Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Claw ANC7 Akt├şvne potla─Źenie hluku sl├║chadl├í Recenzie

Presk├║mali sme ve─ża akt├şvnych sl├║chadiel, ktor├ę ru┼íia hluk, a ak existuje jedna vec, ktor├║ maj├║ v┼íetci spolo─Źn├ę, je to vysok├í cena. T├íto funkcia je pr├ęmiovou funkciou, ktor├í sa zvy─Źajne zobrazuje iba na ┼ípi─Źkov├Żch sl├║chadl├ích, a zvy─Źajne sa kombinuje s pripojen├şm Bluetooth, aby sa dosiahlo maxim├ílne pohodlie na cest├ích. Produkt, ktor├Ż tu recenzujeme – sl├║chadl├í s potla─Źen├şm hluku Claw ANC7 – odmieta obe tieto normy.

Cena za Rs. 3, 790, je Claw ANC7 jednou z najdostupnej┼í├şch n├íhlavn├Żch s├║prav, ktor├ę si dnes m├┤┼żete k├║pi┼ą s akt├şvnym potla─Źen├şm hluku. Testovali sme tento p├ír k├íblov├Żch sl├║chadiel, aby sme zistili, ─Źi je skuto─Źne mo┼żn├ę dosiahnu┼ą dobr├ę zru┼íenie ┼íumu pri rozpo─Źte. Tu je na┼ía recenzia.

recenzia claw anc7 logo Claw ANC7Claw ANC7 je modul, ktor├Ż dr┼ż├ş bat├ęriu a ovl├ídacie prvky

Dráp ANC7 dizajn a špecifikácie

Je ─żahk├ę predpoklada┼ą, ┼że akt├şvne ru┼íenie ┼íumom a bezdr├┤tov├ę pripojenie id├║ ruka v ruke, ale tieto dva na sebe nez├ívisia. Sl├║chadl├í Claw ANC7 maj├║ prv├ę, ale nie druh├ę, jedn├í sa o n├íhlavn├║ s├║pravu s potla─Źen├şm hluku, ktor├í sa prip├íja k zdrojov├ęmu zariadeniu pomocou 30,5 mm z├ístr─Źka. Na n├íhlavnej s├║prave je bat├ęriov├Ż modul, ktor├Ż okrem mal├ęho zosilnenia nap├íja aj funkciu akt├şvneho potla─Źenia hluku a re┼żim monitora.

Sl├║chadl├í maj├║ z├íkladn├Ż pogumovan├Ż k├íbel, ktor├Ż sa rozde─żuje na ─żav├Ż a prav├Ż kan├íl nad bat├ęriou a riadiacim modulom. Na pravej strane je samostatn├Ż dia─żkov├Ż ovl├ída─Ź a mikrof├│n s tromi tla─Źidlami. N├íu┼ínice maj├║ kr├şdla pre bezpe─Źn├ę uchytenie a ┼ípeci├ílne tvarovan├ę ┼ípi─Źky do u┼í├ş. N├íu┼ínice s├║ v├Ą─Ź┼íinou plastov├ę, ale maj├║ kovov├ę vonkaj┼íie puzdr├í s mikrof├│nmi na potla─Źenie hluku. Kovov├ę vonkaj┼íie platne maj├║ s├║stredn├ę kruhov├ę vzory, ktor├Żch vzh─żad sa n├ím celkom p├í─Źil.

Na kovovom ovl├ídacom module uvid├şte zrete─żn├ę logo Claw spolu s posuvn├Żm prep├şna─Źom pre akt├şvne potla─Źenie hluku a tla─Źidlom pre re┼żim monitora. V spodnej ─Źasti modulu je port Micro-USB na nab├şjanie a hne─Ć ved─ża posuvn├ęho prep├şna─Źa je vidite─żn├í mal├í kontrolka, ktor├í indikuje, kedy je zariadenie zapnut├ę, a stav bat├ęrie pri nab├şjan├ş. Jedin├Ż gumov├Ż k├íbel vedie z modulu do 30,5 mm z├ístr─Źka Claw ANC7.

Sl├║chadl├í v├í┼żia asi 23 g a zistili sme, ┼że s├║ pohodln├ę na nosenie po dlh├║ dobu. Fit je bezpe─Źn├Ż a my sme boli spokojn├ş s pas├şvnou izol├íciou hluku, ktor├║ sl├║chadl├í pon├║kaj├║, aj bez zapnut├ęho akt├şvneho potla─Źenia hluku. S tenk├Żmi k├íblami nad modulom sme za┼żili zna─Źn├ę mno┼żstvo ┼íumu k├íblov, ─Źo malo tie┼ż do istej miery vplyv na potla─Źenie hluku – viac v tom v ─Ćal┼íej ─Źasti.

V predajnom balen├ş s├║ dva p├íry kr├şdel pre u┼ín├ę sl├║chadl├í, tri p├íry koncov u┼í├ş, kr├ítky k├íbel micro-USB na nab├şjanie a mal├ę puzdro na pren├í┼íanie sl├║chadiel. Sl├║chadl├í Claw ANC7 maj├║ ovl├ída─Źe 13 mm, rozsah frekven─Źnej odozvy 10 a┼ż 22 000 Hz a impedanciu 32 Ohm.

Bat├ęria 95mAh v module be┼żala pribli┼żne 15 hod├şn so zru┼íen├şm ┼íumu a ob─Źasn├Żm pou┼żit├şm re┼żimu monitora. Pln├ę nabitie trvalo necel├║ hodinu, ale po piatich min├║tach nab├şjania sa d├í dosiahnu┼ą a┼ż dve hodiny akt├şvneho potla─Źenia hluku.

modul na kontrolu dr├íp anc7 Claw ANC7Modul m├í posuvn├Ż sp├şna─Ź pre nap├íjanie a tla─Źidlo pre re┼żim monitora

V├Żkon Claw ANC7

Hoci cena za Rs. 3, 790, Claw ANC7 je rozpo─Źet p├ír sl├║chadiel vo svojom jadre, ktor├ę by konkurovali vo─żb├ím s cenou okolo alebo pod R. 2, 000 nebolo pre akt├şvnu funkciu potla─Źenia hluku. To zvy┼íuje pr├ş┼ąa┼żlivos┼ą sl├║chadiel tak z h─żadiska skuto─Źnej funk─Źnosti, ako aj vn├şman├ęho zlep┼íenia kvality zvuku. Testovali sme sl├║chadl├í pomocou Apple iPad mini (2019) a OnePlus 7T Pro (recenzia) pomocou Spotify, YouTube Hudba a na┼ía zbierka zvukov├Żch st├┤p s vysok├Żm rozl├ş┼íen├şm.

Za─Źali sme s Netsky's Rio a z ├║vodu tejto bubnovej a basovej skladby bolo zrejm├ę, ┼że sl├║chadl├í maj├║ klasick├Ż basov├Ż zvukov├Ż podpis. Basy boli po─Źute─żne siln├ę, ale nemali ├║plne rovnak├Ż zmyslov├Ż a dozvukov├Ż efekt, ak├Ż sme za┼żili s niektor├Żmi konkuren─Źn├Żmi dostupn├Żmi sl├║chadlami. Okrem tohto nedostatku punku bol zvuk pr├şjemn├Ż a vyroben├Ż pre slu┼ín├Ż z├í┼żitok z po─Ź├║vania najpopul├írnej┼í├şch ┼ż├ínrov.

Zv├Ż┼íenie hlasitosti a po─Ź├║vanie perkus├şvnej┼í├şch skladieb, ako je napr├şklad Fake Awake od Andy Moora, prinieslo minim├í e┼íte priaznivej┼íie, ale zameranie sa na prvky basov a sub-basov znamenalo, ┼że stredn├Ż rozsah nebol tak├Ż podrobn├Ż alebo zrete─żn├Ż ako mali by sme radi. Vo v├Ż┼íkach boli mierne ┼ípi─Źky, ale zvukov├Ż podpis t├Żchto sl├║chadiel je definovan├Ż manipul├íciou s basmi.

Sl├║chadl├í Claw ANC7 maj├║ tendenciu ┼ąa┼żi┼ą z kvalitnej┼í├şch z├íznamov alebo kvalitnej┼í├şch zvukov├Żch st├┤p; Po─Ź├║vanie spr├ívy The York od Thoma Yorkea n├ím uk├ízalo odha─żuj├║cu a svie┼żu str├ínku sl├║chadiel, ktor├║ sme nepo─Źuli v in├Żch skladb├ích. Zvukov├í sc├ęna bola n├íznakom kvality, ktor├í bola odhalen├í so spr├ívnym druhom zdrojov├ęho materi├ílu. C├ştili sme v┼íak, ┼że zvuk je do zna─Źnej miery porovnate─żn├Ż s t├Żm, ─Źo by sme o─Źak├ívali od k├íblov├Żch sl├║chadiel s cenou okolo R. 2500 alebo tak.

Akt├şvne potla─Źenie hluku je, samozrejme, k─ż├║─Źovou vlastnos┼ąou Claw ANC7 a odv├ídza slu┼ín├║ pr├ícu. Aj ke─Ć samozrejme nie je na rovnakej ├║rovni ako pr├ęmiov├ę n├íhlavn├ę s├║pravy na potla─Źenie hluku, pomocou ANC7 sme dosiahli slu┼ín├║ ├║rove┼ł redukcie hluku. Zvuky, ako je bzukot klimatiz├ície v na┼íej kancel├írii alebo prem├ívka a v┼íeobecn├Ż bzu─Źanie ulice, boli pri zapnutom potla─Źen├ş hluku v├Żrazne tich┼íie a sl├║chadl├í to zvl├ídli bez akejko─żvek bdelosti alebo ru┼íenia.

Okrem toho potla─Źenie ┼íumu nielen u─żah─Źilo po─Ź├║vanie hudby, ale aj sl├║chadl├í mierne zosilnili zosilnenie. Zatia─ż ─Źo sl├║chadl├í znej├║ dobre s vypnut├Żm potla─Źen├şm ┼íumu, pri pou┼żit├ş tohto zosilnenia doch├ídza k jednozna─Źn├ęmu zlep┼íeniu hlasitosti a kvality zvuku.

Tu sa v┼íak uk├ízalo, ┼że hluk z k├íblov je probl├ęmom. Napriek kvalite potla─Źenia hluku sp├┤sobil pohyb okolo k├íblov kefy proti n├í┼ímu oble─Źeniu, ─Źo viedlo k ru┼íeniu, ktor├ę negovalo to, ─Źo sa deje pri odstra┼łovan├ş hluku. Toto bolo trochu zakryt├ę, ke─Ć sa hrala hudba, ale len to, ┼że budete m├┤c┼ą sedie┼ą v tichosti, nie je nie─Źo, ─Źo od t├Żchto sl├║chadiel m├┤┼żete o─Źak├íva┼ą.

claw anc7 review full Claw ANC7K├íblov├ę sl├║chadl├í sa prip├íjaj├║ k ak├ęmuko─żvek zariadeniu pomocou 30,5 mm zdvih

Pri prehr├ívan├ş hudby pri vysokej hlasitosti je ┼íum k├íbla ─żah┼íie ignorovate─żn├Ż. Sl├║chadl├í v┼íak odhalili ─Ćal┼í├ş probl├ęm s nahromaden├Żm objemom – ├║nik zvuku. Dokonca aj na ├║rovni okolo 80 percent mohli ─żudia v okol├ş jasne po─Źu┼ą skladby, ktor├ę sme po─Ź├║vali. V├Żrazn├Ż ├║vodn├Ż h├í─Źik Freed From Desire od Gala mohol po─Źu┼ą (a spozna┼ą) dokonca aj ─żudia sediaci asi 10 metrov od neho.

K dispoz├şcii je tie┼ż monitorovac├ş re┼żim, ktor├Ż je ovl├ídan├Ż jedin├Żm tla─Źidlom na module. T├Żm sa v├Żrazne zn├ş┼żi hlasitos┼ą v┼íetk├ęho, ─Źo sa hr├í, a aktivuje sa mikrof├│n na sl├║chadl├ích, aby umo┼żnil vstup vonkaj┼íieho zvuku, podobne ako re┼żimy prieh─żadnosti na in├Żch sl├║chadl├ích a sl├║chadl├ích. Fungovalo to pre n├ís dobre, ale zn├ş┼żenie objemu znamenalo, ┼że bolo vhodn├ę iba pre ─Źasy, ke─Ć sme s niek├Żm potrebovali hovori┼ą, a nie ako sp├┤sob bezpe─Źn├ęho po─Ź├║vania hudby, pri─Źom si mus├şte by┼ą ist├ş, ┼że viete, ─Źo sa okolo v├ís deje. ,

Claw ANC7 dobre fungoval aj pri hlasov├Żch hovoroch s ─Źist├Żm zvukom na oboch koncoch hovoru.

verdikt

Akt├şvne potla─Źenie hluku na sl├║chadl├ích je nie─Źo, za ─Źo zvy─Źajne mus├şte plati┼ą ve─ża pe┼łaz├ş, ─Źo rob├ş Claw ANC7 ┼ípeci├ílnym. Na Rs. 3, 790, to je jeden z najdostupnej┼í├şch n├íhlavn├Żch s├║prav na potla─Źenie hluku, ktor├ę si m├┤┼żete k├║pi┼ą, a rob├ş to slu┼ín├║ pr├ícu. Probl├ęmy, ako s├║ hluk k├íblov a ├║nik zvuku pri vysok├Żch hlasitostiach, v┼íak odstra┼łuj├║ tento inak slu┼ín├Ż p├ír sl├║chadiel.

Ak nem├íte vysok├Ż rozpo─Źet a ur─Źite potrebujete akt├şvne ru┼íenie hlukom, mohlo by sa oplati┼ą vyzdvihn├║┼ą zariadenie Claw ANC7, v─Ćaka ─Źomu bude va┼ía doch├ídzka o nie─Źo lep┼íia a hod├ş sa aj pri letoch. K dispoz├şcii s├║ ur─Źite lep┼íie znej├║ce k├íblov├ę sl├║chadl├í za pribli┼żne t├║to cenu alebo menej, ako napr├şklad RHA S500i, ─Źo by bolo pre v├ís lep┼íou vo─żbou, ak je potla─Źenie hluku nie─Źo, ─Ź├şm sa m├┤┼żete vyhn├║┼ą.

Cena: Rs. 3790

Pros

  • Dobr├Ż dizajn, pohodln├Ż
  • Slu┼ín├ę ru┼íenie hlukom a v├Żdr┼ż bat├ęrie
  • Podrobn├ę zvukov├ę sc├ęne
  • hlasn├Ż

Zápory

  • Ru┼íiv├Ż hluk k├íbla
  • Zvukov├Ż ├║nik pri vysok├Żch hlasitostiach

Hodnotenia (z 5)

  • Dizajn / pohodlie: 4
  • Kvalita zvuku: 3,5
  • Hodnota za peniaze: 3,5
  • celkovo: 3,5

Pridru┼żen├ę odkazy sa m├┤┼żu generova┼ą automaticky – podrobnosti n├íjdete v na┼íom etickom vyhl├ísen├ş.

Table of Contents