Čipy A14 pre iPhone 12 boli postavené na 5nm procese

Zostava iPhone 11 bola práve vydaná v septembri, ale hovorilo sa, že dokonca Apple sa už tešia na budúcoročné modely. V skutočnosti to vyzerá, že dodávateľ čipov technologického giganta už plánuje začať s výrobou čipov A14 pre iPhone 12 (alebo ako sa budú modely 2020 nazývať) v prvej polovici tohto roka.

Čipy A14 vstúpia do výroby v 2. štvrťroku

S odkazom na noviny Commercial Times v čínskom jazyku Digitimes uvádza, že TSMC bude opäť jediným výrobcom čipov A14 pre tohtoročný rad telefónov iPhone. Čipy A14 budú údajne vyrobené pomocou a 5-nanometrový EUV proces a objemová výroba je údajne plánovaná na druhý štvrťrok.

Zdroje od výrobcov fab nástrojov pre Commercial Times uviedli, že asi dve tretiny TSMC 5-kapacita výroby nanometrov bude využitá pre čipy A14 pre rad iPhone 12. Výrobca čipov už údajne posunul svoje 5-nanometrový proces do rizikovej výroby. Ďalší raný zákazník TSMC pre jeho 5-nanometrové čipy sú údajne HiSilicon.

9to5Mac poznamenáva, že čipy A12 a A13 sú vyrobené pomocou a 7-proces výroby nanometrov, čo znamená, že čipy A14 získajú vďaka novému postupu zvýšenie výkonu. Keď bol iPhone XS uvedený na trh s čipom A12, Apple zdôraznil fakt, že ponúka prvý telefón s čipom postaveným na a 7-nanometrový proces.

najprv smartphones s 5-nanometrové čipy

Pretože až dve tretiny kapacity TSMC pre 5-očakáva sa, že nanometrové čipy budú absorbované Apple, zdá sa pravdepodobné, že zostava iPhone 12 bude prvá smartphones do funkcie 5-nanometrové čipy. TSMC v súčasnej dobe vedie v oblasti 5-proces výroby nanometrov.

9to5Mac tiež vysvetľuje, čo a 5-nanometrový proces je oproti 7-nanometrový proces. V tomto prípade sú menšie čísla lepšie ako väčšie čísla. Menší počet nanometrov znamená, že čipy A14 budú rýchlejšie a energeticky účinnejšie ako čipy A12 a A13.

Nie je to prvýkrát, čo to počujeme Apple prepne na a 5-nanometrový proces pre čipy v modeloch iPhone 2020. Digitimes takmer pred rokom oznámil, že čipy A14 pre tohtoročné modely budú postavené na a 5-nanometrový proces.

Čo očakávať od iPhone 12

Povesti o iPhone 12 sa od uvedenia radu iPhone 11 dramaticky rozšírili. Očakáva sa, že tohtoročné modely iPhone prinesú oproti minulým modelom výrazné vylepšenia. Očakáva sa, že tento telefón bude mať iPhone 4-podobný vzhľad s plochejšími okrajmi a rohmi.

Tiež sme to počuli Apple by mohlo budúci rok vydať viac nových telefónov iPhone, než v akomkoľvek inom roku doteraz. Povesti o počte nových mobilných telefónov sa však líšia. Spoločnosť údajne vydá nový iPhone SE 2 alebo iPhone 9 začiatkom budúceho roka, nasledovaných až šiestimi modelmi iPhone 12 na jeseň.