Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Čipová sada A14 iPhone 12 môže byť výkonnejšia ako iPad Pro

Čipová sada A14 iPhone 12 môže byť výkonnejšia ako iPad Pro 1S každým vydaním novej čipovej sady série A Apple prirodzene sa zlepšuje jeho výkon. Pôsobivé však bolo, že s iPad Pro v roku 2018 sa zistilo, že čipová sada A12X Bionic bola v skutočnosti silnejšia v porovnaní s WindowsPC založené na počítači, aspoň to vyzeralo na papieri.

Zdá sa však, že s čipovou sadou A14, ktorá sa má debutovať v tohtoročnom iPhone 12, Apple mohli veci posunúť na ďalšiu úroveň. Podľa údajných referenčných hodnôt pre čipovú sadu A14, ktorá sa nachádza na serveri Geekbench, sa zdá, že čipová sada A14 by mohla prevýšiť výkonnosť čipu iPad Pro a že by mohla byť tiež prvou čipovou sadou série A, ktorá prekonala značku 3GHz.

Na základe referenčných kritérií sa o A14 hovorí 1658, pokiaľ ide o výkon jedného jadra, zatiaľ čo dosiahlo skóre viacerých jadier 4, 612. To je v porovnaní s iPad Pro A12X, ktorý zaznamenal skóre 1, 110 pre jednojadrové a 4568 pre viacjadrové. Je potrebné poznamenať, že AppleČipové sady iPad AX od spoločnosti iPad majú tendenciu byť výkonnejšie ako iPhone, preto je zaujímavé vidieť tieto porovnania.

Ak sú referenčné hodnoty presné, poskytuje podporu myšlienke, že budúce laptopy MacBook budú poháňané procesormi založenými na ARM. V skutočnosti sa nedávno objavili fámy, ktoré naznačujú, že MacBook založený na ARM by mohol prísť koncom roka 2020 alebo začiatkom roku 2021 a bude zaujímavé vidieť, ako sa drží v porovnaní s MacBookmi založenými na procesoroch Intel.

Vyplnené. Prečítajte si viac o,, a. zdroj: AppleInsider