknuť svojim klientom druh liečby, ktorý potrebujú.

Pravidlá typografie pre neskúsených dizajnérov

Staňte sa expertom na Photoshop / Illustrator

Nechcem dosť hovoriť, aby som pokračoval alebo dokončoval malé projekty, ktoré robíte pre svojich zákazníkov. Chcem tým povedať, že tieto programy (alebo tie, ktoré používate) poznáš ako chrbát ruky. Dokonca aj tie zvláštne a temné veci, ktoré nikto nevie. Existuje veľa kníh a kurzov online, ktoré vám pomôžu zvládnuť vaše nástroje. Čím viac sa zoznámite so svojím softvérom, tým viac zákazníkov vám bude dôverovať v zložitejšiu prácu a tým viac vás odporučia kolegom hľadajúcim pokročilých dizajnérov.

Knižnice aktív

Dizajn si vyžaduje čas, aspoň ak to urobíte dobre. Potrebujete rozvinúť svoj nápad a experimentovať s variáciami, aby ste dostali riešenie, ktoré funguje pre vás a vašich zákazníkov. To však neznamená, že nemôžete zrýchliť niektoré časti procesu. Môžete vyvinúť kolekciu písiem, vektorových obrázkov a šablón na urýchlenie vašej práce. Bude to tiež nejaký čas trvať, ale kľúčom je vedieť, za čo sa oplatí vybrať a na čo sa má zbaviť. Napríklad, ak vaša knižnica písiem. S tisíckami zdrojov a žiadny z nich nie je správne usporiadaný alebo zoskupený, môže to ovplyvniť vašu produktivitu, akoby neexistovalo dostatok zdrojov. (A áno, hovorím zo skúsenosti).

Vektorový obrázok sady nástrojov pre návrh knižníc diel

Co si myslis

Vždy som fanúšikom učenia sa základov. Čím silnejší je základ vášho projektu, tým ľahšie bude prispôsobenie sa novým trendom alebo požiadavkám. Aj keď ste skúseným dizajnérom, o dizajne sa vždy dozviete niečo nové. Ale čo myslíš? Čo by sa mali noví dizajnéri naučiť? Povedz mi to v komentároch.