Clean Master môže špehovať váš mobil Xiaomi alebo Realme: naučte sa …

Clean Master je aplikácia vyvinutá čínskou spoločnosťou Cheetah Mobile, ktorá slúži na uvoľnenie miesta vo vašom mobile a detekciu vírusov. Na chvíľu bola táto aplikácia veľmi populárna po celom svete, ale bol odstránený z Google Play Store v roku 2018 za údajnú účasť na „podvodných reklamných schémach“. Neskôr správa Forbes odhalila, že Clean Master tiež kradol údaje o súkromnom prehliadaní používateľov.

Clean Master sa navyše nedávno objavil na zozname 59 čínskych aplikácií, ktoré indická vláda v ich krajine zakázala. Stručne povedané, aplikácia na uvoľnenie miesta z Cheetah Mobile nemá dobrú povesť a určite každý vie, že by si ju nemal inštalovať do svojich mobilov. Problém je v tom, že Clean Master je tiež systémová aplikácia ktorý je integrovaný do vrstvy prispôsobenia niekoľkých čínskych mobilných výrobcov, ako sú Xiaomi a Realme.

Ak teda máte mobil Xiaomi alebo Realme, určite máte aplikáciu Clean Master a nevedeli ste o tom. A je to tak, na týchto mobilných telefónoch má Clean Master iné meno aby ju nikto nepodozrieval. Nebojte sa, pretože tu vám ukážeme, ako odinštalovať Clean Master zo svojho Xiaomi alebo Realme, bez potreby root.

Kroky na odinštalovanie programu Clean Master z mobilov Xiaomi alebo Realme

clean master v čistejšej aplikácii miui

Aby ste si boli vedomí, nazýva sa Clean Master na telefónoch Xiaomi s MIUI Čistič (Cleaner) a v Realme s Realme UI sa nazýva Správca telefónu (Správca telefónu). Obe vrstvy prispôsobenia majú túto nebezpečnú aplikáciu vstavanú na systémovej úrovni, čo znamená, že ju nemôžete odinštalovať ako každú normálnu aplikáciu.

V tomto prípade musíte obrátiť sa na ADB, aby ste vykorenili Clean Master z vášho mobilného telefónu, ako vysvetľujeme tu:

 • Najprv musíte vo svojom Xiaomi alebo Realme povoliť ladenie USB. V zásade ide o nasledujúce kroky:
  • Ísť do Nastavenia> O telefóne.
  • Stlačte 7 krát za sebou verzia MIUI alebo Realme UI. Preto by sa mala objaviť správa naznačujúca, že ste už programátor.
  • Vráťte sa do hlavnej ponuky Nastavenia a prejdite na Ďalšie nastavenia> Možnosti plánovača.
  • Nakoniec aktivujte možnosť ladenie USB.

ako aktivovať ladenie USB na xiaomi mobile

 • Tiež si musíte do počítača nainštalovať ADB s Windows alebo Mac.
 • Teraz, pripojte svoj mobil k počítaču káblom USB. Ak to mobil vyžaduje, udeľte svojmu počítaču povolenie používať ladenie USB.
 • Potom otvorte príkazové okno alebo Terminál z priečinka ADB v počítači.
 • Zadajte príkaz: adb zariadenia. Preto by ste mali dostať odpoveď, že je pripojené zariadenie. V opačnom prípade opakujte všetky vyššie uvedené kroky, kým pripojenie nefunguje.
 • Potom zadajte nasledujúce: adb shell.
 • Nakoniec zadajte príkaz na odinštalovanie programu Clean Master z mobilu:
  • Ak máte mobilný telefón Xiaomi, Redmi alebo Poco, napíšte tento príkaz: pm odinštalovať -k –– užívateľ 0 com.miui.cleanmaster.
  • Ak je váš mobil Realme, zadajte tento príkaz: pm odinštalovať -k –– užívateľ 0 com.coloros.phonemanager.

pomocou adb odinštalujte čistý master z xiaomi pomocou miui

 • Dostanete správu Úspech keby všetko dobre dopadlo.

Týmto spôsobom bude predvolená aplikácia vášho Xiaomi alebo Realme na uvoľnenie miesta úplne deaktivovaná a Už nebudete riskovať, že vás Clean Master špehuje. Uisťujeme vás, že ak sa do bodky budete riadiť týmto návodom, vášmu mobilu sa nič nestane. V skutočnosti je šanca, že sa to stane, malá, aj keď ak máte o niečom pochybnosti, dajte nám vedieť, aby sme vám pomohli.