Čítanie QR kódov z Androidu bez inštalácie čohokoľvek znamená, že …

V prípade, že ste nevedeli, nie je potrebné sťahovať aplikáciu na čítanie QR kódu vo vašom Androide. Tento proces sa však vykonáva rôznymi spôsobmi v závislosti od toho, aký máte mobil. Dnes si to teda vysvetlíme ako čítať QR kódy z vášho Androidu bez toho, aby ste čokoľvek museli inštalovať.

Ako čítať QR kódy na telefónoch Pixel, Xiaomi, OnePlus, Nokia alebo Motorola

qr oneplus

Ak ste chceli používať čítačku QR kódov svojho Androidu, ste na správnom mieste. Samozrejme, všetko závisí od smartfónu, ktorý vlastníte. V značkách ako Xiaomi, OnePlus, Nokia, Motorola a Google je čítanie QR kódov veľmi jednoduché. Len dlhuješ otvorte aplikáciu fotoaparátu, ukážte na QR kód a zobrazí sa malé okno s podrobnosťami. Keď na ne klepnete, uvidíte, čo príslušný QR kód obsahuje.

Ako čítať QR kódy na Samsungu

Prečítajte si QR na Samsungu

V mobilných telefónoch Samsung sa proces mení. Tu budete musieť otvoriť aplikáciu fotoaparátu a klepnite na ikonu Bixby Vision v hornej časti obrazovky. Po udelení zodpovedajúcich povolení (ak ho používate prvýkrát) budete musieť namieriť fotoaparát na QR kód a zobrazí sa vyskakovacie okno s jeho obsahom.

Ako čítať QR na telefónoch Huawei

qr huawei

Ak máte Huawei a chcete čítať QR kódy pomocou mobilu, otvorte aplikáciu fotoaparát a klepnite na tlačidlo vľavo hore. Potom sa zamerajte na QR kód, ktorý chcete naskenovať, a podržte mobil dve alebo tri sekundy bez toho, aby ste ním pohli. Stlačte upozornenie, ktoré sa zobrazí, a budete mať prístup k obsahu kódu tak jednoducho.

Čo robiť, ak máte mobil so starou verziou systému Android?

Máte starý mobil? Váš Android teda nemusí byť schopný čítať kódy QR tak ľahko. V týchto prípadoch je najlepšie, ak si stiahnete objektív Google Lens alebo nástroj tretej strany.

Pod týmito riadkami nájdete tlačidlo Google Play Store čo vás vedie k stiahnutiu výkonnej bezplatnej čítačky QR kódov vyvinutej spoločnosťou TeaCapps a ďalšieho tlačidla pre objektív Google. Každá z týchto dvoch alternatív vám umožní čítať QR kódy na starom Androide, stačí si vybrať medzi objektívom Google a touto zaujímavou aplikáciou vyvinutou tretími stranami.

Čítačka QR a čiarových kódov (španielčina)

Objektív Google

A ty, Teraz získate z QR kódov viac?