Čip Intel LTE pre iPhone 7: už v práci 1.000 špecialistov

Intel chce nastúpiť na iPhone 7a ak to nebude so SoC, mohlo by to byť s modemom LTE. Podľa článku, ktorý sa nedávno objavil v Venture Beat, polovodičový gigant skutočne pridal aspoň 1.000 ľudí pracujúcich na integrácii modemu Intel 7360 LTE do iPhone 7, ktorá bude vydaná za necelý rok.

výroba polovodičových vlákien tssc 4 635x354

Intel je preto ochotný starať sa o návrh a výrobu príslušného čipu a či by to zabezpečil objednávky na niekoľko miliónov kusov – ktoré môžu okrem iného obsahovať tablety Apple, Za to by pravdepodobne mohla platiť spoločnosť Qualcomm, spoločnosť, ktorá je v súčasnosti jediným poskytovateľom modemov LTE, ktoré používa Apple,

Podľa zdrojov citovaných reportérom Markom Sullivanom sa spoločnosť Intel rozhodla investovať do tohto projektu veľa zdrojov, pretože to je všetko rozhodujúce pre jeho budúcnosť v mobilnom svete, ale aj kvôli zložitosti samotného projektu a dôvodom žiadosti Apple vždy je ťažké ich uspokojiť. Okrem toho by bol LTE modem iba prvým krokom k „väčšej angažovanosti spoločnosti Intel voči iPhone“ – a je ľahké si predstaviť, že by spoločnosť rada urobila budúce SoC Apple Ax.

Apple bude mať záujem k tejto príležitosti, čiastočne preto, že výrobný proces spoločnosti Intel s nanometrami 14 nanometrov by vyzeral lepšie ako jej konkurenti, ale tiež preto, že spoločnosť Intel je veľmi blízko k používaniu prechodu 10 nanometrov v praxi – možno by sa hromadná výroba mohla začať do dvoch rokov. V súčasnosti by však neexistovala žiadna podpísaná dohoda medzi týmito dvoma spoločnosťami a dodávateľmi Apple TSMC a Samsung odišli.

Ak spoločnosť Intel požiada o to, aby sa stala dodávateľom spoločnosti Apple na druhej strane, tvrdia to iné zdroje Spoločnosť Samsung môže stratiť zmluvu na dodanie SoC. Podľa analytika JP Morgan pre Apple A10 bude túto úlohu plniť iba TSMC.

Apple naozaj dáva prednosť len jednému dodávateľovi, ktorý tiež (nielen) minimalizuje možné rozdiely medzi nimi smartphones ktoré uvádza na trh. Skutočne sa to nedávno objavilo SoC spoločnosti Samsung spotrebúvajú viac a znižujú autonómiu, v porovnaní s tými, ktoré vyrába TSMC. Rozdiel, ktorý, ako povedal Apple, sa objaví iba v neobvyklých kontextoch vytvorených špeciálne s referenčnými hodnotami.

V každodennom živote nie sú žiadne viditeľné rozdiely, ale je skutočne lepšie vylúčiť všetky možné varianty. Bude však potrebné zistiť, či TSMC dokáže splniť všetky vysoké požiadavky, ktoré generuje iPhone, čo nie je ľahké pre žiadneho výrobcu mikročipov.