CleanMyMac X: Výkonný a bezpečnostný softvér pre Macbook

Zariadenia s podporou internetu dnes používame v každom aspekte nášho života – na vyhľadávanie informácií, nakupovanie, bankovanie, robenie domácich úloh, hranie hier a udržiavanie kontaktu s priateľmi a rodinou. V dôsledku toho naše zariadenia obsahujú veľa osobných informácií o nás.

Každé skvelé zariadenie bude časom trochu neohrabané a spomalené a Mac nie je výnimkou a celé tvrdenie „Mac nedostáva vírusy“ je mýtus. Malvér pre počítače Mac sa v priebehu rokov zvýšil a dnešné počítače Mac sú tiež sužované adware, scareware a inými potenciálne nechcenými programami.

Ak sa obávate o výkon a bezpečnosť svojho Macbooku, vrátane nežiaduceho softvéru, ransomvéru, softvér CleanMyMac X vám pomôže.

CleanMyMac je komplexný softvér na optimalizáciu výkonu a zabezpečenia vášho Macu. Odstraňuje neporiadok a odstraňuje megatony odpadu, takže váš počítač môže bežať rýchlejšie, rovnako ako v prvý deň.

Tento nástroj je navrhnutý tak, aby nahradil niekoľko optimalizačných aplikácií pre Mac a môže to byť čokoľvek, čo chcete, vrátane, ale nie výlučne, monitora výkonu, čističa macOS a odstraňovača škodlivého softvéru.

Tento blog sa hlbšie zaoberá softvérom CleanMyMac, jeho funkciami a výhodami.

Funkcie CleanMyMac X

Vo väčšine prípadov sú dočasné súbory zanechané aplikáciami a softvérom hlavnými dôvodmi, prečo sa na vašom Macu minie miesto, čo vedie k slabému výkonu.

CleanMyMac poskytuje širokú škálu nástrojov na čistenie, ktoré zaručujú, že sa už nikdy nebudete musieť starať o čistenie nepotrebných súborov, ako sú zastarané vyrovnávacie pamäte, nefunkčné sťahovanie alebo protokoly.

Nástroj sa dodáva s niekoľkými službami a funkciami, ktoré sme pre vás uviedli.

Rozbaľovacia tabuľka

Rozbaľovacia ponuka aplikácie sa nachádza na ovládacom paneli vášho Macu, čo uľahčuje prístup a kontrolu prehľadu stavu vášho zariadenia. Ponuka obsahuje zoznam všetkých vašich pevných diskov vrátane podrobností o obsadenom a dostupnom mieste na nich. Ďalšie karty v rozbaľovacom zozname zobrazujú dostupnú pamäť RAM, batériu, využitie procesora, rýchlosti siete a obsah koša:

vyuzitie procesora: Táto funkcia vás informuje o zaťažení procesora zo všetkých aplikácií spustených na pozadí. Získate možnosť zatvoriť nepotrebné aplikácie, aby ste uvoľnili procesor, aby váš Mac mohol bežať plynulejšie.

Karta batérie: Karta batérie vám umožňuje získať prehľad o všetkých aplikáciách spustených na pozadí a o množstve energie jednotlivých spotrebiteľov

Dropbox: Ak využívate Dropbox, prehľad stavu rozbaľovacieho zoznamu CleanMyMac vám v reálnom čase poskytne informácie o dostupnom priestore na vašom cloudovom úložisku. Najnovšia verzia aplikácie prichádza s novou kartou s názvom Ochrana, ktorá v rozbaľovacej ponuke poskytuje funkciu „Monitor malvéru v reálnom čase“.

Funkcie zabezpečenia a ochrany CleanMyMac X

CleanMyMac vás nepochybne zbaví starostí o bezpečnosť vďaka bezkonkurenčným funkciám, ktoré ponúka balík Protection. Nasleduje niekoľko funkcií, ktoré môžu pomôcť optimalizovať zabezpečenie vášho zariadenia:

  • Karta Ochrana: Kliknutím na tlačidlo „Skenovať“ na karte Ochrana môžete skontrolovať podozrivú aktivitu vo svojich novo nainštalovaných aplikáciách. Ak túto funkciu zapnete, CleanMyMac X môže pomôcť neutralizovať akúkoľvek hrozbu, ktorá by mohla prísť s novým softvérom, ktorý inštalujete.
  • Odstránenie škodlivého softvéru: Niet pochýb o tom, že vírusy a iný malvér môžu spôsobiť bolesť hlavy Apple používateľov. CleanMyMac sa dodáva so vstavaným nástrojom Mac Malware Removal Tool, ktorý skenuje vaše zariadenie a e-maily na prítomnosť škodlivého softvéru. Automaticky vás upozorní, ak nájde nejakú hrozbu pred jej odstránením. Toto je pozoruhodná funkcia, ktorú nenájdete v iných čistiacich nástrojoch Mac v rovnakej kategórii.
  • Ochrana osobných údajov: Softvér na optimalizáciu ochrany osobných údajov CleanMyMac vám pomôže skontrolovať váš Mac, či neobsahuje všetky možné problémy so zabezpečením súkromia. Táto funkcia vám umožní zistiť konkrétne prípady, kedy by mohla byť vaša identita a údaje ohrozené v reálnom čase, vrátane histórie prehliadania, súborov cookie prehliadača a ďalších. Vyčistí všetky tieto súbory, takže zlepšíte svoje súkromie a zrýchlite výkon vášho systému.

Funkcie čistenia CleanMyMac X

CleanMyMac nepochybne pomáha zbaviť sa súborov, ktoré nepotrebujete a ktoré často zapĺňajú váš obmedzený priestor na disku. Pozrime sa na niektoré spôsoby, ako aplikácia pomáha oslobodiť váš Mac od všetkého nevyžiadanej pošty, aby ste mohli optimalizovať výkon svojho zariadenia. Konkrétne sa zameriavame na našu recenziu na plynulé funkcie čistenia: systémové nevyžiadané položky, nevyžiadané fotografie, prílohy pošty, nevyžiadané položky iTunes a odpadkové koše.

Funkcia čistenia systémového nevyžiadanej pošty

Aplikácia sa dodáva s funkciou čistenia systémového nevyžiadanej pošty, ktorá je navrhnutá tak, aby odstránila všetky súbory a iné nevyžiadané položky, ktoré po sebe zanechali aplikácie a operačné systémy, ktoré ste si mohli nainštalovať do svojho zariadenia.

Po odstránení týchto súborov získate viac miesta a optimalizovaný zážitok. Nasleduje súhrn toho, ako funkcia funguje:

Krok 1: Funkcia vyžaduje povolenie na prístup k vášmu disku. Keď udelíte úplný prístup a stlačíte Skenovať, CleanMyMac automaticky prehľadá miesta, ktoré zaberajú dočasné súbory a aplikácie a poskytne prehľad o ich detailoch. Dá vám napríklad vedieť o všetkých aplikáciách na pozadí, ktoré brzdia výkon vášho Macu. Inteligentná kontrola čistenia tiež poskytuje prehľad o všetkých potenciálnych hrozbách, ktoré by sa mohli vyskytovať vo vnútri vášho zariadenia.

Krok 2: Po skenovaní stlačíte Spustiť a CleanMyMac vám dá možnosť uložiť si prácu a ukončiť niektoré z aplikácií, ktoré ešte potrebujete používať. Ak túto výzvu ignorujete, aplikácie pravdepodobne zlyhajú a vy môžete stratiť všetky neuložené údaje alebo zmeny.

Krok 3: Po spustení CleanMyMac vykoná komplexné vyčistenie nevyžiadaných súborov. Automaticky odstráni všetky škodlivé súbory, zatvorí aplikáciu na pozadí spotrebúvajúcu pamäť a spomalí vaše zariadenie.

Krok 4: Po dokončení spustenia funkcia CleanMyMac poskytne novú správu o stave systému s uvedením množstva uvoľneného miesta, počtu odstránených škodlivých súborov a údajov a vypnutia všetkých úloh na pozadí.

Funkcia príloh pošty

Bez ohľadu na ich veľkosť môžu všetky typy e-mailových príloh zaberať obrovské množstvo úložného priestoru, ak sa pravidelne neodstraňujú. Funkcia e-mailových príloh poskytuje skvelý štart na vymazanie súborov, ktoré už nie sú dôležité. Stačí stlačiť tlačidlo Skenovať a funkcia vymaže všetky prílohy pošty v priebehu niekoľkých sekúnd.

Funkcia odpadkového koša

Funkcia čistenia koša vám ušetrí frustráciu z manuálneho odstraňovania súborov v koši. Poskytuje vám druhú šancu potvrdiť svoje voľby pred rozhodnutím o trvalom odstránení súborov. Po stlačení tlačidla „Skenovať“ sa vám zobrazí presné miesto, ktoré zaberajú súbory vo vašom odpadkovom koši. Potom môžete kliknúť na funkciu “Vyčistiť” a súbory natrvalo odstrániť.

Recenzia CleanMyMac X – Verdikt

Ak ste používateľom Mac, ktorý chce, aby bolo vaše zariadenie stále ako nové, CleanMyMac je pre vás ideálny nástroj.

CleanMyMac je praktický nástroj, ktorý vám umožní rýchlo uvoľniť miesto na vašom Macu a zvýšiť bezpečnosť zariadenia. Automaticky vyhľadá všetok odpad vo všetkých rohoch vášho Macu, aby sa dosiahol optimalizovaný výkon.

Ochranné nástroje bojujú proti malvéru, ransomvéru a všetkým ostatným formám hrozieb špecifických pre macOS. Keď aplikácia zistí hrozby, okamžite ich odstráni skôr, ako sa stane závažným narušením bezpečnosti.